nakoma adlı kullanıcının mesajları

aslında akkar ın tüfeklerini çok da fazla sevmem ama bu poze gerçekten hoşuma gitti.uzaktan avrupa yapımı gibi duruyo valla.güle güle kullan.ii atışlar..

daha geçen gün 13tl den kutusunu aldım.aldıklarım 12 kalibre için 7 numara saçma idi..ama 36 kalibre tek kurşunları o fiyatlarda olması gerek.yani fişekleri uygun fiyatlarda.12 numara için kurşun ve şevrotinleri hakeza ucuz.ama iş 36 kalibre olunca fiyat doğal olarak artıyor.

tabiki öğrenirsin dostum.ben kocaeli-gölcüklüyüm.reklam gibi algılanmasın diye fazla açık yazmamıştım ama madem bilmek istediniz söyliyim;gölcük te bulunan Özerler Av dan alış-veriş yaparım sürekli.gerekli malzemeleride ordan temin ediyorum.hemde uygun fiyatlara.mesela barut un kilosu 100tl , kovanların (kapsülleri takılı halde) tanesi 20 kuruş , kurşunların tanesi 25 kuruş tan alıyorum.daha ucuzu varsa gelsin diyor.okadar iddialı yani adam.sahibi Merih Özer abim oldukça cana yakın,insancıl ve iyi bir esnaftır.elinden geldiğince yrd.olur.garanti vereyim.çünkü şahsen tanıyorum.ilgileneler için onun cep tel :0532 3024709.üstelik şehir dışınada bu ürünleri ve diğer ürünleri yollayan bir bayii.inanın bana pellagri fişeklerini 17.5 tlden alıyorum.zuber leri 13tl den satıyor.20 kalibre otomatiğim için yaf ın fişeklerini yine ondan 13.5 tl den alıyourm.daha ne olsun.üstelik kargo v.sde yok.gerisini siz düşünün arkadaşlar.saygılarımla.herkese tekrar iyi avlar.. :thumbup:

yorumlarınız için saolun.valla aslında ilk denememde benimde hoşuma gitti.32gr 7 numara attım,şişeyi 50 adımdan (beretta s56e ile)kevgire çevirdi.tüfeğin dipçiği resmen omzuma oturdu.yani basıncı baya ii geldi bana.ama yukarıda da yazdığım gibi ava atmadım.fakat avda da iş göreceğini düşünüyorum.bizim buralarda kutusunu 13tl den satıyorlar.avrupa fişekle göre çok çok uygun.en azından YAF tan iyidir herhalde.yani 3 kutu yabancı fişek yerine 4 kutu zuber almak daha mantıklı bence.ayrıca dikkatimi çeken bir başka nokta kovanlarının kalitesi oldu.aynen avrupa ayarı olmuş.aldığım bayii alanların memnun kaldığını söyledi.sözün kısası ben kullanmayı düşünüyorum.bence pahalı fişeklere çok para vermeye de gerek yok.saygılarımla arkadaşlar.hepinize ii avlar.

;tufey# Arkadaşlar daha önce bu forumda bu konu açıldıysa baştan bi özür dilemiş olayım sizlerden ve site çalışanlarından.aranızda ZUBER in fişeklerini avda veya atış amaçlı kullananlar varsa izlenimlerini paylaşsın lütfen.yorumlarınızı bekliyorum.geçen hafta beretta s56e poze 71 namlu ile 50 adımdan 7 numara saçma attım pet kola şişesine,o mesafeden kevgire çevirdi.her tarafı delik deşik oldu.ama avda daha deneme fırsatım olmadı.yalnız izlenimim şudur ki bana gayet iyi gibi göründü.lakin dediğim gibi daha fazla tecrübe edenler varsa yorumlarını bekliyorum.saygılarımla.

zaten kendi dolularım hazırlara nazaran daha şık duruyor.bu yüzden bu iş hoşuma gidiyor.dün bu dolulardan otomatiğimle 20 adet kadar attım.takılma v.s yine yok,randıman güzel.hazırlardan farkı yok.artık hazır kurşun kullanmıyorum,bunları kullanıyorum.görenler şaşkınlık içinde seyrediyor beni.doldurduğuma inanmıyorlar.dediğin gibi itina ile yapıldığı zaman çok güzel oluyor.merak ettiğim bi konu acaba kurşunun altına plastik yerine keçe tapa koysam nasıl olur.okuyan arkadaşlar yorum yazarsanız sevinirim.saygılar..

slm herkese.kardeş illa pozeyle kurşun atacam diyosan at ama eğer sabit şoklu olursa şokları bozarsın haberin olsun.sabit şoklu tüfeklerde genel konuşursak alt namlu 3 , üst namlu 1 yani full şokludur.ha tüfek mobil şoklu olursa da önerilen kurşun atımı için sadece ve sadece 5 nolu şoktur.kafanı bulandırmak istemem ama sana kurşun için poze kullanmanıda çok tavsiye etmem.tüfeğin belirttikleri gibi 76mm fişek yatağına sahip.70mm lik kurşunları rahat atarsın.zaten piyasada 76mm kurşun bulmak zor.bence gerekde yok.aslında piyasada 400-500tl ye slug namlulu tüfekler var.ben olsam onlardan edinirdim.bende zevk için atış yapanlardanım.kullandığım silah armsan a612w slug.inan bana eğer hedefe atacaksan tek kurşundan başka bişey insana zevk vermiyor.yani daha çok kurşun atıyorum.saçma kullanmıyorum.seçim senin poze kullan ama bence poze ve çifteler kurşun değil daha çok kuş tüfeğidir.domuz için veya şöyle diyelim tek kurşun için en ideal olanalar slug yarı otomatikleridir.saygılarımla..

slm.sana bütçenide göz önüne alarak önerebileğim tek marka kendim bizzat kullandığım ''ARMSAN'' dır.A612W 71+61 slug kullanıyorum.inan bana abartısız söylüyorum; bizim yerli markalarla arasında bariz bir işçilik ve kalite farkı var.göze hitap eden,hafif,şık,işçiliği ve kundak yapısı harika düzeyde.tüfeğimi övmüyorum ha,bunlar gördüklerim.fişek ve gramaj sorunu yok.saat gibi çalışan bi fişek canavarı.öyleki kendim doldurduğum fişekleri bile takılmadan atıyor.senin seçiminde iyi ata şu an iç piyasanın lider firmalarından biri zaten armsan la ortak.kalitesinin armsan ile aynı olduğundan şüphen olmasın.alıpda memnun kalmayan yok.aynı şey vursan lar içinde geçerli.kalite olarak üst düzeyde silahlar yapıyorlar.bunlar sadece ara yorumlarım.fazla kafanı karıştırmak istemem.sana son sözüm gramaj sorunum olmasın ve elimdeki tüfek avrupa kalitesinde olsun dersen eğer armsan ı incelemeden karar verip sonra pişman olma derim.valla ben değilim,şikayetim de yok.saygılarımla...

slm kazekage kardeşim.madem merak ettin bende biraz anlatayım sana.baştan söyliyim aslında bu işin karı yok denecek kadar az sayılır.ama bu benim hobim.zevk meselesi yani.kullandığım kovanları kapsülleri üzerinde takılı halde hazır alıyorum.elimde babamdan kalma aparat ve malzemeler var.onları kullanıyorum.barut ölçeğim 1.70 ve çok verimli oluyor.kurşunlarıda plastik tapalarıyla birlikte satıyorlar.zaten geriye pek bişey kalmıyor.biraz bilgi ve yetenek.öyleki forumda resimlerini vermiştim,görmüşünüzdür.armsan slug otomatiğimle takılmadan atıyorum.hazır aldığım dolularla aralarında hiç bir fark yok diyebilirim.hatta benim dolularımın mesafesi daha iyi.tüfeğin gez ayarını 100 mnin üzerinde atış yapacak şekilde ayarladım.daha dün bu kurşunlarla 60 adımdam boş tenekeye 2 atış yaptım.teneke kıpırdamadı bile.yanına gittim bide baktım üstünde 2 delik var.delip geçmişler.valla bu kadarını beklemiyordum ama sonuçtan mutlu oldum diyebilirim.hazır alıyordum artık kendim dolduruyorum.merakın gittiyse ne mutlu bana.saygılar,bol avlar kardeşim..

arkadaşalar elimde torun1020 20 numara olan modeli var.şu ana dek bidefa tutukluk yaptı oda fişekten kaynaklanan bi sorun.son derece güzel çalışıyor,fişek seçmiyor.evet yay dipçik içinde sadece sökümü biraz zor ama atışlarlarda sorun yapmıyor.bilakis benimki tabanca gibi seri.takır takır atıyo,fişek dayanmıyor valla.tek kurşunu çok güzel,saçmasınında ondan aşağı kalır tarafı yok.70 adımdan full şok,71 namlu ,4 no saçma ile soda şişesini ikiye kesti.doğrusu şaşırdım.özellikle ördek,üveyik gibi uzak avlar için ideal bi kalibre bence.ama 12 numarasını bayiide inceledim.1012 ve brillant modellerinide yakından görme şansım oldu.alıpda geri getiren yok.herkes memnun.bende dahilim buna.tavsiye ederim.saygılar.

8| abi o da ne öle ya.zaten bir beretta hayranıyım.bu firmaya olan hayranlığım 2ye katlandı.gerçekten harika iş çıkarmışlar adamlar bu işte bence dünyada 1 numara şu anda.özellikle pozeleri ve çifteleri sıra koleksiyon silahları.elimde bir s56e,çift tetik, enjektörlüsü var.en az 50 yıllık bir dede yadigarı ama hala saat gibi çalışan bi makina.yabancıların bizden farkı ortada.bizim şimdiki kalitemizi onlar yıllar öncesinden yakalıyorlar.ülkemizinde bugünkü yarı otomatik ve kırma tüfek firmaları işi ilerlettiler ama bir beretta,benelli,browning vs. gibi olabilmemiz için çok yol katetmemiz gerek.markanın hastası olarak diyorumki alemin kralı dünyada ''beretta''dır.okadar tüfek inceledim ama beretta gibsi yok.saygılarımla..

;grin; arkadaşlar işte özellikleri : 12 cal.,61 cm slug namlu,76mm fişek yataklı,2nolu ceviz kundak setli,5+1 yarı otomatik...son derece etkili,dizaynı şık,işçiliği harika.yabancı silah alamayan domuz avcıları çok aramasınlar.bitane bundan edinsinler.elimde görenler hayran kalıyor.yabancı sananlar çok oldu.işte linkler:

http://img200.imageshack.us/img200/7310/armsana612wslug4.jpg
    http://img200.imageshack.us/img200/5324/armsana612wslug5.jpg
    http://img200.imageshack.us/img200/7251/armsana612wslug6.jpg
    http://img132.imageshack.us/img132/4678/armsana612wslug7.jpg
    http://img200.imageshack.us/img200/5302/armsana612wslug3.jpg
    http://img200.imageshack.us/img200/3076/armsana612wslug2.jpg
    http://img200.imageshack.us/img200/6845/armsana612wslug1.jpg

nokta gidiyor dediğim fişek sıradan tek kurşun.hemde bir av bayiinin kendi doluları.daha dün yine atışlar yaptım sonuç yine güzel.kalibre 12 ye göre daha ince olduğundan sapma fazla olmuyor.100mye düşmeden gidiyor diyebilirim.aslında 120-130mdede birkaç cm düşmesi bence avın vurulamaması için mani teşkil etmez.işte o vakit atıcının mahireti devreye girer.ona bakarsanız pozelerde ve çiftelerde gez ayarı vs.yok ama adamlar bi dünya domuz vuruyor.yani vuramadımmı suçu biraz da kendimizde aramalıyız. saygılar..

;,;- arkadaşlar slm.bende armsan a612w slug model otomatik var.kendi dolularımla bile çok rahat çalışıyor.takılma vs yok.inanın gez ayarını yaptım 150m ye kurşun atıyorum.bence bazı arkadaşların dediği gibi yabancı alamayanlar için ülkemizde en iyi alternatiflerden biri.gerek yapısı gerek kalitesi üst seviye bir tüfek.son derece etkili,mesafesinde affı yok.75 mden 10kglık dolu tenekeyi patlatıyor.memnunum ve düşünenlere şiddetle öneririm.saygılarımla..

değerli kartalcin kardeşim benim attığım kurşunlar çok da özel değil.aksine bir av bayinin kendi dolurup sattığı kurşunlar.senin sorduğun 120m nokta gidiş olayı inan abartı değil.daha dün abartısız en az 150mye atış yaptım.yine aynı.kalibre dar olduğundan sapma olasılığı düşüyor ve kurşun havada düşmeden gidiyor.100mye yaptığım atışlarda hiç düşmediğini gördüm.neyle attın dersen torun1020 4+1 66 namlu 5 nolu şok.bu kalibrenin kurşunları mavzer mermisi gibi.yakından görmedim hiç ama doğrusu 36 numaranın tek kurşunları ne düzeyde etkili ve mesafesi nasıl merak ediyorum.bütçem olsa bi 36lık tek kırma edinirim...olmadığı için 20 ile idare ediyom.ama hastalık yapan bir kalibre.hele pozeleri uzak mesafelerde çok yıkıcı.60-70 mden ördeği filan cansız alır.saygılarımla... :) :)

slm dostlar.bende torun1020 yarı otomatik var.35-40 adımdan soda şişesine 66 namlu-5 nolu şokla ,4 numara saçma attım.ortada ikiye kesti.yaf marka fişekti.gerisini varın siz düşünün.kurşunu mesafe olarak 12 den çok iyi.bende 12 numara armsan slug var inanın 20 numaranın menzil konusunda ondan eksiği yok.100-120m ye nokta gidiyor.hemde 66 namlu 5 şokla atıyorum.aksine fazlası var ama tabi 12 numara kurşun daha etkilidir diye düşünüyorum.lakin domuz avı 20 ile de yapılabilir.tabi iyi nişan almak lazım.valla 20 kalibre;kullanması çok zevkli bir kalibre bana göre.ben daha önceden 20 numara huğlu çifte kullanmış biri olarak diyorum ki ''20 kalibre bir ayrıcalıktır,usta silahı olarak geçer''.nişanına,atışına güvenen herkese tavsiye ederim..saygılar...

akadaşlar merhaba.ben daha dün A612W 12 cal. 71+61cm slug namlulu combo bir tüfek aldım.bugün denedim.uzun yazmıcam.herşeyiyle mükemmel.ben herhalde başka otomatik elime almam.bir avcının aradığı herşey mevcut silahta.namlu değişimi yaptım.performansı muhteşem.kurşunu mauser gibi sürüyor.71 namluyla gramaj ve fişek seçmeden seri ve sorunsuz çalıştı.mekanizma hızı süper ötesi.şiddetle tavsiye ederim.başka marka aramayın.ülkemizde bu işte her yönden 1 numara olan firma armsan a böyle bir tüfek ürettikleri için teşekkür ederim.yabancı silahlara bir çuval para vermeyin derim ben.bir armsan sahibi olun.saygılar....

Selamlar...Armsan A612W aldım ve bugün deneme fırsatım oldu.tek kelimeyle mükemmel .fikir sahibi olmak için en baş konu,A620W inceleme bölümündeki yorumumu okursanız eğer; tüfeğin üstünde yaptığım kısa bir denemenin sonucu olarak izlenimlerimi yazdım.ama alacaksan şiddetle öneriyorum.pişman olmazsın.ben memnunum.saygılar.....

merhaba arkadaşlar.bugün yeni aldığım Armsan A612W model yarı otomatiğimi deneme fırsatım oldu.bir akrabama gösterdim yabancı marka zannetti.işçiliği 10 numara olan bir silah.değişik gramajda fişeklerle gerçekten mükemmel.yabancı markalardan aşağı kalır tarafı yok.abartısız söylüyorum 40 taneye yakın fişek attım.üstelik ardı ardına banamısın demiyor.saat gibi muhteşem bir silah.71 namlumu çıkarıp 61cm slug namlumu taktım.kurşunu gerçekten çok iyi sürüyor.fişek ve gramaj seçmiyor.28 den 34 grama kadar denedim.sorunsuz çalıştı.34 üstü gramajlarda da sorun çıkacağını sanmıyorum.çünkü fb.tüfeği 52 grama göre ayarlıyor.kısacası ben performansından memnun kaldım.en kısa zamanda ruhsatıma işleticem.Silah hakkında kafasında soru işareti olan arkadaşlara bir nebze yadımcı olabildi isem ne mutlu.ben fikrimi paylaşmak istedim sadece. tabiki son karar yine herkesin kendisine aittir.ama otomatik alacak olan arkadaşların Armsan ın tüfeklerini de incelemelerini tavsiye ederim.gerçekten bizim yerli firmamız çok iyi bir iş çıkarmış.ben aldım memnunum.saygılarımla...