emporto adlı kullanıcının mesajları

Selamlar;

Arkadaşlar kampanya dahilinde sipariş ettiğim Hatsan AT44WX-10 Tüfeğim Geldi , yanında kampanya da verilen birçok ekstra ürün (4.5 cal yaylı, dürbün, reddot, pompa vs.) ile birlikte bugün elime ulaştı. Çok güzel bir yeni yıl hediyesi oldu ;şrofls;.

Maşallah nazar değmesin ;şrofls;.

Denemelerden sonra izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım, Ankara Team deki arkadaşlar zaten buluşmalarda görüp deneme fırsatı bulacaklar. x;.z

[Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/081230/temp/78rt7he7.jpg]

Herkesin yeni yılını kutlarım :thumbdown:

İyi atışlar

Herkese teşekkürler, yine güzel bir buluşmaydı, sucuk ekmek de soğukta güzel gitti ;şrofls;.

Atış için benimle silahlarını paylaşan Teknosman ve Erdem arkdaşlarımıza, havalı tabancalarını her buluşmada kullandığım Kyucel arkadaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. ;avci;

Herkese mutlu yıllar :thumbdown:

çok keyifli bir gündü katılan tüm arkadaşlara teşekkürler, katılamayanları da daha sonraki buluşmalara bekliyoruz

ankara team de buluşmalar yaz kış devam ediyor, keskin soğuklara rağmen buluşmaya devam ;şrofls;. bi ara da akrda mangal suzuk ekmek yaparız buluşmada :)

Bu buluşmaya gelemiyorum, şehir dışında olduğum için katılamayacağım fakat önümüzdeki hafta buluşma olursa ordayım...

Yeni Hatsan AT44WX-10 tüfeğim gelsin sabırsızlıkla onu denemek için yanınızda olacağım ;avci;

Selamlar;

Bir tane de ben aldım, Hatsan AT44WX-10 .22 caliblre pcp memnun kalacağımı düşünerek aldım, tüfek tarafıma ulaşınca Ankara Team deki arkadaşlar nasıl olsa buluşmalarda görürler, diğer arkdaşlar için de fikirlerimi kullandıktan sonra forumda paylaşır ve sorularına cevap vermeye çalışırım ;avci;

agt

Hayırlı uğurlu olsun, bu tüfeği deneme fırsatım oldu ve tetik sistemine bayıldım, kyucel irkaç ufak ayarla tetiği inanılmaz güzel yapmış, atışlarda çok hoşuma gitti tekrar güle güle kullan

başarılar dilerim, gelişmeleri takip ediyorum, umarım havalı silah piyasasında çok iyi bir yere ve üne kavuşurda yurt dışında da adını duyurarak yabancı forumlarda bahsedilecek derecede kullanıcıya ulaşır

tekrar kolay gelsin

evanixler satılmış alanlar kendini neden gizliyor .?yada bura ile alakaları yok mu acaba.? yani forum da takılmıyrlar sanırım. :him:s

Chairgunda .177 cal. Crosman Copperhead Pointed diye bir pellet var, Vel bey de ise Crosman Copperhead ve Crosman Pointed isminde iki adet pellet var. Hangisi doğru pellet bilgisi olan var mı? :him:s:him:s

Bildiğim kadarıyla Chairgun daki veriler crosman pointed için, evet chairgun da crosman copperhead pointed diye adlandırılmış fakat verileri piyasadaki crosman pointed diye adlandırılan pellet e tekabül ediyor.

Bence dürbün tüfeğe takıldıktan sonra birkere eksen düzeçlemesi yapılıp sıfırlanırsa yeterli olur, hedefe atarken de düz mü tutuyorum biraz eğik mi tutuyorum düşüncesi benim için çok önemli değil, önemli olan ilk montaj ve sıfırlamada hiç ekzantriklik olmasın, sonra birkere bu şekilde düzgün bir sıfırlama elde edildiğinde tüfeğin sahada kullanımı esnasında beim için hiçbir sorun olmaz, zaten omuz ve yanak dayaması sonucunda az hatalı bir hedef doğrultması elde ediliyor, oluşan ufak sağa sola yatırmalar da dürbün içinden bakıldığında reticle ın göz kararı seviyelenmesi ile gideriliyor, atış için yeterli.

Dediğim gibi bana göre sadece ilk montaj ve sıfırlama prosedürü için eksen düzeçlmesi lazım sonrasında yapılacak atışlarda bence gerek yok

Mustafa Bey mildot ile ilgili değerli bilgiler vermiş ellerine sağlık kendisinin.

Bence havalı tüfek hobisi için range finder fazla bir ekipman, sonuçta çok uzak menzili atışlarda pellerlerin üretim istikrarsızlığı, rüzgarın etkisi, tüfeklerin sürekli aynı namlu çıkış hızını vermemesi gibi unsurlarla, sapma payları hissedilir derecede ciddi.

Bu gibi cihazlar, barutlu silahlarla uzun mesafe avlar veya uzun mesafe nişancılıkta daha gerekli olur benim görüşüme göre.

Havalı silahlarda mildot sistemli bir dürbünle, mesafelere göre mildot atış tecrübeleri yapılıp, dürbüne ve tüfeğe alışıldıktan sonra tatmin edici atışlar yapılabileceğini düşünüyorum, bir range finder havalı silah atıcıları için çok lükse kaçan bir ekipman, tabiki bunlar benim görüşlerim

Dürbün montajında reticle düzeçleme bence çok önemli, o nedenle bu ekipmanlar çok faydalı olacaktır , her ne kadar bu ekipmanlar çok profesyonel ve benim için abartı olsa da, bende bu tip bir dürbün ve tüfek eksen düzeçlemesi yapmayı düşünüyorum

Dürbün montaj kanalı üstüne yerleştirilen su terazisi mantığındaki bir su baloncuğu ile önce tüfekte gerekli düzeçlemeyi yaparak bir bench rest e tüfeği sabitleyerek ardından da dürbünü üstüne takıp, eksenlerinin kaçıklığından şüphe olmayan crosshair çizilmiş bir hedefe (mesela laser boresighter lar içinden çıkan baloncuklu reticle leverer kartonlar) doğrultulup, dürbün reticle ının çakıştırılması suretiyle hem tüfeğin hem dürbünün kusursuz düzeçlenmesini deneyeceğim.

Bunun için http://www.airgunbuyer.com/Sho…ubCat=Misc.%20Accessories adresindeki Universal Bubble Spirit Level aparatı gibi bir aparatı kendim yapmayı düşünüyorum.

Benim bildiğim kadarıyla iki prometheus modeli de şoklu namlularla atılabiliyor, şoklu namluların prometheus pelletlerde sorun yarattığını ilk defa duydum ama tabiki doğruluk payı olabilir, bu konuda yurt dışında bir makale okuyan varsa veya bu konuda bir uayrı gören varsa paylaşabilir mi lütfen ?