ravenksk adlı kullanıcının mesajları

Emir Abi zor yerden sormuş. Okumak isteyenlere deneyimleri, pişmnlıkları ve neticeyi birer cümleyle özetleyeyim. Kayda değer sahip olduklarıma ait hatırların özeti gibi olacak.

Benjamin Discovery; basit, pompayla kolay kullanım, güzel isabet, kötü ağaç ve meneviş işçiliği.
    At44 tactical; ucuz, şarjörlü, fiyata göre iyi isabet, kötü tetik, yüksek hava sarfiyatı ve ses
    Bt65; bana göre değil,
    AA Tx200 hunting carbine: müthiş isabet, muhteşem işçilik. Pahalı, Sattığıma pişmanım ama öyle gerekti.
    Hw97k: müthiş isabet, güzel işçilik. Pahalı, yaylı bu sınıfta tx200 ü tercih ederim.
    Gamo Cfx: isabetli, Gamo’nun en basarılı tüfeği, tetik değiştirmek şart.
    Zoraki: herkesin envanterinde olmalı bence.
    Hw100: çok isabetli, kaliteli. Oldukça karmaşık blok ve regulatör yapısı.
    AA MPR : FT için giriş seviyesi fiyat/performns ürünü. İri yapılı kişiler rahar edemeyebilir, buttplate ilavesi gerekli.

Steyr LG100 Hunting ; Nihayetinde artık başka tüfek aramadığım, beklentilerimi fazlasıyla karşılayan şu anki tüfeğim

Steyr HFT Hunting "2014" Teil2

Merhaba, hoşgeldiniz. Biraz heves kırıcı durum ama büyük bir sorun yok gibi. Bence bir şarjör daha edinin. Zira atışlar arası uzun doldurma boşlukları istemeyeceğiniz için iki şarjör zaten mantıklı.
    İşgörenden Eser Bey'e durumu anlatın bir şarjör alıp tabancayı orda deneyin sorun çıkarsa tabancayı iade edersiniz.

Bildiğim kadarı ile cevaplayayım,
    SB: Side bolt, kurma kolu yanda
    RB: Rear Bolt, kurma kolu arkada,
    Ambi: Ambidexterious, sağlak ve solak iki el kullanımına uygun,
    Xtra fac: Gücü 12 fpe üzerinde, İngilterede xtra fac için ruhsat benzeri bir uygulama var, Türkiyede serbest.
    Sporter: Kundak farklı, zevkinize kalmış bir durum.
    Carbine: Kısa namlu

Merhaba, air arms s510'u başka bir tüfekle ikame etmek gerçekten zor. 2.el fiyatları kalitesine göre gerçekten iyi. Daha hesaplı o kalitede tüfek için önerim, yine AA s400-410, tekli atış beni rahatsız etmez derseniz ve daha üst düzey atış güvenliği için, mesela küçük çocukların tüfeğe ulaşma imkanı var ise iyi bir alternatif olabilir.
    Falcon Praire serisi de fiyat olarak daha makul olsa da AA kalitesinde,maalesef ikinci eli biraz yavaş ancak kullanıcısına çok iyi bir alternatif olur.

Merhaba, konu aslında tam benimde gündemimde, HW100 T FSB 5.5 mm tüfeğim 770-780 bandında atışlar yapıyor 15,89 gr JSB pellet ile.
    Weihrauch'un sitesinde, FAC tüfekler için öngörülen hız 265 m/sn yani 865 fps.
    Benim tüfeğim acaba 16,3j'a göre mi ayarlı desem o'na göre de fazla hızlı.

Hw100'ler malumunuz pek rahat kurcalanan tüfekler değil. Yani bir AA olsa dilediğiniz işlemi veya modifikasyonu kolayca yapabilirsiniz. HW100 reguator ayarını açıkçası pek gözüm kesmediğinden ve tüfeğimi kendime kurban edemeyecek kadar çok sevdiğimden, Mustafa Ekiz hocamdan rica ettim regulatörü 850 veya 880 fps'e göre ayarlamasını. Kendisi de bana HW100 sisteminin karmaşık olduğunu 850 fps'lerin olası ancak kesin olmadığını elinden geleni yapacağını iletti. Şimdi yavrumuz kendisinin maharetli ellerinde, umarım elindeki işleri hayırlısıyla hızlıca bitirir de 880 fps güce ayarlı bir HW100 olur.

Hayırlısı olsun yeni tüfeğiniz. Ticaretle alakalı av bayiine veya size herhangi birşey söylemem mümkün değil, sadece 14 gün içinde her üründen cayma hakkınız var. Ancak bu süre geçtiği için maalesef bundan faydalanamıyorsunuz.
    Size nacizane tavsiyem, Hawke markasının bütçenize uygun bir serisini alın, dürbün ayaklarını bir dampa ayak ile değiştirin, ileride tüfeği değiştirseniz bile dampa dürbün kombinasyonu sizü idare edecektir.
    Pellet konusunda tasarruf yapmayın, jsb veya hn pellet tercih edin, zamanınız genişse daha ekonomik pelletleri deneyerek tüfeğinizin sevdiğini bulabilirsiniz.