Ramazan B. adlı kullanıcının mesajları

Yaylı ve Pcp ler ayrı kategorilerdir.
    Atıcının kullanım zevkine göre yaylı ve ya pcp seçimi yapabilir . Ancak hiçbir zaman pcp bir üst kademe yaylı bir alt kademe olarak algılanmamalıdır.
    İşin açıkcası Eğer bir klasmana koyacak olursak Yaylı Kategorisi pcp kategorisinden daha zor bir klasman olduğu için yaylıyı daha üst bir klasman olarak tanımlamamız sportif bakımdan daha doğru olur diyede biliriz. Ancak havalı tüfekler arasında bu ve buna benzer yönlendirmeler bence hatalıdır.
    Onun için bu tarz sınıf atlama betimlemeleri kullanıcılar arasında alt sınıf üst sınıf anlamınada getireceğinden kategoriler arasında buna benzer yorumlar yapmak yıllarca bu işe gönül vermiş kendi kategorisini seçmiş arkadaşlarımızın üzerinde veya bu hobiye yeni başlamış yeni atıcılarımızın üüzerinde yanlış etki yaratabileceğinden dikkat etmemiz daha doğru olur.

Tam hislerimi özetlemişsiniz Emir Hocam. Teşekkürler. Anlatmak istediğim tam olarak buydu.

Belli mesafelerden soda şişesi bira şişesi kırarak mutlu olma safhasını gerilerde bıraktıysanız vortex derdinize derman olmaz...

Cahilliğimi bağışlayın, sadece merak ettiğim için soracağım.

Hobiye başlayalı aşağı yukarı 1 yıl oldu. Bu bir yılda malesef yaylı kullanıcıların baş belası olan namlu eğrilme problemleri yaşadım ve şu an çok sevdiğim cometa silahımı etkin bir şekilde kullanamıyorum. Mod 135 qe wortex ile hobiye devam ediyorum. Şu an bahsettiğiniz soda şişesi patlatma, uzun mesafelere atış aşamalarındayım. Başlarda 50 mt de soda şişesi vururken, şimdi 75 mt de attığını vurmak insana bi yerden sonra yeterli gelmiyor. 100,120 150 mt leri deneme aşamasındayım. Fakat biliyorum ki bi müddet sonra duruşamayıp pcp ye geçeceğim. Merak ettiğim husus, pcp ile farklı malzemelere mi atılıyor. Ya da sadece grupman mı yapılıyor. Ben pcp alsam yine 100 mt de, 120 mt de soda şişelerine atış yapacağım. şu an yaylı silahım ile 60 mt de grupman yaparken belki pcp ile 100 mt de grupman yapmaya başlayacağım. Ama sonuçta yine soda şişelerine yada daha küçük hedeflere atış yapacağım.

Amacım kesinlikle polemik oluşturmak değil, forumda az çok beni tanıyan tanımıştır. Fakat herkes hobiye bu aşamayla başladığı halde yaylı silah ile soda şişesine yapılan atışların küçümsendiği kanaati oluşuyor ben de. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Pcp ye geçince nasıl bir sınıf atlayacağım tamamen onu merak ediyorum. Sürç-ü lisan ettiysek affola.

Bilgiler için çok teşekkürler Mesut Bey. Evet ben de sonradan farkettim ki, 25 mt de vurulan hedefler baya bi küçükmüş. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, yarışmaya katılmak için silahımızın çok hassas olması gerekiyor anladığım kadarıyla. Mod 135 gibi bir silahla şansımız az olsa da, ortamın havasını teneffüs etmeyi, siz değerli atıcı abilerimiz ile tanışmayı, yeni silahlar görüp ufkumuzu ve bilgi dağarcığımız genişletmeyi çok istiyorum. inşallah şartlar müsait olursa, katılmayı isterim. Yarışma organizasyonu için emeği geçen, geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

örnek teşkil etmesi adına, mod 135 qe 15,89 jsb yi 850 fps lerde atarsa biz de katılabiliyor muyuz yarismaya. 25 joule gibi bi değer çıkıyor.
    Ayrıca bu LV, HV, Open gibi sınıflar ne anlama geliyor, sadece joule farkını mı ifade ediyorlar, özel bi anlamları var mi?

Tam yeri gelmişken, benim mod 135 wortex de en güzel sonuçları 15,89 jsb ile alıyorum. Fakat dikkatimi çeken bir husus var. Dürbünümde artıkıldan sonra her yöne 4 adet nokta var. Uzak mesafelere atış yapabilmek için 60 mt de en üst noktadan dürbünümü sıfırlıyorum. 75 mt de soda şişelerine atış yaparken 15,89 jsb ile artının üstündeki 2 ve 3 arasında vururken, spoton 18,50 grain ile artının üstündeki 3 ve 4 arasında isabet sağlıyorum. spoton daha ağır olduğu için daha fazla düşme yapıp artının hemen üstünden 1 ve 2 arasında vurması gerekmez mi. Aksine çok az bir düşme yapıp hemen 4. dotun altından isabet sağlıyorum. İnşallah anlatabilmişimdir. Bu durum 120 mt atışlarında da aynı. jsb 15,89 ile en alttaki 4. noktadan vururken 18,50 spoton ile artının hemen altındaki 2 ve 3 arasında isabet sağlıyorum. spoton sanki daha az düşme yapıyor gibi o ağırlığa rağmen. Bi türlü anlam veremedim ama.

Süper... Benim de hayalim fakat üç kız babası biri olarak artık zor görünüyor. Ayağımdan pranga ile bağlı gibi hissediyorum kendimi :) Allah kaza bela vermesin. Malum ülkemizde motosiklet sürücüleri sürücüden sayılmıyor. Bir de trafikte hasta ruhlu insan çok. Allah iyilerle karşılaştırsın.

Merhabalar. Silahımı aldığım günden bu yana zevkle kullanıyorum. Her geçen gün sınırlarını zorlamaya devam ediyoruz. Genelde 75 ye soda şişelerine atışlar yapıyoruz ve gerçekten isabeti istikrarlı bir silah. Ne zamandır 150 mt videosu çekmeyi planlıyordum. Dün yine eğlenceli, güzel bir pazar günü geçirdik. Malesef video çekimlerini LG G2 telefonum ile yaptığımız için profesyonel bir çekim olmuyor. Atış yaptığımız noktayı bi kaç defa videoda göstermeye çalıştık ama eldeki imkanlar malesef bu görüntüye müsaade etti. Biz sağlık memuru Sadık Abimle keyifli bir pazar günü geçirdik. izlerken sizlerin de keyif alması dileğiyle. iyi seyirler

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Alparslan hoca huglu fabrikasını ziyarete gitmiş. Cok detaylı bir inceleme olmamış. 52. Dk dan sonrası Effecto ya ait.

Pellet : spoton 18.50 gr. iyi seyirler.