WyStone adlı kullanıcının mesajları

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    İyi seyirler

Bu çalışma Hatsan Süpernova Rg ye yapılır mı ?
    Yapılırsa şayet sonuç ne olur ? daha önce Metehan konu ile yayı değiştirirsen iyi olur demişti ama bende yanlış anlamış olabilirim
    bunun gibi bir çalışma süpernova Rg ye yapılır mı yapılırsa nasıl olur ?

100 bardan 200 bara sadece iki kere dinlenerek 500 cc'lik tüpe hava basmak çok iyi iş,sadece bir sorun var uzun serilerle pompalandığı zaman ısınmadan dolayı pompanın nem yaptığına şahit oldum,atışa gittiğim de arkadaşımla beraber ara vermeden sırasıyla pompaladığımızda hortumdaki hava tahliyesini yaparken resmen su püskürdü,zaten tüfeğin kullanma kılavuzunda da öyle yazıyordu,sende de böyle bir sorun oldu mu,belki de açık alan ve su barajına yakın bir yerdeydik ve hava fazla nemliydi ondan da olmuş olabilir.

yeni aldım tüfegi 2 kez pompa kullanma imkanım oldu kullanma klavuzunda max 250 doldurun yazıyor ama ben 250 bara yaklaşamadım bile arkadaşın at44 var hill pompa ile 250 bar bastık ben benim tüfeğe 250 bar basamadım anlamadığım nokta bu. Nem ya da su konusuna gelince tüfeği ve pompayı oda sıcaklığında muhafaza ediyorum soğuk yer dediğinize etken olabilir at44 kullanan arkadaşımın dediğine göre tüfeği soğukta bırakmadan dolayı tüpü çatlattığını ve nem yaptığını söylemişti ne kadar doğrudur onu bilmiyorum

Hayırlı olsun abim güle güle kullanın allah kaza bela vermesin bana gelen süpernova rg de de 200 bar dolu geldi. deneme amaçlı baya atış yaptım gayet muazzam ve sessiz bir tüfek 100 bar civarına basınç düştükten sonra kralın çıkardığı pcp pompası ile dolum yaptım ama 200 bardan fazla basamadım.100 bardan 200 bara 2 kez dinlenerek bastım. anlayamadığım konu şu arkadaşımda at 44 var hill pompa ile 250 bas bastık benim tüfeğe bakıyorum 200 bardan yukarı basamadım acaba pompa yedi diye mi böyle oldu yoksa başka bir püf noktası mı var bu işin. dolumu yaparken şarjör çıkartıp kurma kolunu açık pozisyona getirip bastım.

Bu arada abi Hatsan Süpernova Rg nin siparişini verdim bu gün kısmetse cumartesi gelir dediler umarım bu pcp beni hobiden soğutmaz
    hız konusunda olsun hassas stabil atış vs en çok kortuğum bunlar güç ayarıda yokmuş onuda öğrendim metehan arkadaşımızdan.
    son olarak ta Kral ın hill pompasını alıcam özellikle tavsiye ettiler hatsanın pcp pompasından daha iyi miş artık tüfek gelince görücez Hayırlısı ne ise o olsun. Darısı başına abi

yerli üretim servis avantajı o yüzden hatsanı tercih ettim siz değerli forum üyelerinin bilgileri ile de pcp tüfeğin iyi olduğuna kanaat getirdim stabil atış açısından. son bir soru daha sormak istiyorum sınırları zorlayıp hatsan hercules tercih etsem 1000 cc lik canavarı hill pompa kullanarak beni hobiden soğutur mu süpernova rg ile arasında fiyat açısından olsun hız güç bakımından çok üstün bir pcp

Öncelikle değerli forum üyeleri abilerim ve kardeşlerim öncelikle merhaba
    Forumu elimden geldiğince okuyup takip etmeye çalışıyorum ve yeni üyeyim okuduğum ve anladığım kadarı ile AT44 ve BT 65 pcp tüfekler için forum üyeleri
    ikiye ayrılmış gibi. Gönül ister bir Daystate wolverine , air ranger ya da hatsan hercules ama bana şuan için çok uzak bütçe anlamında.
    Hatsanın Süpernova Rg hakkında çok fazla bilgi bulamadım veya ben göremedim affınıza sığınarak bana konu ile yazdımcı olursanız çok sevinirim
    iyi bir pcp mi ben bu pcp tüfeği hill pompa ile doldurmayı düşünüyorum scuba tüp dolumu ile ilgili tecrübem yok nerede doldurulur vs.. gibi
    kullanmak istediğim pellet türleri;

1- H&N HORNET
    2- H&N SİLVER POİNT
    3- H&N TERMINATOR
    4- H&N BARACUDA HUNTER EXTREME bu pelletleri yurt dışından temin etmeyi düşünüyorum

tüfek ile ilgili merak ettiklerim isabet oranı , güç ayarı var mı varsa nasıl yapılır regülator olan pcp lerde güç ayarı yapmak çok zahmetli olduğunu okumuştum. yanı kalkıp 1700 tl gibi bir rakam verip pişman olmamak istiyorum
    daha önce yaylı tüfek kullandım ama pcp hiç kullanmadım. bu tüfek ile ilgili önerileriniz neler [Resim Engellendi: https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwib17K2xbTQAhWRyRoKHQabAd8QjhwIBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.gungorav.com.tr%2Furun%2Fhatsan-super-nova-rg-pcp-havali-tufek_2403.aspx&psig=AFQjCNHZuMVWrRKgat8PSsFwwihmyZeU8g&ust=1479635367266729], 5.5 mu yoksa 6.35 mi ?airgunturk.com/attachment/32520/