cmblc adlı kullanıcının mesajları

25 metrede ilk grupman çalışmamı sizlerle paylaşmak istedim.gamo pro hunter peletlerle desteksiz 5 atış.4 atış üstüste ama 1 tanesinde biraz titretmişim.

[Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090705/temp/2gmllfz5.jpg]

O tüfek ve üzerindeki teleskopa göre bence vasat bir grup... Siz beğendinizde mi koydunuz buraya yoksa üzerinde tartışalım diye mi? Hım, ilk grup denemem demişsiniz, o halde iyi denebilir ama yakın zamanda çok daha derli toplu gruplarınızı bekleriz...

Sevgiler,

Ya arkadaşlar, telefon numaralarımızı yüzyüzeyken versekte en azından araç marka/modelleri ve plakalarımızı bildirsek de benim gibi kim nerede bilmeyenler anlayabilsinler... Diye düşündüm ben... Bu arada eblemis kardeş, bende araba var, uygun bir yerde buluşabilirsek birlikte gidebiliriz haftaya...

1972 model Mercedes 200 Twin Turbo :) Fildişi hk 633...

Sevgiler,

Hocam bu ts10 pelletin kutusu kaçlık ve kaç lira acaba bilgi almak için soruyorum...

Arkadaşın tüfeğine öztay pellet alıyoruz 2.5 lira 250 adet...

Ben dün aldım... Gamo Pro Mag.: 3,75 TL / 250 _ Gamo TS-10: 5,50 TL / 200

Sevgiler,

Ok bulundurmak falan yasakmı yani ruhsatlımı?

Yasak değil de tabii ruhsatlı ve o ruhsatı alabilmek için göbeğiniz çatlıyor.. Haa, alırken kimse ruhsat filan sormuyor ama Jandarma elinizde onunla bir yakalarsa mazallah, öttürürler :) Tabii Crossbow değil de bir Compound (Makaralı) Bow alırsınız, Kızılayın ortasında gezersiniz... (Biraz mübalağa ettim tabii)

Sevgiler,

tecrübe :)

atışlar sonrası, aşağıda paintsign da çay-tost-muhabbet yapıyorduk, o saatlerde. keşke bir baksaydınız, tanışmış olurduk .

Ya ben aslında baktım ama... Ah ah, tüh tüh... Bi gri Golf (veya o aileden bişey), bi Şahin ya da Doğan bi de ne olduğunu hızla giderken çözemediğim bi bordomtrak Sedan vardı... Orada çalışanların arabalarıdır diye düşünerek uğramadım... :S:(:S Şimdi üzüldüm işte...

Sevgiler,

Bugün AnkaraTeam'in toplandığı yerlerden biri olan 1. Çamlığa gittim (ya da ben öyle tahmin ediyorum)... Bende diyordum ki bu hazretler niye böyle karga kahvaltısını etmeden atışa giderler, bugün anlamış oldum... 1050'de oradaydım kaçtığımda saat 1120 idi ve ben zor dayandım o sıcağa :| Tabii ki kimseler yoktu, bende buraya kadar gelmişken mantığıyla 6-7 pellet attım, zor kaçtım ;şrofls;.

Bu da 10 m.'den ayakta dürbünlü (ona dürbün denirse tabii) atışlarım;

[Resim Engellendi: http://img25.imageshack.us/img25/8622/efenadiil.jpg]

Sevgiler,

Bugün AnkaraTeam'in toplandığı yerlerden biri olan 1. Çamlığa gittim... Bende diyordum ki bu hazretler niye böyle karga kahvaltısını etmeden atışa giderler, bugün anlamış oldum... 1050'de oradaydım kaçtığımda saat 1120 idi ve ben zor dayandım o sıcağa :| Tabii ki kimseler yoktu, bende buraya kadar gelmişken mantığıyla 6-7 pellet attım, zor kaçtım ;şrofls;.

Bu da 10 m.'den ayakta dürbünlü (ona dürbün denirse tabii) atışlarım;

[Resim Engellendi: http://img25.imageshack.us/img25/8622/efenadiil.jpg]

Sevgiler,

centilmenliğinizden dolayı tebrik ediyorum.tabancatüfek.com u bıraktıktan sonra bu sitenin aktif üyelerinden oldunuz.bencede orada sonuna kadar haklıydınız.adamlar banlamak için bahane arıyordu bu gidişle sitelerinde kimse kalmayacak.saygılar

Teşekkür ederim sn. bjk34... Bu sözleri duymak içimi rahatlattı inanın... Oradaki moderatörler de (bazıları hariç) buradakiler gibi olabilseydi keşke ama "semer gitse de eşeklik baki kalır" sözümüzü doğrulayacak insanlara da gerek var demek ki...

Sevgiler,

Teşekkür ederim... Sen hele hayırlısıyla bir git gel askere, ondan sonra yardımcı olurum bende... Zaten askerlik hemen herşey gibi spora da engel ve 4 yıl önceki Dünya Şampiyonu (Makaralı Yay Büyük Erkek) 72 yaşındaydı, hala da üst düzey ok atıyor... Canını sıkma, hayırlısıyla git gel....

Sevgiler,

Yaw bende gelmek istiyorum ama herkeste ya FX ya Evanix var. Gamo'yla utanıyorum vallaha...

O halde ben hiç mi gelmiyeyim yani :) Sizler 250 m.'ye atarsınız ben 25 m.'ye, önemli olan eğlenmek değil mi?

Sevgiler,

Elimden Kral da dahil bir çok silah geçti, verilen rakam kesinlikle doğru değil Gamo'nun sitesinden alıntı rakamlar, ayrıca gamo bile o hızları yakalayamıyor. Ankara Team 'in bir kronografı var, okçu olduğunuza göre muhtemelen sizin de ulaşabileceğiniz bir yerlerde kronograf vardır. Benim tahminim 250m/s civarı hızlardır. Ayrıca kral'da ve cfx de yeşil gres in yay dışında kullanılmamasını öneriyorum, pistona bulaşınca cfx ve kralda tabii olarak aynı olan (kral cfx in klonu gibidir, tetik mekanizmasının bağlantısı farklıdır) pistonun önündeki pellet yükleme yuvasının bir çok aşırı yağlanmış tüfekte şişerek tüfeği kullanılmaz hale getirdiğine, pellet yükleme haznesinin o ringini şişirerek dönmez hale getirdiğine, ayrıca zor dönmeden mütevellit üzerindeki pellet yükleme haznesini çeviren plastik parçanın olduğu yerden parçanın çatladığını söyleyebilirim. İsabet olarak kötü olmasa da pellet yükleme ile namlu hizalamasında özellikle o parçanın o ringinin montaj sırasında tüfeğin kurma kolu kanalında kesilerek zarar gördüğünü ve kaçırma yaptığını o parçanın üzerinde zamanla oluşan yağ buharından anlayabilirsiniz. Kaçırıp kaçırmadığını anlamanın en güzel yolu pellet yükleme parçasını kapatmadan tüfeği ateşlemektir, eğer hava birden pellet yükleme parçasının yanından boşalmıyorsa o ringi sağlamdır. Yayı kısa zamanda gücünü daha da yitiriyor, bulabilirseniz cfx yayı ya da Maccari'nin gamo cfx e uyan yaylarından birini kullanmanızı öneririm, ama maccari yay tüfek fiyatına malolabilir , cfx piston contası da krala uymaktadır. pistonu iyi işlenmediğinden hızı düşmekte sürtmektedir.Cfx gibi bu tüfek de modifiyeye piston hacmi nedeniyle pek cevap veremeyen bir tüfektir. Verse bile dediğim gibi pellet yükleme zımbırtısı şişerek tüfek kullanılmaz hale gelmektedir. Size tavsiyem yayını tınlamayı azaltmak amacıyla yağlamak daha fazla da kurcalamamaktır.

Sevgili TheNightHawk, kronograf var da, ihtiyaç yok... Ben zaten ilk mesajımda hızın 305 m./sn. olamayacağını söylemiştim... 250 m./sn. bile değil gibi ama zaten benim için o kadar da önemli değil... Sonuçta bu tüfeği bu hobby ne menem bir zevk onu anlamak için aldım... Keyif alırsam ileride daha ciddi tüfekleri elbette düşünürüm ama şimdi bu bana fazla bile... Hele bir anlayalım, sonra düşünürüz... Bu arada sonuçta mutlaka tanışırız gibi geliyor bana, e bu kadar bilgiliyken siz dururken ben hiç kurcalamam... :) Mesela yarın 1. Çamlığa gelirseniz ve ben gelebilirsem tanışırız bence...

Sevgiler,

Ankara Ulus semtinde, Dışkapı'ya giderken köprünün 50 m. berisinde sağ kolda Vakıf İş Hanı var... İçeri girdiğinizde en son dükkanın hemen bir yanında bir bayii var, adını hatırlayamadım şimdi, Stoeger Combo 4 ya da 5 tane var (bu gün gördüm) 300 TL... Çok güzel ve apaydınlık bir dürbünü var, bayıldım...

Sevgiler,

anadol yazdı:

teşekkürler.tabiki katılmak isterim ...

O halde özel mesajla bana telefon numaranızı yazın ve müsait olabileceğiniz zamanları... O zamanlarda antrenmanda olabileceksem arar haber veririm... Antrenmanlarımızı Cebeci İnönü Stadında yapıyoruz, Stada girince sağ koridora girip en sonuna kadar yürüyüp aşağıya inen merdivenlerdan inerseniz antrenman salonumuza ulaşırsınız... Soran olursa adımı verin, problem olmaz..

Sevgiler,

Hayırlı olsun sevgili okko... Kazasız belasız, keyifli atışlar yaparsın inşallah... Ya bu Çinliler kötü mal yapıyorlar diye adları çıkmış dokuza inmez sekize arkadaş... Aslında hiç de öyle değil, bizim uyanık ithalatçıların kazığını yiyoruz... Çinde her malın orjinaliyle bire bir kalitede mal üretiliyor aslında... Bizim uyanık cebine koyuyor 100 dolar televizyon alacak... Üreticiye gidiyor, adam kaç parası olduğunu soruyor, bizimki 100 dolarım var deyince adam hesaplamaya başlıyor;

1. kalite 3 TV
    2. Kalite 7 TV
    3. kalite 16 TV
    4. kalite 23 TV

Bizim uyanık hangisini seçiyor dersiniz... Bildiniz 8| Asıl p..tluğu yapan bizim uyanık, yoksa Çinli gayet basit ve net söylüyor...

Sevgiler,