frog adlı kullanıcının mesajları

Bir veya iki orta boy soğanı hafif pembeleşinceye kadar kavuruyorum.Yağ olarak zeytin yağı kullanıyorum.Soğanların içine bir baş ince kıyılmış veya bütünde koyabilirsiniz sarımsak ilave ediyorum.Küp şeklinde kesilmiş domates+ bir yemek kaşığı salca+yeterli miktarda tuz ilavesinide unutmayın.Tüm malzemeyi soteliyorum veee temizlenmiş tavuk ciğerini ilave ediyorum.Bu harcı tavuk ciğeri pişene kadar sotelemeye devam.Bir tutam Kırmızı biber kafi miktarda karabiber ilave.Ve geldik can alıcı;noktaya yarım avuç kuru nane ilavesi olmazsa olmazı bu yemeğin.Bir bardak sıcak su koyuyorum ve hafif ateşte kaynamaya bırakıyorum 10 dakika yeter.Vaybe olmaz böyle bir lezzet deneyin.Selamlar.

Bir şey ilave ediyorum affınıza sığınarak;bunu köri baharatıyla bir deneyin inanamayacaksınız.Saygılarımla.. :thumbup: :thumbup:

hep merak etmiştim av tüfeğiyle meskun mahal dışında cansız hedefe atmak yasakmıdır. yada ne çerçevede atılabilir.

Meskun mahal dışında ve buna ana ve diğer çevre yollar da dahil olmak üzere 300 mt.uzaklaşırsanız bir sorun yok.Hafta sonları ben gidip hedefe atış yapıyorum bir sorun olmadı.En güzel yapacağınız şey en yakın jandarmaya gidip atış yapabileceğiniz yer sorup onay almak,hem yardımcı olurlar hem de soru işareti kalkar. g;$i

Bence hava hacmi olarak hiç tartışmasız Fx Gldiatör,
    Güç açısından Evanix ve
    Fiat açısından Hatsan.

Pcp' lerin dolum zahmetini az-çok pompa ve scuba tüpümüz de dahi olsa;hepimiz biliyoruz.Bu açıdan bu dolum aparatlarından kurtulup bir ara yanımızdan ayırıp dere-tepe araziye çıksak bence en mantıklısı büyük tüp hacmi olan tüfek bu yüzden de tercihim Fx'ten yana... g;$i Tüp hacminin yeterince iyi oluşu ve burada gördüğüm grupmanlardaki başarısı fiatını hakettiğini ve bir kere böyle bir tüfek alınabilecegini gösteriyor.Bence tek dezavantajı bana göre ahşap olmayışı.Ahşap ve Evanix kadar güçlü bir Fx olayı bitirir kanaatindeyim.

Hogo amacım tartışmak ve kimseyi de kırmak değil burada hepimiz forum dostuyuz hoşça zaman geçirip birşeyler öğreniyoruz.Konuyu uzatmadım cevap yazdım sadece.Yanlışım varsa kusura bakma. g;$i

Saçma sapan konuşmayın sayın frog.

Böyle mi iletişim kuralım forumda. ;kihhik,

Dikkatli okuyun böyle bir ibare yok.Burası bir forum ve yanlışları düzeltmek için tabii müdahale edilecek ancak konuşmaların ve yazışmaların sonunu beklemeden acil çıkış ve tenkitler bence yanlış kaldı ki gerek ben ve gerekse forum yöneticilerinin zaten buna izin vermeyeceklerine inanıyor ve ümit ediyorum.

Heyecanlı ve amaç dışında birtakım sözler edilebilir ancak mantık çerçevesinde olgun karşılayıp yanlış sözler söylediğine inandığımız kişiyi sayın Eblemis'in yaptığı gibi inandırıcı açıklamalara kavuşturursak ve olgunlukla karşılarsak zaten sorun kendiliğinden çözülür. g;$i

Bilgi de cevap ta 10 numara,yazdıklarını zevkle okudum teşekkürler. ;d; ;d; ;d;Bu arada bu yazdıklarınız bence ''Ansiklopedik Bilgi'dir.''

arkadaşlar bilgi paylaşırken üslubumuza dikkat edelim.

Ortada çok yanlış üslup yok.Biraz sertçe , yardımı ve iyi niyeti sui-istimal edercesine katılıyorum ancak; fevri çıkıp hakemliğe de pek gerek yok kanaatindeyim.Gereken cevap zaten muhatap kişi tarafından çok güzel ifade edilmiş. g;$i