emporto adlı kullanıcının mesajları

Sayın arkadaşlar;

Elimde çok eskiden kalma orjinal Japon malı Tasco 1.75-5x40 bir dürbün var. Bu dürbünü çok seviyorum fakat aşağıda belirttiğim 2 sıkıntım var, bu sorunları nasıl giderebileceğimi bilen veya dürbünü Ankara ilinde tamir ettirebileceğim bir adres bilen arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim.

1. Dürbün yakınlaştırma çemberini çevirirken dürbünün iç reticle ı sağa sola dönüyor, yakınlaştırma bileziğini çevirdikçe iç reticle da oynuyor

2. Sağ sol ve yukarı aşağı ayar vidaları sanırım işlevini tam yapmıyor, atışlardan sonra ne kadar ayar yapsak da yine sapmalar oluyor, sanki ayar vidaları içerdeki mile tam basmıyor gibi

Bu iki konuda bana ne önerirsiniz? Bunu tamir edebilecek bir arkadaş aramızda var mı? Bana Ankara da bu işle uğraşan bir adres önerebilir misiniz?

Tüfeğim: Diana mod 460 magnum 5.5 mm

Ekte dürbün resimlerini yolluyorum

[Resim Engellendi: http://img513.imageshack.us/img513/8808/47432189wd1.jpg]

[Resim Engellendi: http://img513.imageshack.us/img513/1773/68991214rd2.jpg]

Teşekkürler

Saygılar

raptorx in yazısından anlaşılıyor ki kontrolsüz güç, güç değildir ve hız herşey demek değildir.

ama bende şunu anlamıyorum, bu tüfeği yapabilen bir üretici fabrika pek tabiki 1250 fps hıza sahip olanını da yapar, hemde stabil, dengeli, isabetli ve uzun ömürlü bir tüfek olarak yapar, çünkü ar-ge ve teknoloji onlarda... Demekki bazı yasal kısıtlamalar var, raptorx in yazısından da bu çıkıyor, çin ve kore malı dediğine göre yasanın önemsiz olduğu veya çok da dikkate alınmadığı ülkeler geliyor aklıma, demekki diğer yabancı avrupa ülkelerinde havalı tüfek hızlarında sınırlamalar, kuralların ve yasaların belirlediği kısıtlamalar var

Teşekkürler arkadaşlar

Saygılar

namlu çıkış hızı az geldi bana en güçlü ayarda bile 950 fps

günümüzde 1250 fps ye varan havali tüfekler varken, bu hız böyle bir modern, yeni üretim tüfeğe az bence

ben şahsen yeni nesil silahlardan, bu kadar para vermişken, kalite, isabetli atış, denge, stabilite ve uzun ömürlülüğün yanında, iyi birde namlu çıkış hızı bekliyorum

ben diana mod 460 magnum 5.5 mm kullanıyorum ve çok çok memnunum, çok güçlü bir tüfek

sabit namlu olması da muhteşem bir avantaj

bende şu an bayram sebebiyle annemi babamı ziyarete marmara ereğlisine geldim onların yanındayım, havalı tüfeğimi ve bol bol saçma da gtirdim :) kurban bayramı tatilini burda açık alanlarda hedef denemeleri ile geçiriyorum çorlu ya da çok yakınım tüm arkadaşlara selamlar