frog adlı kullanıcının mesajları

Şunu da unutmamak lazım, Hatsan 1.500 ytl lik pcp çıkarsa kimse almaz, bizler yani Türk tüketicileri böyledir, Air Armas a Diana ya 1.500 YTL veririz ama hatsan 1.500 ytl ye kaliteli bir tüfek üretse yerli malı yaaa ne olacak kalitesiz deriz çamurlarız...

Hayır arakdaş yapsın alırız kaliteli olsun yerli olsun alırız der dediğinizi duyar gibi oluyorum ama inandırıcı değil, kaliteli tüfek istiyorsanız Galdiator var T12 var buyrun alın onlar 1000 ytl üzerinde tüfekler

Birşeyleri yargılarken fiyat/performans oranı gözden geçirilmelidir, Hatsan'ın son PCP silahı AT44-WX10 fiyatına göre gayet iyi ve performanslı bir tüfek, hemde kampanya ile onlarca tüfek sattılar yanında bir adet yaylı tüfek, pompa dürbün vs de vardı, bu yönden bakılınca çok ucuza gelen bu pcp fiyatına göre gayet başarılıdrı, yerli üretimi kötüleyip durmayalım lütfen

g;$i ;d; ;d;

Kurşun kalitesi tabiki önemli ama Mustafa Bey sağlık açısından hiçbir bilgi vermediği halde bu bilgiyi nasıl aldınız.

Kurşun doğayı sağlıksız etkiliyor diye burada okudum,birde bir arkadaş burada peletleri takarken amelıyat eldiveni kullanıyorum yazmıştı.İsmini hatırlamıyorum şimdi,o yazılana istinaden yazdım.Mustafa bey sağlık açısından bişey yazmadı zaten,burada okumuştum kurşun zararlı diye.

Hocam siz ilk başta Evanixinize 270 bar bastığınızı söylediniz şimdi de 300 barlık tüpe max 450 bar basıldığından bahsediyorsunuz. Bu söylediğiniz rakamlar çok fazla. siz bence bu konuda birilerinden yardım alın...

Önerinize teşekkür ederim ancak bunun nasihatını siz veremezsiniz,nerden ne zaman yardım alacağımı ben iyi bilirim dostum.Saygılarımla..

Bu pelet namlularınıza zarar verebilir, bende bir zamanlar aldım ve 20 - 30 tanesini bir kap içinde erittim, eriyik içinde %50 ye yakın yabancı madde vardı, curufu söylemiyorum, kum gibi.

Demekki her aldığımız pelet saf kurşundan değil,o zaman pahalı olanların sadece çapaksızlık değil,kurşun kalitesi mi ön planda.Doğru mu anladım. :him:sBazısı çok boyuyor,ama mesela Fx ve Diana ,HN neredeyse çok temiz,Crosman da öyle.Gamolar daha karartılı demek ki daha sağlığa zararlı diyebilirmiyiz.En son Kodiak aldım sarı renkli onlar hiç iz yapmıyor,sağlık açısından da daha iyi heralde.Peletleri bu yönden bilmiyordum,faydalı bir bilgi oldu,teşekkürler... g;$i

20 numara çapında bir otomatik niyetim var gibi bakıcaz artık.

Otomatik tüfeklerde mekanizmayı kurduğu için ,normal tüfeklere göre atış gücünde düşüklük var diye söylemişlerdi,bana söylenilen bu,avcı arkadaşlardan iyice soruşturun bana kalırsa.

Düşünmeden alın yıldız işçilik zerafet ve hafiflik olarak çok başarılı bir tüfek.Avı parçalıyor kısmı hikaye bence bu tüfeğin şoku ve fişeğin gramajı ile ilgili bir durum.

;d; ;d; ;d; ;d;
    36 kalıbre çifte ve süperpozesi bence çok zarif ve mükemmel.Av olayı bana ters gelmese kesin Yıldız tüfek kullanırdım.Saygılarımla. g;$i

Bende Diana 460 magnum 5.5 var ve üstünde Diana dürbün ve Diana dürbün ayağı var.Dürbünümdeki yaklaştırma az,yivli silahlarda kullanılan dürbün olduğunu söylediler,şöyleki tepmelere dayanıklı bence.Yüzlerce kez attım ve devamlı arabamın arkasında kasislerde hoplayıp zıplıyor,sadece 2 kere sıfırlama yaptım çok memnunum ama dediğim gibi yaklaştırması çok az,anti sis ve sugeçirmez özelliklere sahip;ben memnunum bilginiz olsun.Yaklaştırmasa da benim işimi fazlasıyla görüyor,çok uzak mesafelerde zaten pcp ve Optima 3-12/44 kullanıyorum,bana göre de iyi sayılır tabii bu benim fikrim,burada çok daha iyilerini kullananlar da var ben sadece söyleyeyım dedım.Sadece benim kullandıklarım bunlar,iyi ya da kötü. g;$i

300 barlık lik tupleri duydum ama 450 bar kadar yuksek basınclı scuba tupu duymamistim. Benim bildigim kadarı ile 450 bar 300 barlık testlerin "hydro test basıncı" ama tabi yanılıyor olabilirim.

Sevgili arkadaşım kim 450 bar tüpü duymamış ?

Sözlerim kimseye duymadıklarından dolayı,ya da ben yanlış anladım;ELEŞTİRİ AMAÇLI değil,sadece bu tüplerin olduğunu söyledim,arkadaşları da yanıltmıyorum;sadece kendimin denediğini söylüyorum.Zaten bu forumu düzenli takip eden kişiler sizler gibi benden çok daha tecrübeli kişilerin önerilerine ve tecrübelerine önem vereceklerdir.Amacım kimseyi yanlış yönlendirip tehlikeye atmak değil,kesinlikle.

yanlış biliyorsunuz, çalışma basıncı 300bar olan tüp 300bara kadar doldurulabilir. Alman 450barda test etmiştir ve kullanım basıncını 300 bar olarak açıklamıştır. 300 bar dolumu aşarsanız olabilecek kazalardan sorumlu tutulamazlar.

Doğrudur ona bır dıyeceğim yok,sadece bazı arkadaşlar 450 bar olan tuplerı duymamışlar,bana hangı tüple 270 doldurdunuz deyınce açıklamak manasında bunları yazdım;tabiiki çok yüksek basınçlara çıkmamak lazım.Basıncının KALDIRABİLECEĞİNE İNANDIĞIM BIR TUFEK OLSA,daha doğrusu 350-400 bar ile çalışan bir tüfek olsa 600 barlık tuplerden bıle almayı dusundum o yüzden de araştırmaya girdim tüpü de o esnada buldum.Ancak bunlarla çok dikkatli dolum yapmak gerekiyor,anında tüfeğin 300 basınç görmesi ve patlaması içten bile değil.Tüp o basıncı görüyor da ben görürmüyüm bilmem tabii ;lol; Allah korusun.

Bu tüpün kullanım basıncı 300bar, test basıncı 450 bar

Eğer öyle olsaydı 300 bar yazan tüp max 200 bar doldurulabilirdi,oysaki yeni bir 300 barlık tüp çok rahat 250 bar'a kadar doldurulabiliyor.Bu bahsattiğim tüp özel bir tüp ve o zamanki fabrika verilerine göre 450 bar doldurulabiliyor.üzerinde test basıncı ibaresi yok,Alman 450 dediyse 450 dir,ne eksik,ne fazla. :thumbup:Herneyse konuyu da fazla dağıttık,Evanix'ten nerelere geldik.

Firma bu tüpü ürettiği zaman 450 bar doldurulacağını da ifade etmiş.450 bar yazmasına rağmen ,Prestijleri açısından 450 de 450 doldurulabileceğini tüpü ürettikleri zamanlar firma açıklamış zaten, ancak;tüpün tam 450 bar'da uzun süre tutulması metali zorlayacağı için çok doğru olmaz kanısındayım.Ve ölçümlerine göre 450 bar hava varken 1800 Lt. hava olduğunu da belirtmişler.Tüp tam doluyken bir mermi temasında 3-4 katlı bir binayı da uçurabileceğini eklemişler.Saygılarımla... g;$i

Paylaşım için teşekkürler.Web sitenizi takip ediyorum,verdiğiniz bilgilerden resimlere ve fon müziğine kadar on numara,saygılarımla.. ;d; ;d; ;d;

Aşağıda resmini ekleyeceğim tüp Alman DRAGER firmasının olup,bunlar sanayilerde kullanılmaktadır.Şu anda bu firma yüksek basınçlı tüp üretmemektedir.Ayrıca SPIRO firmasının şu anda 600 BAR'lık tüpleri mevcut ve satılmaktadır,bilgilerinize,Saygılarımla. g;$i

450 bar hava basmadım,300 bar da bıraktım.Resmini göndericem,üstünde yazan yazıları da,saygılarımla. g;$i

Sayın ironarm ;Max 450 bar doldurulabilen ufak Scuba tüpüne doldurdum.2 Lt.lik ve bunlar acil çıkış tüpü diye adlandırılan tüpler.Resmini göndericem,şu anda bagajımda ve arabam yanımda değil,yoksa hemen resmini çekecektim,görüşmek üzere.. g;$i