antonov adlı kullanıcının mesajları

işte bizim gamonun böyle bi yakışıklılığı var,bendede kim görse hemen lafa tutuyo :) 50 metre bu tüfek için henüz düşüş mesafesi değil diyebilirim sanırım,sıfırlama ile ilgili olabilir,malum bir click hareketi, milimlik işler, mesafe açıldıkça ilerde santimetrelere dönüşebiliyor,siz kaba olarak sıfıra yaklaşmışsınız anladığım kadarıyla ince ayar çekmek için dürbünü güzelçe bağladığınızdan emin olun ayaklara dikkat edin atış yapa yapa sıfıra yaklaşmaya çalışın..zaten 50 metrede en kücük vurabileceğiniz patlayan hedef yumurta yada soda şişesi olur bunuda 10/9 10/8 vursanız el titremesiyle, pelet farkıyla, rüzgar sapmasıyla falan derken yeter yani :) birde 50 metreyi geçtikten sonra patlayan şişeyi göremez duyamaz hale gelebilirsiniz mesafe yakınken patlayan bişeyler görmek daha keyifli :)

on metrede ayarladım ben ama silahı sabitlemek en önemli mesele zaten..sağ sol ayarı kusursuz olsun yeter..artikıl'ın dikey çizgisi üzerinde mesafeye göre ya alt ya üstü atar bunuda ayarlamak zaten işin basit kısmı..sizi korkutmasın sağı solu yapın ortalayın aşağı yukarı kolay..birde aerodinamik olarak 10 metrede sıfırladığınız dürbünü tüfeğin özelikklerine göre 50-60 ve üzeri gibi mesafelerdede sıfırlamış oluyorsunuz..bununla ilgili yazılarda mevcut ama ben üşengeç biri olduğum için çok üstüne düşmüyorum işim tamamiyle atıp zevk almak :) sağı solu tam yaptım mesafeye göre 3-5 atışta bulunduğum yerden hedefe aşağı yukarı tekrar sıfırlıyorum sorunsuz oluyo.nitekim pro atıcılarda anlık mesafe ölçümüne göre rahat bi şekilde aşağı yukarı birde rüzgar ayarı falan çekiyolar sürekli..ama onlar pro ben tembelim ;kffx;

Bende sana uslubun icin tesekkur eder silahini kazasi belasiz kullanmani dilerim,silahi sevmene en cok ben sevindim insallah zamanla dahada alisir basarili atislar yapar iyice zevkine varirsin :) ben su anda acikcasi pro magnum ve pro hunterdan baska bisey atmiyorum cunku biz araziye bi cikinca iki kutu pellet bitiriyoruz buda ati basi abartisiz 30 40 lira masraf demek..ama gamo pelet olunca 250 lik kutusu 7 lira uygun oluyo..butcem yeterli diyorsan h&n rws atabilirsin maksimum fayda saglar..ama pro hunter fazlaca tatmin edici soyliyim..hunter atinca siseyi patlatiyosun..pro magnum atinca siseyi oynatmadan delip geciyo :) dene goreceksin..hatta bazen vuramadikmi falan diyip gidip bakiyoruz sok oluyoruz :) temizlik isine gelince forumda baya aciklama var ama ben yaglama isine hic girmedim erken diye dusunuyorum henuz..bu konuda cok fazla tecrubemde yok yalniz bir tavsiye vereyim eski kahverengi gri yesil renke bi tisort varsa silahin cevizine uygun olacak sekilde,parcala bi guzel kamufle et silahi cizilmeyide engelliyo tozu topragida..ayrica havasida oluyo bi yandan..son dedigine katiliyorum hunter dx le atmak gercekten zevkli uzun namlusu cok guzel ve nisan alirken guzel guzel bu hava katiyo..gez arpacigi cok keskin ve ufak uzaktaki hedefleri rahat vuruyosun..
    tekrar tekrar hayirli olsun :)

kordinat verememki kimse veremez heralde durbun ayar tekerleri kendi etrafinda kac tur atiyo onu nasil hesapliycaz dimi ;) sen yazdiklarimiz gibi sabitle tufegi 10-15 metreden ince ince yaklas sifir noktasina zaten sagi solu tutturdunmu yukarisi asagisi kolay...milim kayma olmuyo sukur bizim durbunde ayakta falan..istersen benim yaptigim gibi rayla ayak arasina elektrik bandi koy..kayma olursa zaten bant zedelenir gozunle gormus olursun...simdi su ilk heyecanlari atlatta bolca keyfini surersin :)

evet bu güzel fikir,

maltepe-küçükyalı arası e-5 ten yukarıya narcity'e cıkan bir yol dümdüz gidiyo,narcity'i bitirip önce sağa sonra sola dönüp tekrar sola içeri girdiğinizde beyaz topraklı boş araziyi göreceksiniz,onun yanında ufak fifanlı ve seyrek ağaçlı arazi var buraya geldiğinizde atış için harika bir ortam var çünkü şişeleri dizebileceğiniz yerin arkası toprak yığınıyla kapalı önceki ağaç fotoğraflarında da görebileceğiniz gibi,burası aynı zamanda piizlenme mekanıda olduğu için :) beş dakika dolanarak, ''abartmıyorum'' 100-150 şişe bulabilirsiniz..

<a%20href=[Resim Engellendi: http://farm3.staticflickr.com/2813/10574338726_09fb7533f5_b.jpg]

aşağıdaki düz çizgi toprak yığını istediğiniz kadar sıkın kafanız rahat arkaya geçti birine sapladık derdi yok,

<a%20href=[Resim Engellendi: http://farm8.staticflickr.com/7400/10574338816_24139530f6_b.jpg]
    uyum marketten önce sağa sonra sola sonra tekrar sola dönüp beyaz topraklı araziyi göreceksiniz sonrada işaretlediğim yere gidin :)

wcf_src="title="a>" />

Düz bir kağıda beş kuruş büyüklüğünde nokta çizip her seferinde ona nişanlayarak atışı yapın sonra yaklaşa yaklaşa sıfırlayın..tüfeği sabitlemeyi unutmayın..eldeki sıfır imkanla en basiti bu,Alperen kardeşimin yazdıklarını dikkatli okumalısın çünkü karıştırırsan mesafeyi çok açarsın..hayırlı uğurlu olsun..tüfeğin güzeline sahip olmuşsun..ben benimkini seviyorum sende seveceksin..incelemeni fikirlerini fotolarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ağaca astığınız şişeleri kırdıktan sonra parçaları toplamak zor olmuyor mu? Ağacın altında ki çöpler de çok kötü görünüyor, keşke kimse doğaya çöp atmasa, çöplerini çöp kutularına atsa :)

Rainstorm kardesimizin de dedigi gibi yeri gelmisken sosyal mesajimizida verelim,nasil agaca asarken ugrasiyorsak nasil sofra hazirlarken ugrasiyorsak buraya her geldigimizde farasla gelip sonunda topluyoruz..siz siz olun kirik cam parcalarini bilhassa kuru cali cirpidan uzak tutun ;) sonrasinin fotografi olmadigi icin temizlenmis halini elbette koyamadim..burasi ta olarak maltepe narcity'ni ustu arkadaslar..bi sonraki bulusmamiza yazariz zamani olan herkes lutfen buyursun.. :)

Malum resmi tatilimizi, bugun komple ofis olarak maltepenin ustundeki arazide gecirdik.Buradaki 4.ncu bulusmamiz oldu,hic bir zaman sise sikintisi cekmedigimiz buraya lahmacun servisi yaptirdigimiz ;) sakin, esmeyen bir ortamimiz var.Civardaki hobidaslarimizi ve uzaktan gelebilecek olan herkesi bekleriz..

<a%20href=[Resim Engellendi: http://farm3.staticflickr.com/2889/10557696405_515c1f8bcf_c.jpg]

<a%20href=[Resim Engellendi: http://farm6.staticflickr.com/5475/10557936463_576617c893_c.jpg]

<a%20href=[Resim Engellendi: http://farm8.staticflickr.com/7376/10557916543_cb514c6405_c.jpg]

Farkeden varmi bilmiyorum agzi kapali buyuk raki siselerinin tam bu ust kismini cakinca acaip tok bi ses cikiyo..deneyin goreceksiniz :)
    ayrica iyi calkalanmis ve birazda guneste bekleyen soda siselerine cakinca resmen havaya ucuyolar :)

<a%20href=[Resim Engellendi: http://farm8.staticflickr.com/7392/10557783944_f6134ecffb_b.jpg]

Bu da benim cocuk :)

bu kadar duzenledikten sonra team secmek zorunda kaldim bi yanlislik yaptiysam moderator arkadaslarimiz bi elversin nolur :)

evet bugun resmi tatil bi bulusma yaptik anadolu yakasinda ne kadar arkadasimiz varsa hepimizin bulusabilecegi bir adresimiz var..birazdan yeni baslik altinda paylasicam..arkadasin x20 si yatagun dampa olmasina ragmen optima 3x9x44 u patlatinca durbunu sokup ona verdim kendimde gez arpacikla attim..her zaman diyorum gamo pisman etmez arkadaslar.

ellerine saglik kardesim hayirli ugurlu olsun..guzel guzel fotolarinida cek koyda alem yakisikli tufek gorsun :) sklirsan benim hunter dxle takaslar degisik degisik kullaniriz ne de olsa kardes sayilirlar :) tekrar hayirli olsun...

ikisinide elime aldım ikisinide kullandım tercihim hunter dx oldu..incelememde mevcut, detay fotolarıda..ama black fusion kadar gösterişliyse hunter dx o kadar zarif ve estetik tercihi size kalmış ikisinide aynı anda görebileceğiniz bir adreste biliyorum istanbul anadolu yakasında özelden verebilirim,black fusion namlusunu görünce öküz deviren demişti bizim müdür..sonra o da hunter dx e dalıp gitti..siz zaten eleye eleye güzel seçenekler bırakmışsınız sona..bundan sonrasi zevk meselesi..black fusionda sat tetik var ayrıca..hunter dx kullanıcısı olarak söyleyebilirimki sesi tabiki fusiona göre yüksek..naparsanız yapın igt'iydi whisper dı karştırmayında..