thebilenadam adlı kullanıcının mesajları

bilginler avla sorun yaşadıktan sonra forumda gezinerek hangi siteden alışveriş yapılır diye araştırmaya başladım. gördümki aksu av birçok övgü almış. bende deneme amaçlı 500lü jsb pellet sipariş ettim. kargoyu açtım bir baktım paket ezilmiş. pelletler yamulmuş yarısı kullanılamaz halde. sinirle aradım yusuf beyi istedim. hasarlı ürünü yollayacak beni mi buldunuz dedim:) kargoyu geri yollamıycam zaten 5 günde gidiyor 5 günde geliyor. bir şey istemiyorum ama yaptığınız ayıp dedim. yusuf bey kabul etmedi düzgün paket yoladığını fakat kargoda ezilmiş olabileceğini söyledi. kargo çok düzgün paketlenmişti o yüzden kargoda hasar almış olabileceğini hesaba katmamıştım. yusuf bey hasarlı pelletleri saymamı istedi 189 adet hasarlı pelet olduğunu söyledim. siz bana şimdi göndermeyin ben alışveriş yapınca ona eklersiniz dedim. şudur budur kapattık. yusuf bey beklememiş hemen yolamış. birkaç gün sonra kargo geldi 250li paket yollamış. bu sefer defalarca sarıp sarmalamış. esnaflık böyle birşey işte. bu adam her türlü övgüyü hak ediyor. şimdi gel başkasından alışveriş yap. Aksu av Forever! :thumbup:

adama nazar değdirdik. 2 gün önce deneme amaçlı jsb pelet aldım. kargo takip numarası girilmemiş. teslimat tarihi 18.12 yazılmış. fakat pazar günleri kargo çalışmıyorki. maşallah deseydik iyiydi :D

vay be ne yusuf bey miş arkadaş :)ben de az önce alışveriş yapmak için sitelri geziyordum. aksu avda gezerken bir bakayım forumda birşeyler yazılmış mı diye baktım. kararımı verdim aksu avdan alıyorum şimdi :)

hocam birde jsb nin 15 grain pelletleriyle dener misiniz

verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. açık nişangahla gayet güzel atışlar yapabiliyorum. gamo ts-22 pelletle. tek parça ayak alıp denemeye hiç niyetim yok. zira dürbünden yine memnun kalmazsam daha sonra alacağım dürbünle kullanayabilirim bu ayağı. boğaz uymaz vs. gibi. yinede ben 10 mt mesafede bu kadar farkın tek başına ayaktan oluşabileceğine inanamam. ilk atışlarımda dürbün ayakları gevşiyordu fakat daha sonra daha iyi sıktım ve gevşemedi. illahaki ayaktan kaynaklanır. ama 10 mt mesafede 8-10cm inanmıyorum. 20 mt mesafede 14 cm lik kağıdın biri altından diğer üstünden öbürü tam ortadan biri sağdan soldan mümkünmü bu kadar fark yaratması. eğer mümkün derseniz cidden ben de bir ayak alır denerim. kaliteli pellet almaya niyetim var. jsb nin test paketi var 50 şerli farklı pellet onu alıp deneyeceğim.

bahçede her 5 metrede bir 50 metreye kadar kazık çakarak poligon yarattım. kumaş bir torbaya kum doldurarak destek yaptım. masa koydum oturarak attım. 30 metreye kadar her metrede denedim. pelletleri eledim. görüntüde bozukluğu anlaşılanları çıkardım. gamo long ditance ts-22 pelletler dışında zaten stabil bir atış yapamadım. fakat dürbünü çıkardığımda 20 metreden adam akıllı grupman yapabiliyorum bu pelletle. 900 peletten 800küsürünü attım dizelleme olduğunu sanmıyorum. artık namluda duman olmuyor. dizelleme dediğiniz oysa artık koku da yapmıyor. bunun paralaks hatası olduğunu sanmıyorum çünkü biri birbirinden cok alakasız yerlere gidiyor pelletler. biri üstünden diğeri altından gidiyor sağından solundan . 30 metrede kağıdı bir tutturuyorum birdahaki atışımda kağıtla alakası yok. dampa ayak kullanmıyorum. fakat ayakların iyi sıkıldığına eminim. en azından 10 metrede 7-8 santim fark yaratacak durumda olmadığını biliyorum. yani 800 peleti öyle boş yere atmadım. birçok farklı şey denedim. internette aradım videolar izledim. kafama göre kimseyi suçlamıyorum arkadaşlar.

herşey bir kenera benim altını çizmek istediğim şey belli. ben garantisi olmayan bir ürünü bilgim olmadan almış biriyim. bilseydim almazdım. bunun bana satılmasını kimse savunmasın. eğer bilgilendirilmiş olsam tamam derim. en azından ben arayıp sorduğumda bunun garantisi yoktur denebilirdi. söylemediler. şimdi internetten araştırınca aynı dürbünle aynı sorunları yaşamış bir çok insan olduğunu görüyorum. bazıları dürbünü kesip göbekteki bir yayı değiştiriyorlar falan. ben usta değilim bu tarz işlerle uğraşamam. bu oldu bittiyi de kabul edemem. siz de etmemelisiniz. eğer ben bu dürbünü geri vermezsem yarın size bana ona buna tekrar böyle esnaflık yapacaklar. bunu kabullenmeyin ben kabullenmiyorum.

Merhabalar.
    henüz bir aylık havalı tüfek kullanıcısıyım. bir anda merak saldım ve internetten araştırma yaparken bilginler av sitesinden diğerlerinden biraz daha ucuza hatsan mod 70 almaya karar verdim yanında optima 3-9x32 dürbün de satın aldım( hediye değil). fakat tüfeği sepete eklerken kalibre opsiyonu butonu yoktu. bende telefon ettim, üstüne mesaj yazdım. ve 5.5mm almak istediğimi söyledim. telefonla konuşurken ilk kez havalı tüfek ve dürbün kullanacağımı, dürbünün iyi olup olmadığını sordum, iyi değilse daha iyi bir dürbünle değiştireyim dedim. bu tüfek için yeterli olduğunu söylediler. erken kargoya vermelerini rica ettim. cünkü şu anda Artvin'in Şavşat ilçesindeyim ve buraya yurtiçi kargo haftada sadece 1 veya 2 gün geliyor hafta sonuna 1 hafta beklemek istemiyorum bugün erken verirseniz cuma günü zaten merkezde olucam oradan kendim alırım dedim vs. ama yinede saat 6.45 de kargoya verdiler haliyle o gün yola çıkmadı. neyse o da önemli değil pazartesiye anca aldım. eve geldim heycanla açtım falan. daha önce açılmıştı. muhtemelen teşhirdeydi. önemsemedim. pelleti taktım baktım pellet yok. içinden kayıp gitmiş. 5.5 istemişken 6.35 tüfek göndermişler. aradım değişim istediğimi söyledim ellerinde yokmuş, (son teslimat günün kaçırmadan ellerindeki 6.35i resmen bilerek göndermişler.) 5.5mm sipariş ettiler birkaç güne kendilerine geldi tüfek, bir kaç güne de bana yoladılar diğer hafta pazartesi anca aldım toplam 2 hafta :) neyse o da olur dedim. aldığım hedef kağıtları çeşitli pelletler ve hediye gelen peletle beraber 900 adet peletim var. kendime güzel bir hedeflik yaptım başladım atış yapmaya dürbünü sıfırlamaya uğraşıyorum 100 200 pelet ve hala atıyorum. isabet kaydedemiyorum. 10 metreden atış yaparken 8 cmye varan sapmalar var. biri hedifin üstüne gidiyor hemen peşinden attığım 4-5 cm altına gidiyor öyle sapma yani. ayakları deli gibi sıkıyorum. ayaktan olur diyorlar ama 10 metre mesafede 8 cm hata ayaktan olmaz diyorum.. sorunu kendimde arıyorum vs. derken neredeyse 700 750 pelet atmıştım. üzerinden 5 gün falan geçmişti. sorunun dürbünde olduğuna kanaat getirdim. kesinlikle bir problem vardı. havalı tüfekte yeni olsam da yıllardır av tüfeği kullanıyorum ve atıcılıkta iyiyim aldım av tüfeğimi kendimi sınadım. gayet iyi atıyorum. çıkardım dürbünü birde öyle sıfırladım, kendimi ve tüfeği sınadım. artık emindim sorun dürbündeydi. ben de optimanın servisine üreticisine dağıtıcısına ulaşmaya calıştım. ve gördüm ki türkiyede optimayı dağıtan firma hatsan. aradım hatsanı böyle böyle bunda isabet ettiremiyorum dedim.. biz o dürbünleri hediye veriyoruz onların garantisi yok dediler. iyi ama ben bunu parayla satın aldım dedim. bizimle ilgili değil aldığınız firmayla konuşun dediler. Bilginler av bayisini aradım ve sorun yaşadığımı söyledim. bana aldığım dürbünün garantisi olmadığını söyledi. bunlar optik ürünler garantisi olmaz falan dedi. olur mu öyle saçmalık dedim. ben para verdim aldım kullanıcı hatası varsa eyvallah ama bunun bir garantisi olmalı öyle iş mi olur dedim. servisi kim dağıtıcısı kim bunun. bu dürbünlerin daha pahalı tüfeklerle hediye geldiğini, o dürbünleri alan kişilerin de daha iyi dürbüleri alırken bu dürbüleri bedeli karşılığında bıraktığını söyledi. başkalarının bıraktığı aslında hediye edilen dürbünleri parayla sattığını. bu dürbünlerin garantisinin olmadığını söyleyince delirdim. verdiğim 80 lira havaya uçmuştu ve adamın umurunda değildi. tüketici hakem heyetine başvurdum. ve 14gün içinde geri verebileceğimi söylediler. fakat yurtiçi kargoya ulaşamamam sebebiyle üzerinden çok fazla zaman geçti ve dürbün elimde kaldı. şu an oturduğum yerden dürbünü görünce bunu yazmayı düşündüm. optima dürbünlerin garantisi yok ve stabil atış yapmanız özellikle yaylı dürbünlerde çok zor. bence almayın. şayet almışsanız 14 gün içerisinde geri verebileceğinizi bilin. hatta garantisi olmadığını düşünürseniz üzerinden 2 yıl geçmemişken tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ve geri almak zorunda kalırlar. ben müsait bir zamanda geri vermeyi kafama koydum o 80 lirayı onlardan almaya kararlıyım. gururuma dokunuyor. :D kalın sağlıcakla.