albay58 adlı kullanıcının mesajları

Teşekkür ederim dostlar ilginiz için.Nette bulamadığım tüfeği burnumun dibinde kaf..s av da buldum.Telefon açtım ellerinde vardı gitmişken AA S510 xtra fact + hawke sidewinder 30 3-12x50 10 hm aldım.Sağolsunlar yardımcı da oldular.Tek eksiğim scuba + güçlendirme modu.Bu arada tüfeğe havayı buzdolabı motoru ile doldurabilir miyim?

.
    Adana'da forum üyelerinden Latif Bey var,kendisinde 300 bar basabilen kompresör mevcut.İkinci el temiz bir scuba tüp alın keyfinize bakın.

uzun zamandır dini konularda bişeyler konuşulup da tartışma kavga çıkmadığını ilk kez görüyorum. burada her görüşten tüm arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum.

İşte konunun özeti bu,din ve politika polemiğe çok müsait konulardır sonuçta her iki konunun da ılımlısı,radikali,inananı ve inanmayanı mevcut.Burası havalı tüfek ile ilgili değil de Av ve Avcılık ile alakalı bir forum olsa idi bu konu bu kadar tartışılmayabilirdi.Saygılar

Aslında buraya ilk teşekkür yorumu yapan ben olmak isterdim çünkü videodaki yardımcı oyuncu benim tüfeğim,sağolsun Mustafa kardeşim bıkmadan usanmadan regülatörün özelliklerini ve alternatif olarak yapılabilecek ayarlarını ayrıntılarıyla anlatıp kafamda hiçbir soru işareti bırakmadı,kısmet olursa bu hafta sonu beraber atış yapacağız.Mustafa bu işi o kadar şevkle yapıyor ki bu kadar zaman ve para harcadıktan sonra ulaştığı nokta da artık emeklerinin karşılığını alması gerekiyor Ayrıca regülatör artı montaj ve ayarlar için verilen emek karşılığı istediği rakam en azından benim için gayet makul,tekrar eline emeğine sağlık kardeşim. :D

ikinci el fiyatları nasıl peki s510 serisinin windy city ye bakarak 300-500tl fark vererek daha iyisini almak mantıklı olabilir sadece silah için 1000usd gibi bir bütçe ayırdım dürbün konusunu düşünüyorum ne alsam diye max 500tl scuba tüpü olayını ankarada dolum yapan yer varmı ne kadar yapıyor bilmiyorum bu konuda bilgi verirseniz sevinirim makul olursa bi arkadaşımda dalışta kullandığı 12lt tüp var hediye etme taraftarı sen silahı al tüp benden diyor dalışta kullanılan bu tüpü silah için kullanmam mümkünmü cevaplar için teşekkürler takipteyim bir kere para harcayıp zevkini almak istiyorum bu işin aldığım ilk pcp beni bu hobiden uzaklaştırmasın

1000 usd ye temiz 2.el bir s510 bulabilirsiniz hatta bu fiyatlara regülatörlü olanlarını bile bulmak mümkün,bu silahla atış yaptıktan sonra eminimki bu hobiye daha çok bağlanacaksınız.Arkadaşınızın tüpü eğer 300 bar kullanıma sahip ise tüfeğinize daha çok dolum yaparsınız şayet 200 Bar ise bence yine de alın ve zevkle kullanın en azından şimdilik tüp masrafından kurtulmuş olursunuz.Tüfeğiniz için ihtiyacınız olan dolum aparatını yine forumdaki satılıklardan temin edebilirsiniz.Dürbün'e gelince hobidaşların çoğu öncelikle Hawke yi tavsiye edecektir ama 24x50 büyütmeli daha hesaplı bir dürbünlerde mevcut , öncelikle dürbünü hangi amaçla kullanacağınızı belirleyin şişe türü hedeflere atış yapacağım derseniz daha çok FT müsabakaları için olan paralakslı spesifik dürbünlere boşuna para dökmeyin derim yinede daha tecrübeli arkadaşların fikirlerini alın araştırın ve acele etmeyin.

Geçmiş olsun , bende yeni aldığım tüfeğin kırma kolu 2 ay içinde bozulunca tüfeği fabrikaya göndermek için 90 tl'ye aldığım kılıfın içine koyup gönderdim,geri geldiğinde kundak'da mengene izleri vardı ve Tüfek kılıfını paketi açarken maket bıçağı ile 8-10 cm kesmişlerdi.Tüfeğin kırma kolu ikinci defa bozulup kundağı tutan vida da kırılınca lanet olsun deyip tüfeği kutusuna koyup kaldırdım 2 yıldır öylece duruyor.Ucuz etin yahnisi yeniyor ama çok çiğneyip yutmak gerekiyor buda insanı etten soğutuyor:)

Ürün Kodu : HK5144
    Modeli :
    6-24
    x50 SF
    Artıkıl : 10x Half Mil Dot , Kırmızı & Yeşil
    Görüş Açısı : 4.6-1.1 m @ 100
    Göz Kurtarma : 81 mm
    Uzunluk : 378 mm
    Ağırlık : 378 gr

Ürün Kodu : HK5147
    Modeli :
    6-24x50 SF
    Artıkıl :
    SR 12 , Kırmızı & Yeşil
    Görüş Açısı : 4.7-1.2 m @ 100
    Göz Kurtarma : 83 mm
    Uzunluk : 378 mm
    Ağırlık : 630 gr

İkisinin arasında 252 gr fark var artıkıl hariç diğer özellikleri aynı gibi fiyat olarak da neredeyse fark yok??

Evet şimdi farkına vardım ve tekrar soru işaretleri oluşmaya başladı HK 5147 modelinde SR 12 Field target artıkıl'ı mevcut , HK 5144 modelinde ise farklı bir artıkıl var.Hangisi daha kullanışlı bilemedim şimdi ?(

Cevaplar için teşekkür ederim almayı düşündüğüm 6-24x50 SF modeli gerçekten çok hafif(378 gr), örneğin aynı büyütmede Barska sniper 703 gr gibi neredeyse iki katı ağırlığa sahip Hawke markasının ağırlığı ile dürbünün hafifliği yanında sizlerin olumlu yorumlarını da eklersek doğru seçim yaptığıma kanaat getirdim tekrar teşekkür ederim.