MeRtt_21 adlı kullanıcının mesajları

Yani sevgili adaşım seninle alay etmek bir kenara kimsenin seninle alay etmesine izin vermem samimi olarak ortamı yumuşatmak için söyledim o sözü ama tekrar özür dilerim
    sonsuz saygılarımla

Estağfurullah ben yanlış anladım yeni olduğum için siz kusura bakmayın bi densizlik ettiysem :(

Turkan merhaba,

Bu plastik ceketli pelletler daha ziyade hobi amaçlı, kısa mesafelerde isabetli iken özellikle sarı renkli olanı diana silahlar dışında isabetsiz, diana namlusu ile mükemmek kalibre oluyor, ama sert zamak uçlu olmasından dolayı deler geçer, kurşun pelletler gibi hedefte büyüyerek tahribat yapmaz.

Yeşil renkl olanında uç kurşuna yakın yumuşak bir malzeme fakat birim ağırlıkları oldukça düşük olduğu için enerjisini uzak mesafelere taşıyamaz, ama isabetlilik konusunda yeşil olan çok daha başarılı.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :)

Kusurabakmayın ben yanlış anladım osaman :) olumlu yada olumsuz mesajları tabiki beklerim sonuçta herkesden yorum almak için açtım konuyu ama haklısınız nası olsa aldım artk :D sadece tüfeği fazla kullanamıyom.. anca yazlığa gidersem orda çok iyi test etmiş olurum inş :)

saygılarımla...... agt

internette biraz araştırdım çok farklı solid pelletler var .fazla ağır olmayan 50mt 60 mt deki içi su dolu bi şişeyi delip geçse çok süper olur benim için :) biraz fazla istedim sanki solid pelletle

Tavşan (1 grup memeliler) avı yazın değil bölgelere göre maksimum bir haftalık değişimle eylül başlayıp ocak sonu biter.

Bıldırcın ( 1. grup kuşlar) ağustos ortası başlar ocak sonuna doğru biter.

Benim av yaptığım tarihler ağustos 18 ile ekim sonu bıldırcın tavşan -aralık sonu ördek avına başlar şubatın 10 larına doğru bitiririm eğer ördek bol olursa ördek sezonun son gününe kadar giderim. 2. Olayda kuralı ve kuralcılığı severim .yaptığımın yanlış olduğunu belirttim dikkatini çekdiyse yasallaştığında havalı tüfeğimle koşa koşa gidip izin belgesi için ne yapılıyosa yapıcağımı söledim ..Ben evet havalı tüfekle avlandım kuralsızca bişe kanunlar önünde ama av pulumu hersene öderm vergilerimide öle avlanma belgemde war havalı tüfekle vurduğum hayvanlarda av sezonu içersindeydi sadece ateşli bir tüfek yerine havalı tüfekle av yaptım .Bu bana daha zor ama zevkli geldiği için saygılarımla ....

Resimden gördüğüm kadarıyla ateşli tüfeğinizde var kullanma şansınız ve izninizde. Dolayısıyla serbest olandan devam edin derim. Birde sezonlarına uygun avlanmanızı tavsiye ederim. 2008-2009 av sezonları ve av yerleri link ekledim. Saygılar.

Burdan

Öncelikle ben sezon dışı hiç bi zaman av yapmadım!!!Av sezonlarınıda çok iyi biliyorum!!Ben sadece ördek avına giderim yazında tavşan ve bıldırcın!Daha bu hafta terkozdan geldim.. Yasım 21 18 yaşından beri tezkeremle av yapıyorum..Av merakı dedemden babama babamdanda bana gelen bişey !! Kuralları ve kuralcılığı seven biriyim benim demek istediğim en kısa zamanda havalı tüfeğinde av tüfeği olarak kabul edilmesi ve gerekilen belgeleri ile av yapılmasıdır.Belki bu sayede kaçak havalı tüfekle av yapan arkadaslarda bundan vaz geçer ve istedeğimiz gibi havalı tüfeğimizle av yaparız .

Arkadaslar aslında açıkçası ben bunu tavşan ve ördek vurmak için istiyom.Rahat görüş açısı yakalayabilmek için ,ama doğru yaptım ama yanlış .
    Kimse kendini kandırmasın bu konudada herkes için demiyorum ama çoğumuz havalı tüfekle canlıya ateş etmişizdir.Ama serçe ama karga farketmez sonuçta egolarımızı tatmin etmek için yapmışızdır şahsen kendi adıma söylüyorum yaptım.He eyerki havalı tüfekle av serbest olsa belge alabilmek içinde eğitim olsa seve seve ve koşa koşa giderim eğitimini görür belgemi alır elimi kolumu sallıya sallıya havalı tüfekle av yapmak isterim..Bilmiyorum ama bu yazıda kendimi açık yüreklilikle ifade etmek istedim ..Sülçi lisan ettiysem affola şimdiden herkesin yardımları için tşkkr ederm

bu mesafe peki nokta atışı için yeterlimi ?Mesela youtube izledim adam 70 mt den hatsan 125 ile ördek vuruyo .Benim istediğim 50-60 mt uzaklıktakı bir hedefi inceliyerek istedğim yerinden vura bilme gibi bi şan weriyormu bana tüfekle gelen dürbün?Havalı tüfek çok kullandım ama dürbünle atışa daha yeni merak sardım başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın :((((