meka.groove adlı kullanıcının mesajları

zaten ahşap kundaklar pek hoşuma gitmiyor yanlız webleyinki hoşuma gidiyor ;d; sas 95 kundağını beğenmediğim için seçmedim.Şu anda Gamonun tek parça ayağı var yatagun daki dampa işe yarar yani ondan bugun bi sipariş vereyim

teşekkür ederim arkadaşlar. bu dampa ayak konusu şartmı sizce yani bu tüfek dampasız dürbüne zarar verir mi?
    birde bushnell ne yapımı yanında verdikleri kutuda çin yazıyor ama o kutu onun mu değilmi bilmiyorum çünkü model yazmıyor kutuda?

Bugun halletmem gereken işlerim için İzmir/konak'a gittim.Gitmişken forumda methini sıkça duyduğum İşgören silahçılığa uğruyıp bir kaç paket Gamo promagnum alayım hemde yerini öğrenmiş olurum dedim.Yeri bulmam biraz zor oldu ben Hisarönü ve kızlarağasının orda dolanıp yeri araken bi arka sokaktaymış İzmiri bilen arkadaşlar bilir.Dukkana girdim daha önce zamanlarda başka av bayilerinede girdim hisarönünde adam yerine konmamıştım,ama burda çok sıcak, çok yakın bir karşılama ile karşılaşınca bi şaşırdım.birde iyi bi dürbünle iyi bir tüfek bakayım dedim.Ellerinde torpedo 105X 5,5 luk ,AT44 ve 2.nesil webley vardı.(tabi başka tüfeklerde vardı Gamo gördüm bi kaç tanede bilmediğim daha doğrusu bakmadığım modeller vardı benim ilgimi 3 çekti) Webley ikinci nesil diye bi ön yargılı durdum.hani derlerya birazda tipini beğenmedim.İçimde hiç gelmedi onu alıp incelemek bende incelemedim belki çok güzel bir fırsat kaçırdım ama benim gönlüm direk torpedo da kaldı baktım inceledim beni baya bi memnun etti hoşuma gitti ama önce dürbün almalıyım dedim.Şu anda torun marka tüfeğimde 3-9*32 ışıklı mildotlu bi dürbün var. ama söyleniyor forumda önce iyi bir dürbün alın sonra tüfek diye bende dürbünlere yöneldim tabi dürbünlere yönelmem muhabbetle bir nerdeyse 1 saat sürdü.busnell marka sportman 3*9-32 dürbüne baktım bakınca zaten fark ettim mercek yapıları zoomlar benim dürbünle aynı dedim bu dürbünse bendeki ne diye düşündüm.birde gamo marka dürbün vardı ama ben bushnell seçtim hem ordanda pek önermediler gamo yu. dürbün aldım torun magnum içinde harbi alayım dedim ellerin de 4,5 kalmamış 5,5 vardı. kafamda hala torpedoyu düşünüyordum alsam mı acaba şimdi diye ama evdekilere nasıl anlatcam, daha torun magnumu alalı bir ay olmadı :him:s sonra ani bi kararla alıyorum dedim ve aldım. ;rofl.;
    eve gidip sabırsızca kullanmak istiyordum eve vardığımda hava nerdeyse kararmıştı bari dürbünü ayarlıyım dedim indim aşağıya iki kere atış yaptım üçünçü atışta dürbünü ayarladım daha önce dürbün ayarlıcam diye bi kutu pellet bitirdim bunda üç seferde oldu şaşırdım kaldım.Galiba bence iyi bir seçim yaptım gerçi şöyle bu beni tatmin etti diyim çünkü belki çok berbat bi seçim olabilir ama beni tatmin ve mutlu etti.aranızda bu tüfeği kullanan varsa görüşlerini gerçekten merak ediyorum çünkü ben bu işten pek anlayan biri değilim daha belki çırağın çırağıyım.

Saygılarımla
    MEriç KAynakçı

[Resim Engellendi: http://s4b.directupload.net/images/090303/temp/qrljv6lt.gif]
    Hatsan Torpedo Mod 105X
    Kalibre seçenekleri: 4,5mm-5,5mm-6,35mm

Kalibrelere göre namlu Çıkış hızları:

4.5mm...........................:305m/sn (1000 fps)

5.5mm...........................:245m/sn (800 fps)

6.35mm.........................:200m/sn (650 fps)

• Alttan kırma Sabit Namlu
    • Otomatik Emniyet sistemin (Manuel olarakta Kullanılabilir)
    • Montecarlo Yanaklı
    • Plastik Kundaklı
    • Altın Kaplama Tetik
    • Trugo Gez Arpacık
    • Ayarlanabilir tetik Hassasiyeti

ben herhalde hep ince mehmet kullandım bulunduğum yerde başka yok yeni olan torunumda fazla kullanmak istemiyorum ama yine 2-3 kutu yedik herhalde ilk fırsatta işgören sılahçılığa gidip 4-5 kutu gamo falan yada iyi bişiler almayı düşünüyorum. yerli pelletlerle uğraşılmaz aslında ama kısmet işte.

benimde sahibi olduğum ikinci türeğim.Daha önce Hatsan ın eski bir modeli vardı hurda olmuştu nerdeyse ama atışları beni idare ediyordu iyice parçalanıncaya kadar.dün bende ilk dürbünüme kavuştum 3-9*32E markasız bişey gibi duruyor kutuda riffle scope yazıyor. Şimdilik beklentilerimi karşılıyor dürbün.bakalım ilerki zamanlarda ne gösterir bilemem ama sanırım başlangıç için karizma bi tüfek diyorum çok güzel yapılmış bir kopya bence
    Saygılarımla
    Meriç K.

Bugün oturduğum yerdeki av bayine gittim yağ almak için dürbün bakayım dedim ellerinde ik adet varmış biri 4*20 sanırım 40tl diğeri ise 3*9*44 dü sanırım daha doğrusu 44 olduğu kesin diğerlerini karıştırmış olabilirim bi kutusu yoktu kaybolmuş temizlik sırasında kullanma kılavuzuda yoktu ne marka olduğunu anlayamadım yanlız dürbünün üstünde W&S yazıyordu bide poşetinden bir tane saat pili düştü.satan adam da ne sattığını bilmiyor bende hiç anlamıyorum dürbünden daha yeni yeni sizlerin sayesinde öğreniyorum.Fiyatı bana uygun geldi görüntü de gayet netti 80 tl.
    Sorum Şu bu dürbünü bilen varmı ?
    Varsa markası?
    ben daha yeni başlıyorum bu işlere daha önce antika hurda bi tüfeğim vardı ki gez göz bile yoktu ben vida monte etmiştim 8o
    şimdi ciddiye alarak yapmaya çalışıyorum.yani bu dürbün yeni başlangıç için değer mi?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Sayglarımla
    Meriç