askecer adlı kullanıcının mesajları

askecer
    eğer avlanmıyorsan, yanında vurulmuş bir av yoksa yanındada silahın faturası varsa birşey olmaz.heleki arabada arama yapıldıda çıktıysa sende faturanı gösterdiyse hiç ama hiç bir sorun olucağını sanmıyorum...
    ama işin içine avlanmış hayvan girerse yandın ;şrofls;.

Birazda asker ve polis amcalarımızın insiyatifine kalmış bu durum bence , ters bi adama denk gelinirse uğraştırır gibime geliyor . X(

tabi işin o kısmıda var ;rofl.;

Kolluk kuvvetinin kafasına göre ben bunu aldım yasak deme gibi bir yetkisi ya da görevi yoktur.Yasaksa işlem yapar.Ortada av yoksa avlanma da yoktur bu da yapmadığınızı ispatlar.Kaldı ki elinizdeki havalı silahtır,kimsenin size suçlamada bulunacağını zannetmiyorum.Olursa da Thorgal bey işin rutinini yazmış zaten yukarıda.Benim tavsiyem uluorta yerde havalı da olsa silahınızı teşhir etmeyin,atış yapmayın.Müsadere edilmese bile kabahatler kanunundan para cezası alabilirsiniz.İyi atışlar

Tüm yorumlara teşekkürler. Amacım tamamen hobi olacak. 20 yıllık bi tüfeğim var (ilkokulda karne hediyesi idi :) ) takdir edersinizki fatura falan yok. Elden geçirmeyi düşünüyorum. toparlayabilirsem hobi amaçlı yerleşim yerleri dışında cansız hedeflere atışlar yapıcam. Bu durumda görevlilerin insiyatifine kaldık gibi :) tüm önerileriniz için teşekkür ederim.

İyi atışlar...

Herkese Mrb...

Şöle 2 senaryoda hakkımız nedir acaba?

1.) Pikniğe gittik. Mesire yeri falan deil, dağın yamacında biyer, yere kilim seren bizden başka kimsede yok etrafta. 3-5 arkadaş kola kutularına atış yapıyoruz havalı tüfekle. emniyet alınmış. atış güzergahı temiz, tehlike arzedecek canlı bişey yok. Devriye gezen jandarma geldi. avlanmıyoruz, arabada kuş-tavşan vs yok. tüfeğimizi "kullanımı yasak almak zorundayız" gerekçesiyle alabilirler mi? biz ne söylemeliyiz?

2.) Piknikte bişey olmadı, dönerken yol kontrolde Jandarma ile karşılaştık. aracı aradılar, tüfek kılıfında, boş (kurulmamış) bişekilde bagajda duruyo. av yaptığımıza dair bişey de yok (aslında yapmadığımıza dairde yok) Biz avlanmadığımızı, hobi olarak cansız hedeflere attığımızı nasıl ispatlarız? Jandarma bize nasıl bi suçlamada bulunabilir? Tüfeğimizi alabilir mi?

Fikri olan yada başından böle bişey geçen varsa cevaplarınızı bekliyorum...Teşekkürler...