KaRaSaY adlı kullanıcının mesajları

Hava yagmurlu atış yapamıyoruz gazımız bırıkmıs evde ancak 10 metrelık bir alan yaratmışız burda tam güç atmak buyuk sıkıntı, İşte tamda burda Kral ın farkı ortaya çıkıyor alıyorum gücü yarım gucun bir altına takır takır atıyorum risk az,tahtayı deldi duvaramı geçti aşırı güçten sektimi derdi yok,üstelik kısık güçle hava bitmekte bilmiyor :)...Arazideyim elimde hafif pelletler var gücü maximumun bir altına alıyor atıyorum veya pelletlerim ağır uzuna atacağım gücü max alıyor atıyorum vs...

Örnekleri uzattığımı düşünen arkadaslar var ise muhtemelen geçmişte hatsanda hava ayarı yapmamıştır,bu çileyi cekenler bilir,Kralda 2 saniyede yapılan pratik hava ayarı muazzam bir kolaylık ve pratik

Kral Pro iyi bir seçim kazasız belasız keyıflı atıslar dılerım,hayırlı olsun

hocam Cok guzel açıkladınız. Bence de harika bir özellik. Okudugum Bir kac yorum canimi biraz sıkmıştı aslinda. Kralin namlularinin isabetsiz ve dengesiz olduğu konusunda fikir beyan eden arkadaşlar olmuş. Ama pek inandirici bulmadigim icin yine de kralı tercih ettim. Bizim millet takim tutar gibi tufek mi tutuyor ben anlamiyorum. Nesnel bir şekilde degerlendiremiyoruz. Basit cikarlar icin bi tüfeği övmek veya yermek cok yakışıksız. Halbuki objektif olsak hobidaslarimizi yaniltmadan dogru yönlendirmeler yapilabilir. Hatsan seven arkadaşlar kralın namlusunu neden beğenmiyor acaba benim kafamı karıştıran bu oldu

merhaba arkadaşlar kral puncher pro almak niyetindeydim lakin temiz bulamadim. Kral bullpup marine silent alsam benim isimi gorur mu 200 metreye kadar? Isabeti nasildir? Bir de kafama takılan kralin namlularinin hatsanin namlularindan isabetsiz oldugu ile ilgili bir seyler okudum. Ne derece dogru ve tarafsiz bilemeyecegim. Sizlerin fikirleri nelerdir. Kral pro mu yoksa brekaer bullpup mi yoksa hatsana mi yoneleyim

ben de ilk tufegim mod 125 vortexi oradan almıştım. Cor yardımcı olmuştu. Güvenilir ve özenli bir bayi

Syn. Umtys

Dürbünü saran kısımlara paket lastiği sardım. Ufak renkli paket lastikleri var. Dolandırmaya gerek kalmadan tek seferde gecirebilirsiniz. Veya cift tarafli silikon bant uygulayabilirsiniz. Yatagun dampaya bu uygulamalardan birini yaptiktan sonra. Stoperle dampa arasina serum lastigi uygulamasi yaptim metalin metale direk temasi olmasin diye. Cok sağlıklı ve uzun ömürlü oldu. Ne ayarı bozuldu ne de dürbün zarar gördü. Ayrica arkadaşlara nacizane tavsiyem ben hatsan protectoru saglikli bulmadim. Dm60 her zaman ilk tercihiniz olsun. Ama dampa dahi olsa muhakkak paket lastigi uygulamasini yapin derim.

ben yatagun dampa ve mod 125 vortex ile 1 yildan uzun süre çinden aldigim 4 16 40 aoir 90 dolara aldigim dürbünü kullandim. En ufak bir bozulma olmadi. Sanirim 10 bine yakin pellet atmisimdir. Yatagun dampa isimi fazlasıyla gordu. Daha sonra mod 135qe dm60 ile ayni dürbünü kisa bir süre daha kullandim. Cok memnundum. Ne ayar bozuldu ne de dürbün zarar gördü. Videolari burada paylasmistim youtube da var. Mod 125 ile 140 metreye kadar cok zevkli ve guzel atislar yaptim. Şahsi fikrim; 40 mercek capini gecmemek sartiyla dm60 ile kaliteli bir optik kolay kolay bozulmaz. 3-9x32 ler yetersiz geliyor. Bence paralax ve mildotlu bir durbun hobiyi daha zevkli kılıyor

cok tesekkur ediyorum hocam aydınlatıcı oldu benim icin. Mod 125 vortex ile kontrolsüz gücü beni fazla yordu. Pcpde de ayni sorunu yasamak istemem

arkadaslar bu tufegin 2. Eli alinir mi. Stabil mi agir mi kullanimi nasil detayli bilgi verebilecek biri varsa sevinirim. Pompayla dolar mi ?

benim fikrim uzun mesafede en iyi grupmani kesinlikle jsb 18.13 grain in sağlayacağı yönünde. Yakin ve orta menzilde 15.89 da guzel sonuc verecektir ama 18.13 grain kadar olacağını sanmıyorum. Eski bir mod 125 yeni bir mod 135 qe vortexci olarak fikrim bu

Grupman calismasi yapinca paylaşacağım en kisa zamanda

o kadar para bu dürbüne yazik olur. Cok kaliteli olduğunu sanmıyorum daha uygun durbunler var ben aldim 4 16 40 mod 125 vortex yatagun dampa ile kullaniyorum. Hic sorun yasamadim. 150 metreye kadar is görüyor.

4-16X40 Avcılık Tüfek Tacticle Için Açık Su Geçirmez Darbeye Dayanıklı Fogproof Uzun Menzilli Işıklı Tüp Tüfek Avcılık
    http://s.aliexpress.com/ziu2qeYn
    (from AliExpress Android)

Teşekkürler arkadaşlar youtube da 140 metre atışlarım var, 170 metreye kadar isabet aliyorum ama havanin ruzgarsiz şartların olgun olması gerekiyor :) 90 metre grupman videosu da var, yeni kamera aparati aldim ins çekimleri onunla yapacagim artik.. tufegin de bakim zamani geldi hatsana göndereceğim antalyadan ama kargo sirketleri almiyor ne yapacagim bilmiyorum