alexfethiye adlı kullanıcının mesajları

Ben mod 95 tetik tertibatının içi yeşil gres dolu temizlemeye elim ermiyor o şekilde kullanıyorum tetik normal sertligini koruyo ama kurarken his vermiyo hani ordaki cengel pistonu tutdugunda kurulma sesi yok o şekilde 2000 yakın atış yapdım ama tetik hiç kacırma yapmadı fakat yayı aşırı güçlü en basitinden mod 125 kacırabilir ..

Üşenme sök temizle. bi kaçırırsa tetiği sonu kötü olur,son pişmanlıkta fayda etmez tufanow en fazla 20 dakikanı alır söküp takmak....

Evet gerçekten çok hassas atışları var patriot ve mod 90 dan çok daha iyi en azından,20-30m de neredeyse tek delik yapıyor rüzgarsız havalarda .tetiğe biraz alışınca süper oluyor..

Kamera yı yanımda götürmüştüm Tufanow ama her nedense araziye gittiğimde bana bişeyler oluyor heyecandan mıdır nedir hep unutuyorum video yapmayı,ee nolucak her araziye çıktığımda 500-1000 pellet harcarsam oluca bu....Video ya sıra gelmiyor atış yapmaktan...

;şrofls;. ;şrofls;. Eline sağlık ....

Bende kullandıkca iyice sevmeye başladım bu 95 sas ı.En iyi tüfeğim oluverdi ;şrofls;. Ahşap kundak ayrı bi güzel olmuş bu tüfekte,valla plastik kundağı elime alasım gelmiyor artık ;şrofls;. Yeşil gressten sonra çok stabilleşti,öyle sessiz rahat,problemsiz,namlu şaşırtıcı.hayret hiçte sorun yapmadı hatsan olarak ;şrofls;. Yarın yine beraberiz arazide ;şrofls;. bu sefer bi video yapacam ama...saygılar

Loctite vidanın gevşemesini engeller, ama gevşemeye neden olan darbeyi engellemez tabi ki, ben sürdüm kundağımı kırdı demek gerçekten çok anlamsız X(

mod 90, Plastik kundak,locktitesiz 5000 atış problemsiz,vidalar sürekli gevşemede tabiki...

Locktite uygulaması ardından (tahmini 20-40 atış) kundağı tutan vidaların altından çatlama...

Locktite den önce darbeler vivaların gevşemesine neden olurken, locktite den sonra gevşeyemeyip, darbeyi tamamen kundağa yükeyen vidalar, kundağın çatlamasına,kırılmasına neden oldular...Denememle sabittir...Hatsan söz konusudur ...

Sakın locktite sürme vs vs,,,demiş olsaydım haklıydın,Fakat böyle birşeyde sözkonusu değildir.

Burası bir paylaşım sitesi değilmi ki ben başıma gelenleri anlatayım, yada, önce düşünmelimiyim` benim başıma şu olay geldi ama, acaba burada paylaşsam çok mu anlamsız olur ` diye #hims Lütfen................

Benim tahmin ettiğim gibi 30mm sert plastik keçeyse öyle pek deforme olacağını sanmıyorum pistona takarken,

Sana kendi yöntemimi anlatayım,keçeyi kaynar suya atıp en fazla 1 dakika kadar bekliyorum keçeyi çıkarıp mutfak tezgahına koyduktan sonra pistonu üzerine bastıraraktan işi hallediyorum...

Asıl mesele pistonu silindir içerisine koyarken oluyor,dikkat etmek lazım genellikle silindir içindeki deliklerin kenarı ve kurma kolunun hareket ettiği uzunlamasına kesik olan yer (tanımda çok orjinal oldu ;şrofls;. ) çapak dolu oluyor ve keçeyi kesiyor,

Ben son çare kalın bi zımparayla zımparaladım...Daha farklı teknikleri olan arkadaşlarda vardır elbet...Saygılar...

bu olayı deneylerle çözdüm.100mt atışlarında namluya zor giren ve rahat giren (magnum ve hunter )pelletler aynı noktaları vuruyorlar.yani namluya biraz tatlı sıkı giren daha isabetli yada namluya cuk diye oturan daha isabetsiz diye bir olay sözkonusu değil.mod 95 sas 4.5 ve mod 90 5.5 de denedim,ohhh merakımı giderdim ;şrofls;. ;şrofls;.

Hunter 440 namlusu şoklu değilse şaşırmam,Yani namlu şoklu olmadığı için gevşek oturan pelletler yivsetlere tam oturamıyor ama tatlı sıkı girenler yivsetlere tam oturduğu için hep hedefte

mod 95 sas namlusu şoklu mesela,gevşek oturan pelletler tam hedefte tatlı sıkı girenler namlu ucunda fazla traşlandığı için güç kaybediyor

Bu konuya bi el atsak arkadaşlar yanılıyormuyum acep ? :him:s :whistling:

yok bir sorun olduğunu sanmıyorum asıl soru şudur ; merminin dönüş hızı

Eğer yüksek turlarda dönme yapıyorsa evet bir problem var ama dönüş hızı yavaşsa yada harhangi bir yumuşak nesneye çarptığında derhal dönüş hızı yavaşlıyorsa bir problem yok...Bu konuda paylaşımları bekliyorum saygılar...

seninkinin ilk başlarda tepmesinin sebebi keçenin arızalı olduğundan kaynaklanabilir.yine Bu güzel formda bir üstadımızın yazısında görmüştüm keçe problemi varsa tüfek tepme yapar diye...

Yalnız burada bu tüfeği yeni alacak arkadaşlara şunu iletmek isterim,arkadaşlar tüfek O tepmesiz değil çok çok az tepiyor onuda zar zor hissediyorsunuz...Bu tepmeme olayıda dürbün için geçerli değil...

Bugün sabun testi yaptım,greslemeden sonra performans ne kadar artmış diye (malum krono yok ;,;- ) bildiğimiz beyaz sabun kullandım ıslak biraz,ilginç olan magnum ts10 ve hunter pelletlerin girdiği yer daha geniş çıktığı yer merminin genişliği kadar daracık :!: tam tersi olması gerekmez mi ? Ayrıca üzerine yivset oturmuş yani namludan geçmiş bir pelletin nasıl göründüğünü bilirsiniz, işte aynen o izler sabun içinde pelletin geçtiği yerde de vardı,yani pellet sabunun içinden dönerek değil düz bir şekilde geçmiş...Bİr anormallik söz konusu değil mi sizce ? Kafamı çok karıştırdı bu olay...

Ama namlu içine bakıldığında yivsetleri diğer hatsan modellerine göre çok daha belirgin olduğu görülüyor...

:him:s :him:s