empaty tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

dürbünü arakdaş berki cok fazla geriye almıstır dürbünü görmemizi zorlaştırmıycak kadar ileriye alabiliriz diye düşünüyorum ben at44 ümde cok geri almıstım 20 cm kadar ileri aldım düzeldi tabi arkadasın dürbünü nerde bilemiyoruz...

fazla geri yada ileri şansım yok çünkü bağlantı için sabit stoper var tüfekte, dürbünü tek parça ayağı o stopere yerleştirmem lazım yoksa durmaz kayar

merhaba arkadaşlar sormak istediğim dürbün sıfırlamasını istediğim gibi yapıyorum attığımı vuruyorum ama bir sorun var yada bilmiyorum bu bir sorun mu dürbünden bakınca dürbün alt kenarından dürbün merkezinin yarısına kadar arpacığı görüyorum bunu ortadan kaldırmanın bir çözümü varmıdır isterimki arpacık dürbünden görünmesin tüfek diana 460 dürbün gamo 3x9x40 mildot önden paralakslı yapılacak birşey varsa bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler herkese keyifli atışlar...

merhaba arkadaşım benim eski tüfeğimi gamo cfx ide gamo dürbünü bu aletle sıfırlamaya çalışmıştım ama maalesef bir türlü ayar tutturamamıştım her seferinde alt vuruyordu o yüzden elle atış yaparak ayarlamak en iyisi yeni aldığım diana 460 tüfeğimdede gamonun dürbününü kullanıyorum tek parça ayakla bir defa ayarladım hiç bir sorun yok kullanıyorum o yüzden o alete fazlada güvenme atış yaparak ayarlamak en iyisi bence benim şahsi fikrimdir kolay gelsin........

merhaba,bana göre kalite ve isabetlilik açısından hw97k yanına hiçbir kırmalı silah yaklaşamaz diye düşünüyorum,iki silahı yanyana getirmiş ve kullanmış bir atıcı olarak yorumlarım,kurma,tepme,isabetlilik,malzeme kalitesi mükemmel sadece bir kusuru var oda gücü,460 magnumun hw karşısındaki tek üstünlüğü gücüdür başkada bişey yok,you tube izleyebilirsiniz vatandaşın birisi hw97k dürbünün üzerine tek bir saçma koyuyor ve atış yapıyor,saçma yerinden bile oynamıyor ,bu olay kırmalı silahlarda son derece önemlidir fazla tepme olmayacakki istediğimiz yerden vurabilelim,pcp ler neden 10 gömlek üstün?tepme olmadığı için tabiki güçte önemli ama dengesiz güç,güç değildir,sözün özü bu benim görüşümdür farklı görüşte olan arkadaşlarımda kendilerine göre mutlaka haklılardır ama ben kesinlikle hw97k diyorum,iyi forumlar.

iyi de abicim konu hw97 değilki diana 460 magnumla ilgili bilgileriniz varsa paylaşırsanız seviniriz...

merhabalar bu güne kadar dianadan bu şekilde söz eden birine ilk kez şahit oldum diana 460 magnum almayı dörtgözle bekleyen biri olarak şu anda kafamda acaba gibilerden tereddütler oluşmaya başladı hobidaşlardan ricam 460 magnumu kullanan vede iç aksamlarını birebir inceleyen arkadaşlardan bu konuyla ilgili açıklama yapmalarını önemle rica ederimvarsa eksileri bizde bilelim şimdiden teşekkürler arkadaşlar.... ;$.,

mod48 i düşündünüzmü hiç? sol yanından bakınca ateşli yivli havası veriyor insana,yandan kurmma kollu oluşuda extra avantaj kolay kurulum, güçleride aynı 8o

evet haklısın ama mod 48 in kundak kısmı 460 a göre biraz kaba 460 daha zarif vede albenisi olan bir tüfek o yüzden tercih ediyorum ama maalesef bulamıyorum herhalde gelecek olan postayı bekleyeceğim.....

arkadaşım mod 460 ını yenimi aldın yay daha çok sert dediğine göre heralde yeni bende düşünüyorum ama bir kaç günden beri inceliyorum forum olsun av siteleri olsun bilgiler farklılık gösteriyor özellikle gücü namlu çıkış hızı her yerde aynı değil kullanan biri olarak biraz bilgilendirirsen sevinirim bende gamo cfx 5.5 vardı sattım zahmet olmazsa tüfeğin artıları eksileri konusunda sen yada kullanan arkadaşlar bilgilendirirlerse memnun olurum teşekkürler.....

değerli bilgilerinize teşekkür ediyorum ama türkiyede hangi firma satışını yapıyor fiyat ne kadar ve yaptırmak düşünülürse modifiyesiyle kim uğraşıyor birazda teknik özelliklerden yazarsanız sevinirim yabancı linkleri buluyorum ama kahretsin yabancı dil yok anlaşamıyoruz vede inernetim oldukça yavaşladı siteleri dolaşmak dakikallarımı alıyor almak istesek irtibat kuracağımız bir adres numara vs varmı belki biraz fazla şey istedim ama kusura bakmayın anlayışınız için teşekkürler....

arkadaşlar merhaba air arms s410 bu model üfeği kullanan arkadaşlar varmı varsa bilgi vermeleri ni yada bu tüfeğin özellikleri ile ilgili site yada link varmı bildirirlerse memnun olurum türkiyede satışını yapan yer varmı varsa neresidir teşekkürler....Ayrıca bu modelin daha üst modeli varmıdır pcp tüfeklerin uygun pompa ile dolumu ne kadar zaman almaktadır bilgilendirirseniz sevinirim gamo cfx 5.5 kullanıyorum ama pcp lere merak sardım hayırlısı bakalım....

Sayın empaty acemiyim diyorsunuz fakat kısa zamanda olayın mantığını çözmüşsünüz.Yivli namludan çıkan çekirdekler havada düz bir hat çizmez kavisli bir yol çizer.Namludan çıkar çıkmaz önce yükselir belli bir yükselme noktasına geldiğinde ise düşüşe geçer.Bu her tüfekte farklılık çizer.Bunu anlatmak çok ama çok uzun sürer.Konuyla ilgili forumda üstadların anlatımları mevcut.Özellikle chairgun programını indirerek ve kullanımını forumdan araştırarak dürbününüzün en uygun sıfırlama mesafesini bulabilirsiniz.Şu anda düşündükleriniz tamamen doğru.Gez göz atışlarında ise dürbüne göre çok daha isabetli atışlar yaparsınız o biraz daha farklı.Forumu güzelce araştırmanızı tavsiye ediyorum

verdiğiniz bilgi için teşekkürler bir şeye fazla ilgili olunca çabuk öğreniyor insan

Merhaba,
    Tüfeğinizi 10 metrede sıfırlayın sonra sırasıyla 20 - 30 - 40 - 50 - 60 ... metrelerde yine sıfırlayarak atış yapın. Ama sonraki sıfırlamalarda artan mesafelerde dürbününüzün yükseltme klik sayılarını kenara not alın. Yani 20 metrede sıfırlamak için, artıkılı 10 metre sıfırlamasından 15 klik yukarı aldınız diyelim. 30 metre için 10 klik, 40 için 8 klik vs... Bunları bir kağıda yazıp dipçiğinizin yanağınıza gelen kısmına yapıştırın.
    Sonra atış yapacağınız mesafeyi biliyorsanız dipçikteki skaladan klik sayınızı ayarlayıp tek atışta hedefinizi vurun. Tabi önce tüfeğinizin en isabetli attığı pelleti bulmanız lazım. Anlatabildim mi acaba?
    Kolay gelsin.

o zaman her mesafe için dürbün e ayrı ayrı ayar yapmamız gerekiyor yanılmıyorsam buda oldukça zahmetli bir süre sonra dürbün fazla kaliteli değilse klik ler elimizde kalabilir verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum çok sağolun.....

arkadaşlar merhaba ben forumda ve havalı tüfekler konusunda yeniyim yaklaşık bir ay falan oldu yakın zamanda bir gamo cfx 5.5 tüfek aldım forumu devamlı ziyaret ediyorum kafama takılan soruların cevaplarını bulmaya çalışıyorum ama dürbün konusunda bazı düşüncelere sahibim gamo sporter3*12*40 dürbün var tüfeğimde mağazadaki arkadaş sıfırlamıştı ve o günden beridir kullanıyorum sıfırladığı mesafe 10-12 metre civarındaydı ben 30-35 metreye kadar tam isabetli atışlar yapabiliyorum ama mesafe 40 vede üzerine çıktığında saçma hedefin altını vuruyor şimdi acaba mesafe uzadığı için saçmanın hızı azalıyor ondanmı saçma aşağı ivme çiziyor yoksa dürbün kısa mesafede sıfırlandı uzak mesafede alta mı atıyor 50 metrede sıfırlasam ve hedefi tam vurduğumu farzedelim bu seferde 5-10 metre mesafede saçma hedefin üzerinemi vurur hem uzun hemde kısa mesafede direk hedefi vurabileceğim bir sıfırlama mesafesi varmıdır yoksa bu işin mantığı böylemidir dürbünsüz gez göz atışlarındada aynı şey geçerlimidir kardeşlerim ve üstadlarım konu hakkında bilgilendirirlerse sevinirim teşekkürler kazasız belasız günler diliyorum.......