Vmaxxx adlı kullanıcının mesajları

Eger yerli havalilar olmasa , herkez evanix,fx , gladiatör ,diana ,weihrauch , ve daha nice süper silah alir !!!??

ama kac kisi ? o zaman forumlarda 10-20 kisi yazisir.

Trafigi yollari düsünün yalniz lüks arabalara izin verilse..gerisi yaya ( havali severlerde sapan atar)

saygilarimla

"alinti refrigatior"""""Dünyada garanti belgesi ile korunan birçok ürünün yenisi ile
    değiştirilme hakkı vardır.Örneğin bir laptop bile değiştirilebiliyor."""""

allah allah ilk defa duyuyorum,zaten garanti demek :ben malima güveniyorum ,iki seneden önce bozulmaz .bozulursa degistiririm demek..iki sene icinde her zaman degistiririm demek degil .Eger öyle olsaydi her fabrika batardi ...COK mantiksiz. :him:s

Haksizlik : rezalet deyip isi uzatiyorsunuz..Hatasi olmayan bir Mali karaliyorsunuz..Hatsan geri almama konusunda hakli , kötü davranma söz konusuda yok.. X(
    Tüfek sizin ,istediginizi yapabilirsiniz ,ister yakin ister catin..keskin sirke küpüne zarar s,;s
    Degistirme isini arkadaslarin dedigi gibi aldiginiz yerde yapin , satici üstüne para istemesi normal ,cünkü o da sizin tüfegi 2.el olarak satmak zorunda..

saygilar

Görünen köy klavuz istemez !!!!!

Tabiiki bazi hatalari olacak.Koskoca Mercedes bile hatali üretimden arabalarini servise geri cagiriyor....Emeklemeden yürümek zor.

Bilgi icin Tesekkürler. ;tese;kkur Cok insani sevindirdiniz (bazilarida üzülmüs olabilir ;#^+. )

saygilarimla ;avci;

Selamlar

Solid pellet almanyadan
    evet gercektende 95 sas ile attim, at44wx le atmaya cekindim.

ne yazikki o pelletin 6,35i yoktu ,olsaydi hatsan 125le atacaktim.
    sacma denemesi yaptim , 125 normal pelletle ,o masif pelletten (sas95)daha fazla tahrip yapti...masif 3cm tahtaya boyluboyunca gömüldü, 125in normal pelleti deldi gecti.

fazla karistirmadan yeni bastan anlatayim.
    gecen sene agustosda hatsan optima 6,35 TH almistim.Forumlarda gezinirken AT44 kampanyasindan duydum ve bende siparis ettim.(mod.95 sas in de 5,5 olmasini istedim)Siparisim subatta geldi AMA BEN ALMANYADA CALISTGIM ICIN ancak nisanda izinde atis yapabildim.Tabii nisana kadar gezmedigim internet siteleri kalmadi , ve alman sitesinden su pelletleri aldim

http://www.4komma5.de/product_…Silver-Point-6-35-mm.html

http://www.4komma5.de/product_…Range-Pellets-5-5-mm.html

http://www.4komma5.de/product_…bolo-Luftgewehrkugel.html

birde o Solid pelletler simdi kalmamis.....

AMA ne yazikki vaktim dar oldugundan(1hafta) yalnizca tahrip atislari yapabildim...
    Gördüklerim söyle.mH-N-Silver-Point-6-35-mm 125le süper!!her atis 3cm tahtayi delip gecti
    Skenco-Heavy-Long-Range-Pellets-5-5-mm hic iyi degil ,bazen tahtaya 4de3ü anca giriyor yani tahribati cok az ve ucu sert cinko (yiv set e zarar verebilir)..Gamo rocketlerde göründügü gibi degil tahribat az ve cok capaklilar...Masif de tahtayi delemiyor (herhalde sas 95 yetersiz kaliyor).Dedigim gibi AT44le denemeyi cekindim ,cünkü pellet sas95e zor yerlesiyordu ,belkide sarjöre zor sigacakti..keske vaktim olsaydida detayli bir paylasim yapabilseydim..ama insallah olur

nasipse gerisi ve isabetlilik deneyleri 2 ay sonra ;#^+.

saygilar :huh:

AAAHHHH ,AAHHH !!!

vaktim ,ve yerim olsa bende deneyecegim , izini beklemem lazim .Türkiyede Kasabamiz ünlü YATAGAN kasabasinin(Denizli) yanindadir ,her sene festival olur ,nice dededen ögrenme ustalar var.Niyetim ileride onlarin yaninda biraz celik dövmesini ögrenmek(tabiki birkac günde ögrenilecek seyler degil ama ,genede deneyecegim).simdiden internetten modeller topluyorum...

belki sap yönünden yardimi olur

[Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090319/re6gr8yo.jpg]

tekrar basarilar

PS:eger paslanan malzemeyde ,tüfeklerdeki gibi siyah kaplat...

El yapımı ürünlere, o keyfi yaşamaya, baştan imal etmeye neden zahmet, masraf gözüyle bakıyorsunuz anlamıyorum. Belki de o tadın hiç farkına varmadığınız içindir. Bence saygı göstermek lazım. Ayrıca gerçekten cesaret işi. Tebrikler.

xaupau

evet aynen katiliyorum ;tese;kkur ..

gönülden destekliyorum ;d; ;d; ;d; ;d;

AMA !!!! lutfen güvenliginiz acisindan , cok dikkat ediniz! nede olsa yüksek basinc ve denenmemis malzemelerle deney yapiyorsunuz.

insallah sonuc cok güzel olur ...Basarilar X]#+,

Kolay gelsin ,güzel oluyor !!! ;d; ;d;
    taysiye ederim iki yüzünüde keskin yapma , kendini yaralayabilirsin.Genelde Kiliclar ve macheteler (su orman palalari) hep tek yüzlüdürler.Nedeni :bir seyi kesmek icin balta gibi geriden hiz alman lazim ,yani vucuduna yaklastirarak ...ne olur ne olmaz.!

Kullandigin malzeme ne ! paslanmazmi yoksa celikmi? karbon miktari kac?
    merak ettim. ½bay£bay`;
    basarilar :thumbup:

Spancy arkadas , senin makron daha iyiymis, foto güzel cikmis..

blackboy sende sakin kamerani atma , onunda baska iyi yönleri vardir(tipki havalilar gibi güc ile isabetlilik catismasi gibi).istersen paint programiyla biraz büyüt (windows), belki faydasi olur....

iyi aksamlar

selamlar konu fotograf degil ama ,illede burnumu sokamadan edemedim...

ayni makineyle , makro ayar , flashsiz ve em önemlisi makinenin sabit olmasi tripod vs. sonda focus alincaya kadar(dügme yarim basik) makineyi hafif öne yada geriye cek ,focusdan sonra makineyi titretmeyecek sekilde (tetik düsürür gibi g;$i ingilizcesi ondan foto shooting ) hafif bas...

bende denedim ,ama fotoyu yükleyebildimmi bilmiyorum .....saygilarimla
    [Resim Engellendi: http://www.directupload.net/index.php?mode=upload]

selam Mustafa bey,
    önce mm yazmis sonra inc
    Daystate FT Pellets 5,52 mm, Rundkopfkugeln im Kaliber .22,

Herneyse galiba haklisiniz, alisilmisi degistirmek zor .(hani su sacma, havali mermi yada PELLET gibi) ;kihhik,

Konuyu fazla uzatma niyetim yok , benim icin bu birimleri ögrenmek, kendimi gelistimeme yarayacak.Hemde simdi cetvelim var g;$i
    Yinede görüsünü sunan herkeze tesekkürler...

Selamlar
    nasil olupda Mustafa beyin ,cevrim tablosunu simdiye kadar görmemisim ;$., , yardimci bir hesap cetveliymis..biraz kullandim . :D .

Ama genede birim konusunda tatmin degilim.. :cursing:
    Tamam bulabilecegimiz bigiler ingiliz ölcümünde olabilir ,ama genede bazi ölcümler metrik kullaniliyor
    Mesela caplar genelde 4,5 mm 5,5 mm ve 6,35mm geciyor, halbuki calibreler genelde inc oldugu halde..yada namlu uzunlugu cm, yada basinc bar olarak söz ediliyor ,tüfek agirligi kg...

hem bence bütün dünyanin ingiliz ölcümleri kullandigi ne malüm.Gezdigimiz sitelerin % 90i ingilizce degilmi tabiki kendi ölcülerini yazacak adamlar.Ispanyol italyan yada fransiz sitelrinde bu ölcümler varmi sizce ???????
    Almanlar gram , Joule ve m/s kullaniyorlar

iste bi satis sitesi tüfek tanitimina dikkat ve sacma tanitimi
    http://www.4komma5.de/index.ph…1929defb3fd671d30636f49c9

http://www.4komma5.de/index.ph…1929defb3fd671d30636f49c9

saygilarimla :thumbup:

konuyu acarken illaki birimleri degistirelim demedim , nasil olur dedim..Destekleyen arkadaslara tesekkür ederim ,ifadeler tam isabet, ama sitede bu yüzden tartisma cikmasini istemem..herkezin görüsüne saygim var

Herkez istedigi sistemi kullansin.. ne diyeyim..... padisahim cok yasa diyenler hala var ,yani ben ögrendim geriside ögrensin diyen..

silahin ,topun memleketi (teknik olarak) uzun yillar bizdik ,genede ingilizlerin (uyanik herifler ) düdügü ötüyor. gücüme gidiyor!

Silahlarimin hepsi hatsan , eger hatsan degil birimleri ,komple siteyi ingilizce yapiyorsa gerisini siz düsünün...

BENCE silahlarin memleketi almanya ,kim ne derse desin (savasi kaybettikleri icin seslerini kestirdiler) lw ,weihrauch,h&K ve niceleri , her yönüyle süper herifler (hemde genelde forumlarinda metrik sistem kullaniyorlar ) ;avci;
    Saygilarimla

Iste benim dedigimde bu !

eger arkadas alacagi silahin hizini 120m/saniye oldugunu(misal) okusaydi almayi aklindan gecirmezdi, kimseninde ona yardim etmesine gerek kalmazdi.

Benim bildigim hesap hassasiyeti birimlerinden degil sayi cogunlugundan olur
    misal 4.444445 kisa yazilirsa 4,5
    4,5444442 kisa yazilirsada 4,5 :whistling: sayilar 100le carpilirsa hesap hassasiyeti tabiki degisir

selamlar 8|

iyi günler !
    BENCE :
    evet 10lu 100lü sayilarla hesap yapmasi ve görünüsleri daha cazip olabilir ama ,Bilgisayar ve hesap makinesi devrinde 0,00045 yada 4.999 olsa ne fark eder..
    ben 10 grain nasil bir agirlikta oldugunu kafamda canlandiramazsam , sayisi düz görünse ne yazar.Ama belki daha yeni oldugum icin bazi seylerin anlayamiyor olabilirim ,ondan istegimi hos görün
    Ayrica BIZIM metrik sistem SI yani (system Inrenational), dünya birimidir..
    Ingilizler tabiki ellerinden geldikce kendi sistemlerini uyulatiyor.Nerde sömürdülerse orda trafik sagda ,Direksyon solda... :him:s
    eger ülkemizde üretim ve kullanici sayisi bu sekilde yükseldikce neden ingiliz yada amerikan sistemlerini uygulayalim.

tabiki alisilmisi degistirmek zor , hic olmazsa yanina metrik yazabilirsek , cok iyi olur.ingilizlere s,;s inat

tesekkürler

Yeniceri arkadas selamlar !

o aleti sana tavsiye etmem.Neden dersen : Cin malidir ve isabetli degildir , eger vaktin ve imkanin varasa amerikan markalari var cok cok daha kalitelidirler.Bir zamanlar ilgilenip Almanyada dükkaninda inceleyip sorusturdum ve cok tehlikeli (yakin mesafede öldürücü) oldugu icin almadim..

selamlar

Herkeze selamlar ,
    iki aydir forumu okuyor ve takip ediyorum.Her haliyle süper ! ;tese;kkur ama beni rahatsiz eden (konuyla yeni ilgilendigim icin olacak) su ingiliz ölcü birimleri yani : :cursing:
    grain
    fps
    ft/lbs

bunlarin yerine normal okulda ögrendigimiz ,avrupa ve türkiyede gecerli olan ölcü birimlerini kullansak daha uygun olur diye düsünüyorum.Mesela fps yerine metre/saniye olursa ben kafamda o hizi daha güzel canlandirabiliyorum ...grain yerine gram.

mesafe :metre.santimetre,milimetre
    zaman :saat ,dakika ,saniye
    agirlik: kilogram , gram :thumbup:

ne dersiniz??? ;izci;

sagilarimla