barut_selim adlı kullanıcının mesajları

Alabilirim aslında sizin silahınızdan ama 3. şarjörde güç bariz düşüyor dediginiz için istemedim pek. Sadece 2 şarjör güçlü sıkması az gibi sanki biraz. Blowbackli oluşundandır muhtemelen. Peki 3. şarjörden sonra gaz tamamen bitiyor mu yoksa hala tüple devam edebiliyor musunuz?

Guc düşüyor fakat calisma devam ediyor jarjör

Contalari yine sertlesmeye basladi

Bu aralar sıfır tüp taktigimda biraz kaçak oluyor sonra kesiliyor

Bunlar çabuk bozulan oyuncaklar. Bir arkadaşımızın yıllarca kullandığını başka bir arkadaşımız 1 hafta da iade ediyor.

O yüzden ben co2 tabanca önerisinde bulunmuyorum.

Görüntü, malzeme ve model olarak hoşuma gideni tercih ederim. Zoraki ve blowbacksiz tabancalarım olduğu için benimde şu an ki hedefim gerçeğine en yakın 1911 almak.

Benimkini tavsiye ederim üzerindeki yazilar olmasin orjinal bile diyen çıkar gerçekçilik o kadar iyi ?

Valla hocam ben silahimdan memnunum

Size şöyle söyleyim 10 metrede bir ayakkabi kutusunu koyup atış yaptigimda

Kutuyu arkali önlü deliyor ve arka kısımdaki duvara bblerin izi çıkıyor

valla ben her zaman giderim alis veris yaparim

Ankara piyasasindaki bir cok av bayisinden iyidir

Bazi ürünlerde piyasanin üstünde fiyat farklari olsada bazi urunlerde cok uygun oluyor.

Maasli eleman çalıştırdıkları icin iyi ürün yada kalitesiz ürün oldugunda tavsiye etmiyorlar

Tabi bu tezgahtar arkadasla olan muhabbetinize bağlı.

(Bir kac ay once av tufeklerim icin deri askı kayışı bakıyım diye gittim 80 100 lirayi gözden çıkarmıştım fiyat etiketlerini değiştirmeyi unutmuslar ??? gozden kacmis tezgahtar arkadasa gosterdim dogru mu bu fiyatlar abi normal degil ama alacaksan hemen al dedi iki deri bi bi süet kayisa 40 lira para verdim gayet uygundu benim icin)

Ankarada bir cok bayiden alisveris yapmisimdir.

Çoğu satin alma belgenizi görmeden teşhirdeki tüfeği tabancayı bile göstermez.

Bazıları yüzünüze bile bakmaz

Onlar icin müşteri yolunacak kaz mahiyetindedir..

Avfonide böyle birsey yok dilediginiz gibi her modeli elinize alip inceleye bilirsiniz

Internet sitesi icin ayni seyleri soyleyemem hic alisveris yapmadim.

Ankarada olmama ragmen bazı pellet fişek ve pellet ürünlerini aksu avdan temin ederim orasida gayet iyidir.

Video iki bölümden oluşuyor

1

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

2

Harici İçerik youtu.be
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Eklemeyi unutmuşum burdan bakabilirsiniz..

Valla hocam siz bayagi ilgilisiniz atis sayıları gucleri felan

Bende bi tane swiss arms p1911 var

Almadan önce

Yaptigim arastirmalara göre bayagi güçlüydü

Ilk 2 şarjör çok iyi sonraki 3 üncü şarjörde güç bariz düşüyor blowbekli model

Hatta youtube kanalimda bi tanitim videosu yapmıştım izleye bilirsiniz

Anladığım kadariyla güclü ve hemen bitmeyecek bi silah ariyorsunuz

gule gule kullanın video yu acamadımda size 3 sorum olacak

1- silahda tüp takılı fakat bb sarjorde yok bos atıs yapma ımkanı sunuyormu

2- silahda tüp takılı bb de var kurma sürgüsünü çekmeden atıs yapma imkanı veriyormu yani mermiyi agzına vermeden direk atıs yapıyormu

3--- mermi bb bittiğnde kızak kolu takılı kalıp mermi bitti anlasılıyormu.

bunlar silahda gercekçilik duygusu veriyor çünki...

abim ek olarak silahı almadan önce izlediğim bu video beni bu silaha çekti
    videodaki elaman 70 yard yani yaklaşık 60 metreye atış yapıyor

Harici İçerik www.youtube.com

https://www.youtube.com/channe…s=subscriber&pbjreload=10
    youtube kanalımdan izleye bilirisiniz
    sorularınızın cevabı olarak
    1 birinci sorunuz ve üçüncü sorunuz cevap olarak aslında aynı yani şarjörde mermi bittiğinde üst kızak geride kalıyor
    yandan mandal ile indirip silah boş iken tüp doluyken atış yapmaya devam edebiliyor (her atıştan sonra üst sürgü geride kalıyor )
    arastırdığım kadarıyla tam dolu tüple boş atışlarda hava sarfiyatı çok fazla olduğu için tavsiye edilmiyor
    lakin tüpün bitmeye yakın olan kısmında gücün azaldığında contalara zarar vermemesi için boş atış yapıyorum
    2 bu model silah orjinalinde de replikasındada tek hareketli tetiğe sahip oldugu için horozu elinizle kurarsanız atış yapacaktır
    tepme olarak gerçek gibi olmasada görünüş ve taşırken tamamen gerçek hissiyatı veriyor 750 800 gram olması avantaj

ben beretta f92 luger p08 ve colt revolver 3 ünden birini istiyordum bu nasip oldu
    iyikide almışım diyorum :) görsel olarak tablo gibi koy karşına yak sigaranı al çayını izle izle doyamıyorsun :love::love::love:

ikinci el olarak aldığım swiss arms p1911 co2 4.5mm bb tabancanın ufak bir videosu
    ilk iki şarjörde gerçekten hissedilir bir gücü var işin açığı güç olarak ben bu kadar beklemiyordum lakin baya iyi çıktı
    sıkıntılı kısmı gez ve arpacık bence gerçek silahlardaki kadar göze hitap etmemeyişi atışları kaçırmamın sebebini ona veriyorum
    çok faal kullanamadım 4 - 5 tüp oldu henüz ama görsel olarakda işlevsel olarakta güzel makina hoşuma gidiyor vesselam

Bu vidyonuzun uzun şeklini izlemiştim, tebrik ederim o mesafeden güzel atışlar yapmışsınız. Gücü muazzam belli :) Acaba 25-50 metre aralıklarında daha küçük hedeflerde başarısı nasıl hocam? Bir yandan gücü çekiyor insanı :)

Evet hocam küçük hedeflerde hassas atışlar tamamen atıcı detayını ortaya çıkarıyor
    tabiki bir çok hobicide bu hassaslık için dürbün sıfırlama sehpası kullanıyor
    tüfeğinizi tanıyana kadar belki 3 bin atış belki 5 bin hatalar yapıyorsunuz
    (sert tetik çekme ezik pellet kullanma sabretmeden yapılan atış nefes tutularak yapılan atış rüzgarın etkisi bunların hepsi hedefi kaçırmanıza sebeb olabiliyor )
    Tüfeğinizi sağlam omuzlayıp tepmesini absorbe ederseniz inanın güzel atışlar çıkara bilirsiniz

Vay be o 2 saniyelik ses ne güzel sestir yarabbi :) Katılıyorum bana da özellikle sıfırlama ayaklarıyla yapılan atışlar tuhaf geliyor ama zevk meselesidir tabi

videoyu çekmesi kadar düzenlemeside zor
    lakin bu hobiye gönül vermiş birisi olarak saatlerce uğraşıp güzel şeyler çıkarıp hobiye katkıda bulunmak
    ve hobidaşlardan bu tür tepkiler almak inanın gerçekten güzel :D

ben 5,5mm kullanıyorum
    Tüfeğin dilini çözene kadar o size hükmediyor yani o nereyi isterse siz orayı vuruyorsunuz
    kullandığınız pelleti ve tüfeğinizi tanıdıgınızda yaptıgınız atışlara kendiniz bile inanamiyorsunuz ve çocuk gibi seviniyorsunuz
    Yanlış anlaşılmasın bu işi hobi olarak yapan birçok arkadaş masa ve dürbün sıfırlama ayağı kullanıyor..
    ben free atış yapmaktan yanayım tüfek ve atıcı çok lazım olursa birde yastık ve sonuç ortada :) :)

Teşekkür ederim. Vaktim olunca yeni versiyonunu deneyip paylaşacağım.

ellerinize sağlık hocam böyle hedefliklerin düşünülmesi de güzel yapılmasıda
    cam şişelere hedef olarak çalışan arkadaşaların genel çoğunluğu kırık parçaları bırakıp ayırılıyorlar araziden
    zaten halkımız doğayı korumuyor bide hobimizin adını kirletiyorlar
    youtube da onlarca şişe kırma videosu var biride videonun devamında
    çöpler toplanmıştır atış alanı temizlenmiştir diye bişey koymuyor
    herkez atıyor bende atayım düşüncesindeyiz halk olarak... :(:(:(

Ben makarovun uzerinden aldığından beri tupu cikarmadan kullaniyorum ne gaz kaçırıyor nede baska bir sorun yaşamadım. Ayni sekilde gamo px107 kullandim 8 sene bir kere bakima gitme ihtiyaci olmadı. Bahsettiğiniz hava kacirma olayini sadece asg m9 a1 de yaşadım onu da servise gonderdim oringler degisti ve sorun çözüldü. Sonra sig p320 aldim 400atisda tabanca dağıldı. 220 aldim yine oyle oldu markaya bakinca sig daha kaliteli olmasi gerekirken 600tlik bir cop oldu. Co2 li tabancalarin bazi modeller modifikasyona imkan tanimakta bu da tabiki gaz tuketimini arttirarak oluyor. Bu nedenle ilk sarjorlerde daha uzaga atabilirsiniz ancak hiz gaz tutekiminin çokluğundan hizli düşecektir. Havali co2 tabancalarin menzili cok uzun değildir modifiyesiz ancak normal sartlarda 30mt kadar atis yapilabilir. Daha otesinede atilir havan atisi şeklinde bunu da menzil olarak saymam ben. Onemli olan seyleri siralarsam kullandiginiz gaz tupu ben sadece asg tercih ediyorum, tupu takarken özenli ve yerine dogru oturdugundan emin olmaniz, gerekmedikce yaglama yada yaglama ozellikli co2ler kullanmamaniz. Tabancalarmi bu gune kadar uzerinde tup takili ve sarjoru dolu olarak bulundurdum düşürmedim çarpmadım. Sağlamca kaldılar sadece asgnin bir modelinde gaz kacirma oldu o da oringin sertlesmesinden olustu fts marka gaz kullanmistim dedigim gibi asg tupler ile hic bir sorun yaşamadım. Bana bir tabanca alıcam ne alayim derseniz kesinlikle tek model soylerim kwc makarov pm 44 olacaktır.

kardeşim videoda bahsettiğin gibi havan atışı yapıyor galiba ?

Bir sorum olacak:

Tabanca ile 20 atış yapsam tüpü çıkarmasam atışa ertesi gün devam etsem 24 saatte tabancaya zarar verir mi acaba? Bu şekilde kullanmis olan var mi?

Zorunda kalmadıkça yapmamanız tavsiye edilir.Ama 6 ay bile dolu tüple bırakıp geri sorunsuz kullananlar var.

bunu bende merak ediyordum iyi oldu :D

az önce youtube'de bakarken şu video ile karşılaştım adam 70 yard yaklaşık 65 metrede isabet sağlıyor
    bu bi co2 ile mümkün mü videoyu paylaşan arkadaşın kanalını inceledim sadece swiss arms 1911 ile böyle bişey denemiş gibi gözüküyor sizin görüşleriniz nedir ?
    video linki ekledim fakat video burada gözükmüyor
    videonun tam ismi