S4l!h adlı kullanıcının mesajları

Dürbün montajında araya silikon bant ile yapmıştım ama yarın atışa gidebilirsem sil baştan montajını dikkatle yapıp deneyeceğim. dürbün ayağının yamuk olmasından da şüpheleniyorum artık, gelişmeleri tabi ki burada paylaşırım.

Selam arkadaşlar, mod 125 sniper vortex tüfeğim var uzun zaman sonra optima 3-12x44 dürbün ve prodector ile düzgünce montajını yaptım öncesinde optik merkezlemesini de yaptım. Hiç sıfırlamak için bu kadar uğraşmamıştım. Tüfek ısrarla yukarı ve sağa attı mermileri bir yerden sonra taretler sona geldiği halde sıfırlayamadım, belki montajda sıkıntı vardır deyip söküp arka ayağını 0.5 mm shimledim. Shimleme ile aşağı yukarı ayarını yaptım ancak sağ sol ayar tareti sonuna geldiğinde ancak sıfırlandı, yine sağa atıyordu, sorun nerede anlayamadım. Namlu ve dürbün kızağından şüpheleniyorum, namlu aşağı yukarı hareketli olduğu için bu yönlerde eğilebilir diye düşündüm ancak Sağa gitmesi mermilerin şaşırttı, anlaşılır olması için uzun uzun anlattım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tcbozo dürbün harbiden ateş ediyor güle güle kullan :)

Arkadaşlarlar önerileriniz için teşekkür ederim. Dürbün seçiminden daha çok dürbünün sıkıntısız gelip gelmeme ihtimali kafamı karıştırır oldu bu aralar .Araştırmalarıma göre dürbün eğer gümrükte takılırsa izin belgesi isteniyormuş, Emniyetten çıkarılması halinde izin belgesiyle gidip sorunsuz şekilde teslim alabiliyormuşuz. Emniyetten de izin belgesi alabilen de olmuş alamayan da olmuş kafam hayli karıştı açıkçası :him:s

Arkadaşlar şehir dışında olduğum için forumu bir süre takip edemedim kusura bakmayın. Hala dürbün araştırmaktayım karar veremedim henüz.

Uğur bey uzun mesafeden kastım 300 350 metre civarı atış yapmak istiyorum.Bsa dan memnun musunuz? uzun mesafe atışlarını kaç metreden yapıyorsunuz aydınlatırsanız sevinirim.Belki sizin dediğiniz gibi yüksem zoomlara o kadar gerek kalmıyordur.

Cyberhunter, zoomu yüksek tutmamım sebebi uzun mesafe atışlarında yardımcı olmasını umuyorum.Üründe Ayak olmamasını tek parça ayağım olduğu için pek önemsemedim açıkcası bir yandan da araştırmaya devam ediyorum.Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Kara57, bsa yıda araştırıyorum öneriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşlar konu başlığından da anlaşılacağı gibi Aliexpress den bu dürbünü sipariş vermeyi düşünüyorum, önerilerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Yaza doğru Hatsan Hercules 6.35 almayı düşünüyorum nasip olursa bu dürbünü onda kullanacağım. şimdiden değerli yorum ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

Özelikleri şu şekilde aşağıda belirtiyorum, dileyen arkadaşlar linkden de inceleyebilir.

https://www.aliexpress.com/ite…10208.99999999.264.OxVZYu

• Model: SCOL-07C Dev
    • Büyütme: 10-40x
    • Objektif Lens Çapı: 50mm
    • Oküler Lens Çapı: 36mm
    • Oküler Uzunluk: 65mm
    • Çıkış Öğrenci: 5,00-1,25 mm
    • Uzunluk: 420mm (16.5 inç)
    • Ağırlık (net): 665g (23.4 ons)
    • Göz Kurtarma: 90-80mm (3,5-3,1 inç)
    • Görüntü Alanı (@ 100yds): 0,4-1,6 °
    • Optik Kaplama: Kaplamalı Çok
    • Objektif lens odak: 10 yarda, 10, 15, 20, 30, 50, 100, 200 ve sonsuz at Min odak (10 450 metreden Varolan görüntü mesafesi)
    • Reticle: Menzil bulucu reticle
    • Yükseklik Aralığı: ± 40 MOA
    • Rüzgârlanma Aralığı: ± 40 MOA
    • 5 seviyeleri yeşil ve kırmızı parlaklık aydınlatma sistemi
    • 25,4 mm bir inç boru
    • kanıt (750g), Su Geçirmez ve Sis Proof şok (Azot tasfiye edildi)
    • Dayanıklı mat siyah kaplama yüksek kaliteli alüminyum alaşım
    • Özelliği 1/4 MOA doğrudan yüksek parmak windage ve yükseklik taret ayarlamaları
    • olucar mercek ayarda Hızlı odak mercek (diyoptri telafisi)
    • katılan ücretsiz montaj: Orijinal lens kapağı ve (bağlama halkası olmadan) temizlik bezi airgunturk.com/attachment/35218/airgunturk.com/attachment/35219/airgunturk.com/attachment/35221/airgunturk.com/attachment/35220/