taktiktufek adlı kullanıcının mesajları

Tüm şarjörlüleri söküp inceledim. Bu konuda husan diğerlerine göre çok önde.
    Fakat deryanın yeni kinetik 12 kalibresi tasarımıyla ön plana çıktı.
    Şarjörlü üreten bir iki arkadaşla konuştum. Şu an alsanız ne alırsınız diye sordum.
    Cevaplar çok netti. Husan 20 kalibre. Şu an Deryanın kinetik mk12 ile husan 20 kalibre
    şarjörlüsü piyasada yarışır. 20 kalibreyi 14 ay önce firmada test etmiştik. Etkilenmiştik.
    Bu zaman aralığında tüfeğe yeni özelliklerde eklemişler.
    Otomatik konusunda Akdaşın 20 kalibre kinetiği tam oturdu. Buna benimde katkılarım oldu.
    Klasik huğlu mantığıyla bir ürün oturana kadar geliştiriyorlar.
    Husan 20 kalibre ve Akdaşın 20 kalibre kinetiği sorunsuz şu an.

20 kalibre kinetiklerdeki problem icra yayı ve dönerbaşlığın altındaki yayla alakalı.
    12'ye göre tüfekteki çalışma boşlukları azaldığından daha hassas üretim gerekiyor.
    İrlandalı bir distribütörle havaalanında bir muhabbetimde Armsan 'ın yüzde 15 iade aldığından
    şikayet etmiş 1 saat dinlemek zorunda kalmıştım.
    Bu konudaki değerlendirmeyi keşke firmanın müşteri şikayetlerini bilsekte bunun üstüne matematiksel verilerle tartışsak.

Akdaş 71 süperpoze'ye bakmanı tavsiye ederim.
    Otomatik gazlı alacaksanız Akdaş'ın gazlı otomatik modelinde gazodası ve pistonu paslanmaz çelikten.
    Otomatiklerde şase kasadır. Tüfeğin kalitesinde kasanın kusursuz olması çok önemlidir.
    Çünkü tüm parçalar kasaya montajlanır veya kasanın içinde hareket eder.
    Akdaş kasa üretiminde tamamen mastarlanmış üretim yapmakta olup
    sıfır hata ile kasa üretimini başarmıştır.Isıl işlem tüfeğin kalitesinde önemli bir rol oynar.
    Birbiri ile entegre çalışan parçalarda sertlik oranı çok önemlidir.Doğru yapılmamış ısıl işlem prosesi
    zamanla parçalar arasında deformasyona neden olur.
    Türkiye'de malesef yeni yapılmış tüfekle atış videoları çekilip internette yayınlanmakta ve insanlar yanıltılmaktadır.
    Üretilen tüfeklerin birçoğunda mekanizma kasaya sürtmekte tüfek alıcıları kandırılmaktadır.
    Otomatiklerde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus kol ve burcunun kaynatılmış olması gerekir.
    Çalışan bu iki parça kaynatılmadan montajlanmışsa bu kolun zamanla kasada kasılmasına ve mekanizmanın sürtmesine neden olur.
    Parçaların üretiminde geometrik toleransa göre üretim yapılması tüfeğin kalitesini belirleyen ana unsurdur.
    Binlerce detayın bir araya geldiği iyi bir tüfeği bulmak gerçekten kolay değil.
    Tüfek üretimini bilmeyen av bayilerinin ürün kalite talebi olmadığından kulaktan kulağa yanlış bilgilerle tüketici yönlendiriliyor.
    Daha detaylı bu konuda istişare etmek isterseniz www.taktiktufek.com u ziyaret edebilirsiniz.