fatihmulayim adlı kullanıcının mesajları

Tebrikler. Bu tip yarışmalardan bizleri grupta haberdar ederseniz katılmak isteyenler olabilir. Kullandığınız tüfek ve fişek ne idi acaba?
    İsabetli atışlar dilerim.

teşekkürler ; tabiki haber vereyim ama bu yarışmalar bölgesel yarışmalar
    tüfek imzam daki yerli yapım rownix marka 65cm slug+71cm av tipi mobil şoklu namlulu otomatik
    fişek ise yerli çok atış yaptığım için maliyet önemli + yerli fişekler özellikle yaf marka kalitesini bir hayli yükseltti yarışmada ve antremanlarda aynı fişeği kullanıyorum
    önemli olan antreman fişeğe,tüfeğe , mesafeye ve hedefe alışmak ve iyi gözlem yapıp stres altında olmadan rahat rahat atış yapmaktır.......

[Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/090628/temp/y5cowpoo.jpg]
    [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090628/temp/gvxiykw7.jpg]
    [Resim Engellendi: http://s8b.directupload.net/images/090628/temp/4jeftsf7.jpg]
    bu da 20cal. süperpozem
    [Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090628/temp/tuwgoorq.jpg]

slm kazekage kardeşim.madem merak ettin bende biraz anlatayım sana.baştan söyliyim aslında bu işin karı yok denecek kadar az sayılır.ama bu benim hobim.zevk meselesi yani.kullandığım kovanları kapsülleri üzerinde takılı halde hazır alıyorum.elimde babamdan kalma aparat ve malzemeler var.onları kullanıyorum.barut ölçeğim 1.70 ve çok verimli oluyor.kurşunlarıda plastik tapalarıyla birlikte satıyorlar.zaten geriye pek bişey kalmıyor.biraz bilgi ve yetenek.öyleki forumda resimlerini vermiştim,görmüşünüzdür.armsan slug otomatiğimle takılmadan atıyorum.hazır aldığım dolularla aralarında hiç bir fark yok diyebilirim.hatta benim dolularımın mesafesi daha iyi.tüfeğin gez ayarını 100 mnin üzerinde atış yapacak şekilde ayarladım.daha dün bu kurşunlarla 60 adımdam boş tenekeye 2 atış yaptım.teneke kıpırdamadı bile.yanına gittim bide baktım üstünde 2 delik var.delip geçmişler.valla bu kadarını beklemiyordum ama
    sonuçtan mutlu oldum diyebilirim.hazır alıyordum artık kendim dolduruyorum.merakın gittiyse ne mutlu bana.saygılar,bol avlar kardeşim..

+1
    dediklerine katılıyorum hatta dediğin gibi biraz özen gösterirsen hazır fişekten bile daha iyi doldurabilirsin.
    1.70 barut otomatik tüfekler için ideal.birde plastik tapaya çözüm bulsalar çok iyi olacak plastik tapa kurşunun alt kısmına oturacak şekilde dizyn edilmiş ve hedefe kadar kurşunla beraber gidiyor.halbuki kurşun ve tapa birbirinden bağımsız olsa ( trubal gibi ) isabet oranı daha çok olacaktır.

merhaba arkadaşlar siteyi sürekli takip edemediğim den dolayı pek yazamadım...... benim söyledikleri kimseyi aşağılamak amacıyla söylenmemiştir konunun ciddiyetini vurgulamak amaçlıdır...... şunu da belirteyim en az 20 yıldır avlanıyorum ve özellikle tek kurşun atışını her fırsatta yaparım bu yarışmada da 4 kişi benim tüfeğimle atış yaptık diğer 3 arkadaş 5 atış tan 3veya 4 tane hedefi tutturuabildiler........ sözü fazla uzatmayayım önemli olan dostluk söz söylenir izi kalır.isteyen herkes sonunda er yada geç emeğinin karşılığını alır yeterki istesin ... tekrar teşekkürederim

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun... yarışma başlıkta açıkladığım gibi 70 metre de 33x33cm 5 adet atış hakkınız var yivsiz av tüfeği ile ayakta dürbün veya herhangi bir optik yardımcı olmadan desteksiz olarak atıyorsunuz katılım herkese serbest. ( 24.05.2009 da mersin gözne de yapılacak ) ben tekrar katılacağım 1. ye otomatik av tüfeği 2.ve3. ye havalı tüfek hediye verdiler 4. ye ise av yeleği çalışmalarımdaki gurupmanlarım daha iyiydi ama heyecandan ellerim titredi ancak bukadar atabildim........ ( bu arada askeriyeden jandarmalar ve atış birincileride katıldı ;tufey# )

Çok güzel tüfek hayırlı olsun. kazasız belasız atışlar dileğiyle, yalnız size tavsiyem arpacık ve gez nekadar ince ve hassas olursa atışınız da okadar başarılı olursunuz ( bendeki 20 kalibre de ayakta desteksiz 70m atışlarında hedef A4 kağıdı ve her atışta hedefteyim ) size tavsiyem havalı tüfek gez ve arpacığı kullanırsanız daha uzak mesafelerde çok daha başarılı olursunuz ;tufey#

Arkadaşlar hepinize merhaba. özellikle şunu belirteyim ben en az 10 yıldır 20 numara tüfek kullandım. çeşitli modellerde ve hala da huğlu nun özel yapım tek tetik mobil şoklu magnum 103 f modeli tüfeğini kullanıyorum. av durumuna gelince tek kurşun atışında çok isabetli ve menzili çok iyi yanlız saçma olarak biraz zayıf toplu atması tamam diyecek yok yakın mesafede kuşu dağıtabilir fakat saçma da menzil olarak 12 ile karşılaştırılamaz........ tüfek konusunda huğlu dan şaşmayın derim

merhaba arkadaşlar. ben siteye yeni kayıt oldum, benim de bundan 7-8 sen önce birçok 36 kalibre tüfeğim oldu bunlardan biride 36 kalibre103d idi diğer markaları yazmak istemiyorum ama 3 farklı marka arasında en iyi olanıydı. :thumbup:

özellikle tek kurşun atmaya bayılırım ve yarışmalara da katıldım ama 36 kalibre lerimi sattığım için 20 kalibre süper poze ile katıldım ilk katılımda 250 kişide ilk 10 a girmiştim ( askerde de atış takımında önemli başarılarım vardı .tabiki yivliyle;tufey# ) 36 kalibre nin atışına bir örnek vereyim bahar ayları veya yazdı tam olarak hatırlamıyorum arkadaşlarım uçurtma uçuruyorlardı bende tüfeğime bakım yapıyordum bir arkadaş benim uçurtmamı vurabilirmisin dedi ve 100 metrelik misinasının tamamını açmış hadi at dedi. neyse uzatmayayım uçurtmanın üst kısımlarına doğru nişan alıp attım uçurtmayı indirdiğimizde tam nişan aldığım yerden delik olduğunu gördüm..... kısacası birçok tüfekle çok sayıda kurşun attım en düzgün atanı 36 kalibreydi yanlız güzel bir gez arpacık yaparsanız ve iyi bir kurşun kombinasyonuyla çok daha başarılı atışlar yaparsınız 100m lerde çok iyi ( bu arada bir arkadaş yazmış bıldırcın avı da çok zevkli oluyor ve diğer tüfeklerle ava çıktığınızda avın kaçma imkanı veya ıskalama şansınız yok )