mehgun44 adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar korunağınız hayırlı olsun, g;$i bir inşaat cı olarak yardım etmek isterdim, ama hem sezonumuz başladı hemde ''650 km ''uzaklıktasınız.
    Ankara ya sık,sık gelirdik ama bu sene hiç işimiz olmadı,Gelirsek barınağınıza uğrayabililrmiyiz,tabi bizi kabul ederseniz!!
    Hobi, arkadaşlık ve dostluk adına güzel şeyler yapıyorsunuz. ;tese;kkur Sizleri tebrik ederim.Malatya'da da inşaallah kalıcı olarak bir yer ayarlayabilirsek,çok iyi olacak.
    Tüm hobidaşlarımıza bu güzel hobi adına Maddi,manevi her zaman yanınızdayız. agt
    Saygılarımla
    mehmet

bugün alana gelen dürbünlerin bir çeşit kıyaslamasını yapmak için kamera bağlantı aparatı ile fotoğraflarını çektim, hepsini aynı masadan, 50 mt. ye netleyerek, kamerayı 2x optik zoom a getirerek, güneşin konumu fazla değişmemesi için aynı saat içinde ve sarsıntı olmaması için self timer kullanarak çekmeye çalıştım.

slm nikko stirling 8-32x60 hedefteki görüntüsü gayet başarılı duruyor.
    hedef kaç metrede bilen varmıdır.?
    ona göre bende benim tasco yu deneyeceğim

emre bey,
    eline emeğine sağlık,teşekürler,Hawke dürbünümü en azından 50 mt deki halini resimledin g;$i
    syn webgezgin bey hedef ''50'' mt ye sabitlenmiş.
    saygılarımla

şimdi aradım florya atış poligonunu tanesi 2-3-4 lira arası değişiyormuş herhalde silahına bağlı olarak onu sormadım kendi silahımızla gelidersek mermisinin tanseini 1 tl den atış yapılıyormuş yani fiyatlar böyleymiş princess poligonu soramadım fiyatlarını artık onuda başka bir arkadaşımız sorarsa oda paylaşırsa seviniriz

sercan bey,
    teşekkürler bilgi için.Kafama takılan acaba mermi hariçmi bu fiyatlar?
    Nedeni merminin MKE satış fiatı 1.16 TL!!! Eğer dahilse bayağı ucuz geldi.
    saygılar

üstad elne sağlık

düzeltme yapayım,hoca affetmez bs,;s biliyorsun memet abi:)) :love: kaşla göz arasında azalan bir 500 lük kutu vardı nerdeyse bitti ;avci; , ;avci; DOĞANŞEHİR tarafına gittim bugün biraz işim vardı hala kar vardı tilki falan gördüm, :wel:co:m uzak mesafe atışlar yaptım biraz :)airgun 44 malatya team adına hibe edilecek epey kutu var

Hocam hesap hatası yapmışım özür diliyorum,Doğanşehirde tezgahı kuracağını düşünemedim.Zaten poligon alanında muhteşem rüzgar vardı.iyiki gelmemişin :D
    15-20 mt tabanca atışı yaptım,hedef tahtasındaki vurduğu yerleri görsen ;#^+. şaşırırdın.
    Neyse Bu akşam,cem ile bizim büroda buluşacağız,eğer zaman ayırırsan süper olur.Hem boş kutularıda konuşuruz. :thumbup:

Ustad döktürmüşün yine.Eğer sen tayinci olmasan varya Malatya da bu işlerle ilgili bi dükkan acacağım.Kar etme önemli değil.sadece şu güzelliği toplanıp
    anlatacağımız paylaşacağımız bir yerimiz olur.
    Ayrıca bugün hoca hiç kutu boşaltamadı ;lol;;lol;;lol;
    Ellerine sağlık, bu güzel düşüncelerini hayata geçirdiğin içinde tebrik ederim. :D:D

Abi yeni atış mekanı senin şantiye olacak o zaman,desene artık hava muhalefetide durduramaz Malatya team i :) Her buluşmadan fotoğraf bekliyoruz...

Sygılar...

evet sözleşmeyi bugün imzaladık.Memleketimize bi 240-300 kadar yeni konutlar kazandıracağız.Hayırlısıyla.Mekan çok güzel yeni yerimizin arkası orman ve dağ,ön taraf malatya merkezi görüyor.Dört yıl buradayız. :D
    Zaten bugün cem ile calışmalara büroda başladık.Benim hawke yi ayarlamaya çalıştık.Ama sonuçlandıramadık.Poligon yolu görünüyor.
    Eğer cem ayarlarlayabilirse pazar öğleye kadar atış yapacağız.Bol bol resim,ve teknik bilgi paylaşacağız. :thumbup:
    Kesinlikle daha Airgun44 ü durduramayız gibi geliyor bana. agt

Dogayla bulusmak stress atmak ıcın cok hos organızasyonlar bunlar keske benımde ımkanım olsada bende yasadıgım sehırde bu tarz atıslar yapabılsem .. benım merak ettıgım konu gercekten bılmedıgımden soruyorum dogada atıs yaptıgımız alanlarda patlattıgımız şişeleri camların kırıklarını topluyormuyuz cunku cevre kırlılıgı ve ormanlık alanlarda bir numaralı yangın sebebi olabiliyor bu cam şişeler umarım herkez cok dıkkat edıyordur bu konuya saygılar iyi eylenceler

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Atışları yaptığımız yer ağaçlık değil,eskiden emniyet müdürlüğünün poligonuydu.Bakımsız olduğu içinde etrafta boş av fişeği ,çöp,ve benzeri çok şey bulunmakta.Havalar ısınırsa ben işcileri bir gün oraya götürecem,hem atış yaptıracam hemde etrafı biraz toplattıracam. :thumbup:
    O şişeleride tuncay hocam,ve dersaneden öğrencileri ağaçlık alandan toplamışlar.Kendilerine teşekkür ederim. g;$i

Keyifli bir buşuşma olmuş ama yeni silahıyla beraber Cem beyide aranızda görmek isteriz.

Malatya team e saygılar...

Teşekkür ederiz saygı bizden.Görevi nedeniyle cem gelemedi,yoksa cem bizim bu toplantılarda üstadımız. :thumbup:
    Tuncay hocamında sadece perşembeleri boş.Ben serbest çalıştığım için her zaman uygun oluyorum.
    Ama önümüzdeki günlerde yeni şantiyemizde,çok daha uygun bir ortam oluşturacağım,hem kapalı ,hem açık bir alanımız olacak. agt

Mehmet Abi;

Aslına bakarsan bugün aklım hep sizdeydi. Kronoydu sehpaydı derken keyifli bir buluşma çıkmış ortaya. Bir dahaki buluşmayı kaçırmaya niyetim yok kesinlikle ama Perşembe günü olmasın lütfen.

Cem,
    kesinlikle,senin olman lazım. dürbünü ayarlayamadık zaten yokluğun belli oldu,ben galiba ikiye bölünecem,hafta içi tuncay hoca ile,hafta sonuda seninle buluşacağız!! g;$i
    büyük bir ihtimalle bir arkadaş daha kazandık.Onund a eline değdi g;$i Şimdi o arkadaşımızda ikinci buluşmadan sonra tüfek sahibi olur ;avci;

Evet malatyada 22 ocak buluşmamızdan sonra,bir türlü hava muhalefetinden dolayı buluşamıyorduk,
    sonunda bugün sayın skywagon'suz (üzülerek),tuncay hocayla atışalanında buluştuk.Hava çok güzel +7 derece ve güneş vardı.
    önce tüfek ayar sehpamızı kurduk;
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bmry.jpg]
    tuncay hoca tüfeğinin dürbününü ayarladı
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bn0f.jpg]
    sonra birazcık atış yaptı
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bmwt.jpg]
    crono ile ilk ölçüm denemelerini yaptık.
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bn3q.jpg]
    sonra bizim airarms ın dürbünü ayarlamaya çalıştık.Ama beceremedik.cem senin yokluğun belli oldu.
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bn6y.jpg]
    Saat 12.30 da tuncay hocanın talebeleri,tavuk dürümlerle geldi ve ben tıkınıyorum g;$i
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bnbl.jpg]
    Gençler epey şişe diktiler,biz çok teknik çalışamadık zaten saat 13.00 a kadar zamanımız vardı.
    Şişeleri tabi tekerteker arkadaşlarımız devirdi. x;.z
    [Resim Engellendi: http://b1203.hizliresim.com/v/8/3bnf6.jpg]
    Ve alandan önce ben sonra hocam,ve talebeleri ayrıldık.
    kesinlikle diğer toplantımızı cem'siz yapmayı düşünmüyoruz.Ve daha kapsamlı güzel mangallıı-sucuklu yapacağız.Tabi hayırlısıyla
    Çok güzel oldu.Biraz stress attık,

:thumbup: Valla tebrik ederim,toplantı ne olursa olsun her şartta uyguluyorsunuz helal olsun,Osman abi dükkan müsait galiba bizde Ankara ya gelirsek sana uğrayabilirmiyiz??
    Atış süper,kimin yaptığı söylememişsiniz ama onuda tebrik ederim. ;tese;kkur
    Valla abi siz yakında canlı yayında yaparsınız inanıyorum ve bu bizi dahada mutlu eder agt
    selamlarımı ve saygılarımı sunar nice saglıklı bol atışlı toplantılar dilerim. :thumbup:

arkadaşlar söyledikleriniz üzerine bugün aradım...bütcem olmadıgını tüfeği alırken kılıfıda göz önünde bulundurdugumu söyledim yapcak bişey yok dendi bende eyw. çektim...ne diyim canları sagolsun bir kılıfın lafıda yapılmaz allahtan tüfek sapasaglam geldi..

Hayırlı olsun alper.Ayrıca geçmiş olsun.Ben de 2-3 senedir alışveriş yaparım,hiç yanlışları olmadı hatta hızlarına hayran kaldım.Ama insandır şaşabilir ,hata olabilir.
    Faturada ''kılıf''(hediyede olsa belitmeleri lazım,yoksa suç olur,müşteriyi yanıltma olur) belirtilmişmiydi, belirtilmişse onuda ekleyerek hem kargo firmasına hemde satıcı firmaya internet yoluyla bir ihtarname çek,Belki sonuç alabilirsin,
    Ayrıca o kargoyu keşke kabul etmeseydin, işler daha çabuk çözülürdü.
    saygılarımla

Kesinlikle harika,bize bu hastalık bulaştı,Bir yivli (ateşli tüfek) alacaktım,eğer Türkiye ye getiren olursa yivli den vazgeçer bir tane kesin alırım. agt
    Erdem abi varmı bi umut gelirmi acaba??? ?(