levent48 adlı kullanıcının mesajları

Krm dome pellet ve gamo hunter pellet ilede isabetli atislar yaparsin.

Stoper degilde bu tufeklere dampa ayak lazim

Yanılmıyorsam sizin videoda uzun mesafe yaylı bir tüfekten yaptığınız atışları izlemiştim..Sizin sebebinizle uzun süredir elime almadığım Hatsan mod 90 la benzer atışlar yapmak için tekrar heveslendim..Forum Dürbün konularında bahsettiğim üzere 4 o-ringle dürbünü monte ettikten sonra ayar kaçma problemi kalmadı..At 44 te performansını pek beğenmediğim KRM ultra dome 5.5 mm ile mod 90 'da yaptığım atışlardan sonra yaylı keyfine yeni vardım diyebilirim..

Benim hatsan mod 90'da dürbün ayarı sürekli kaçıyordu..Malum üzere yaylı-havalılarda bu kronik bir sorun..Dampa masrafı yapmak istemedim..Sorunu değişik bir yöntemle çözdüm..Sonra 500 atış ile test ettim..Ayar kaçmadığından emin olduktan sonra çözüm yöntemini affınıza sığınarak paylaşmak istedim..Öncelikle bu yöntemde ayak bilezik çapı, dürbün gövde çapından araya o-ring girecek şekilde mutlaka büyük olmalıdır..

1. Ayağın tek parça veya 2 parça olması farketmiyor..
    2. Her bileziğin altına denk gelecek şekilde ikişerden dört adet o-ring aldım..(2 lira tuttu)
    3.Dürbünün arka gözlem ucu ile ön mercek tarafını sökerek o-ringleri dürbün gövdesine iki adet önden iki adet arkadan ayak bileziklerine hizalanacak şekilde bilezik gibi geçirerek yerleştirdim..(o-ring iç çapı dürbün gövde çapından 1-2 mm dar olmalıdır..)
    4.Son olarak ayak bileziklerini alien anahtarla o-ringler üzerine sıktım..

Saygılarımla..

Yapmış olduğum araştırma neticesinde Hatsan at 44 revizyonları hakkında şu bilgilere ulaştım;

1.2008 yılında imal edilenlerde kurma kolu kırılma sorunları ,o-ring yatakları ve hava tüpü sorunları yaşanmış..

2.2009 yılı başlarında bu sorunlar giderilmiş..

3. Yine 2009 yılında Fabrika üretimde teknolojik yatırımlar yaparak bilhassa namlu konusunda ilerleme kaydemiş..

4.2010 yılı itibarı ile üretim sıkıntıları büyük ölçüde giderilmiş..

Anlayabildiğim kadarıyla 2010 sonrası üretilen tüfek sahipleri için sistematik sıkıntı yok gibi görünüyor..

Eksik varsa düzeltilmesinden memnun olurum...

SAYGILARIMLA..

Hayırlı olsun güle güle kullanın..Görebildiğim kadarıyla tüfeğiniz 2015 yılı ağustos çıkışlı..Benim merak ettiğim konu Hatsan teknolojik yenilemeyi misal olarak At 44 için hangi yıllarda üretime yansıttı..

Faraza 2009 çıkışlı bir at 44 ile 2004 çıkışlı bir at 44 arasında üretim teknolojisi açısından ne fark var?.

Bilen bir arkadaş cevaplarsa memnuniyet duyacağım..

SAYGILARIMLA..

tüfeğim hatsan at44 s 10 180cc, regülatörsüz..
    Atış mesafesi 40 metre..
    Atışları 150_100 bar arası yaptım..
    Çok inceleme yapmama rağmen KRM ultradome 5.5 mm pelet hakkında doyurucu bilgi bulamadım..
    jsb Diablo ile kıyasladım..
    10 ar atış yarı destekli sonuçlar resimdeki gibidir..
    SAYGILARIMLA..