Posts by kaptan67

  Yerli marka ve tasarımlar ancak özgür ortamlarda yeşerebilirler. Ülkemizde ne yazıkki kültür ve sanata yeterince önem ve imkan verilmediğinden özgün şeylerin başarılması biraz zaman alacaktır.
  Örneğin para ile ressam olamazsınız veya para ile üstün bir yazar, yönetmen, aktör, şair olamazsınız. Sanat ancak uygun koşullar sağlandığında oluşmaya başlar. Bunun ilk adımı da düşüncenin özgür bırakılmasıdır. Ancak bu sayede bilim üretebiliriz.
  Yerli markalarımızın başarılarını tebrik etmekle beraber, çok daha fazlasını yapabileceğimizi biliyorum. Ülkemize güvenimiz elbetteki tamdır. Zamanla hepsinin başarılacağını düşünüyorum.

  Hakan Bey tek dolumla mı 180 atış yaptınız ? Eğer tek dolumla yaptıysanız çok mükemmel bir rakama benziyor. Dediğiniz gibi bu tüfek için dürbün şart :) Benim için de atış sayısı çok önemli. Hercules veya Gladius almayı düşünürken atış sayısını karşılaştırdığımda ve youtube üzerinden birkaç inceleme videosu izlediğimde atış sayısı olarak Supernovanın çok daha ilerde olduğunu gördüm ve fabrika verilerinin de tutmasıyla beraber özellikle Supernovaya ilgim çok arttı. İnternette Hatsan ile ilgili pcp olarak izlemediğim video kalmadı diyebilirim nerdeyse :) Dolayısıyla forum üzerinden bilgi almak için bayadır bekliyorum. Cevaplarınız için teşekkürler.
  Merak ettiklerime gelince, tüfeği taşıyarak sırtlayarak doğada gezdiniz mi ? Ağırlık olarak neler söyleyebilirsiniz ? Ayakta atış rahat yapılıyor mu mesela ?


  HPI cevap verdiğiniz için size de teşekkür ederim. Sıraladığınız niteliklerin hepsi önemli elbetteki. Ancak atış sayısı kesinlikle çok önemli diye düşünüyorum. Ayrıca estetik olarak da çirkin bir silah ne özelliği olursa olsun hiçbir çekiciliği kalmıyor bence. Hercules, Gladius ve Supernova için fabrika verileri ortada. İlk tüfeğimin Hercules olmasını istemiyorum açıkcası, her ne kadar ilk günlerde ona çok heveslensem de :) . İlk tüfek olarak Gladius ve Supernova arasında kalmış bulunuyorum. Ama bunların arasında ise atış sayısı olarak çok fark var. Dolayısıyla Nova serisine hiç bakmadığım halde bir anda ilgi alanıma girişi bu şekilde başladı.
  Aslında Supernova hakkında ne internette ne de forumda 3-4 video dışında bir şey olmadığından buradan sesimi duyurmak istedim. Özellikle Supernova - Nova ve Gladius kullanıcıları forum üzerinden paylaşımlarda bulunsalar insanların tercihleri çok daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum.
  Atış sayısı, isabet, güç, ağırlık şeklinde bir sıralama yapsam neler söyleyebilirsiniz acaba ?
  Şimdiden teşekkürler.
  Keyifli atışlar :)

  Arkadaşlar foruma yeni üyeyim. Birçok video izledim ve forumda dolaşıp okudukça kararsızlığım da giderek arttı. Malum tecrübemiz olmadığından fazla fikrim de yok. Almayı düşündüğüm modeller arasında HATSAN Hercules - HATSAN Gladius - HATSAN Supernove RG bulunuyor. Nedense HATSAN'a kapıldım gitti.
  Kimisi daha hafif, diğeri daha güçlü, diğeri daha çok atış yapabilme imkanı felan derken kafa çorba oldu.
  Bu tüfeklerden alan, kullanan, aralarındaki farkları tecrübe etmiş kişilerden kim hangi konuda bilgi ve tecrübesini varsa, paylaşırsa sevinirim.
  Doğa fotoğrafları çekmek için sürekli dışarı ve araziye çıkan biriyim. Atıcılığı belki de fotoğrafçılığın önüne geçirebilirim. Bu tüfekler hakkında artısı eksisi ile her türlü tavsiye ve görüşlerinize şimdiden teşekkür ederim.
  Keşke bu tüfeklerle satın almadan önce atış yaparak deneme ve karar verme imkanımız da olsaydı.
  Ben forumda okuyarak araştırmaya devam edeceğim. Saygılar.