cmblc adlı kullanıcının mesajları

Bana sorarsanız arkadaş 1100'lük bir Hayabusha alsın... Hem havalı da alet... 320 de fena değil hız olarak... İdare eder işte... Fiyatı da uygun, değil mi? Kırmızı da olursa tadından yenmez... di mi? Lastikler de büyük... Kaymaklı ekmek kadayıfı... ;şrofls;.

Sevgiler,

Arkadaşım, sen bana bakma, git Yamaha'nın uygun fiyatlı bir Scooterını al, bak keyfine...

Sevgiler,

ye

+1

F 650 GS tek geçerim. Bu kış ben de mevsimi açılmadan bir bakayım motosiklet fiyatlarına demiştim, aklımda scooter vardı. Armudun sapı üzümün çöpü derken scooterdan vazgeçtim ve zaten Silverking ile aynı fikirde olduğumdan, eski merakım F 650 yine ağır bastı. Ha motor aldım mı diye sorarsanız cevap hayır. Scooterda Çin - Hint malları ucuz ama sorunu çok. İşçilik ve kullanılan malzemesine kadar insanın içine sinmeyen çok nokta var. Japonlar kaliteli motoru ucuza maletme gibi bir güzellik yapıyorlar ve İtalyanların markaları fiyat olarak biraz abartılı. Yani sonuçta Japon malları ciddi şekilde ön plana çıkıyor.

2500 TL'ye hangi enduroyu almayı düşünüyorsunuz acaba? o F 650'nin peşinatı olmaz 2500 TL...

Sevgiler,

herkez soda şişelerini hazırlasın,bende bir poşet oldu. hedef kağıdı ve dikme demirlerinide getiririm,araba müsait mangalla telinide ben getiririm,herkez tam tekmil carfuruda soyar gideriz

hahahahaha... bayıldım yahu... bende geleyim :D

Sevgiler,

;tese;kkur

Sapanla kendini vuran tek salak çocuk benimdir herhalde. Bi gün kuşu kaçırmayım die aceleyle sapanı sol elle çekip, alışkanlık sağ elimi bırakmıştım. Neticede catal suratıma yapıştı, bi süre yüzümde "Y" harfiyle dolaştım. :)

Sn. Thorgal, rahatlayabilirsiniz, yalnız değilsiniz...

8|

Sevgiler,

Doğadaki her canlının bir varoluş nedeni vardır,bu kuşu vurmanın sakıncası yok şu mikrobu taşıyor,şunu vursanda farketmez tarlalara zarar veriyor demek egomuza kılıf uydurmaktan başka bir şey değildir.bu durum bizlere onları öldürme hakkını vermez madem yeryüzünün en akıllı canlısı bizleriz (kendini öyle görmeyen varsa başka)ona zarar vermeden pekala bir çözüm üretebiliriz.

Bravo... Söylenecek başka birşey kalmamış...

Sn. mühendis; "Not: Karga ve saksağanlar av hayvanı olmadığı ve tarım zararlısı gurubuna girdiği için vurulmasında kanunen bir sorun yok diye biliyorum." demişsiniz, kanunen olmayabilir ama ya vicdanen?

Sevgiler,

Bence sen al tüfeğini, git fabrikaya... Kargo belgelerini de götür yanında senin gönderdiğin ve sana gönderilirken verilenleri... Kundaktaki kırığı ve mengene izlerini gösterdikten sonra tüfeğinin yenisiyle değiştirilmesini talep et, muhtemelen istediğini yapacaklardır...

Arkadaşlar, böyle değerli ve hassas bir malzemeyi kargolayacağımız zaman, uzun iş de olsa (ben öyle yapıyorum) bir digital makinayla sağdan, soldan, üstten ve alttan resimlerini de (tarih damgası da olacak şekilde) çekip ekliyorum içinde, orijinalleri de makinamda ve bilgisayarımda duruyor... Böylece "bize geldiğinde böyleydi" falan gibi saçmalıkları anında bertaraf ediyorum ve gönderdiğim yeri de arayıp kargonun içindeki resimleri görüp görmediklerini soruyorum bu konuşmayı da kayda alıyorum ki "biz böyle bir konuşma yapmadık" diyemesinler... Ondan sonra dert onların derdi...

Sevgiler,

bence sorun; kalitesiz malzeme ve isciligi, kaliteli malzeme ve iscilik fiyatina satmak..havalida ornek, hatsan:)

Katılıyorum... Kaptırmatörlük şimdilerin en gözde meziyeti oldu çıktı... Kaptıran kaptırana, kim neyi kaça kaprırısa Yarabbi şükür deyip gidiyor... Ülkemizdeki tek resmi silah satış kurumu olan M.K.E.K.'nda Glock 17'nin fiyatı 4500 US$... O paraya ben ABD'de Glock'un familyasını alırım üzerine mühimmatlarını da alırım üzerine hatunla yemek yeyip sinemaya gidecek para da kalır... Hayırlı işler...

Sevgiler,

Ya sn. mrmataracı, bugün kötü birşey oldu, tüm keyfim kaçtı o yüzden gelemedim, kusura bakmayın dün geleceğimi söylemiştim ama... Benim iki arabam var, biri baba yadigarı 72 model Mercedes 200/4 diğeri 2000 model Focus... Focusu eşim kullanıyor, Mercedes koldan vitesli olduğundan onu daha çözemedi :) bugün antrenmanı vardı, Focusla gitti... Bende sizlerle buluşmak üzere evden çıkıp Mercedesin yanına gittim... ki o... ç...nun biri girmeye çalışmış Mercedese, sürücü tarafındaki kilidi kopartmış kırmış, yolcu tarafına geçmiş o kilidin de tornavidayla kanırta kanırta içine etmiş... X( Durum böyle olunca benim moralimde çakıldı tabii, gelemedim... Sizlerin telefonu da yok, haber de veremedim... Durum bundan ibaret... Tekrar kusura bakmayın...

Gelecek hafta da gelemem, Adapazarında yarışma var, sonraki hafta sonu da Adana'ya gidip bir Ströeger X20 Combo almayı planlıyorum Allah izin verirse ama sonra benden bıkacağınızı garanti ederim. :)

Sevgiler,

Sn. Longbow'a da size de katılıyorum Sn. Black_Angel... Tabii ki Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmak gereksiz... Söylemeye çalıştığım dünyada çok takdir toplamış bir silahın mekaniği üzerine daha önce yapılmamış ve çok şık bir tasarımla ve çok kaliteli malzeme ile üretilen bir Türk silahıydı...Klon demek zaten ya bir silahın malzeme kalitesi ve işçilik de dahil olmak üzere birebir kopyası ya da aynı kalite ve işçilikle farklı bir tasarımı demektir. Bizim gibi silahlarla yatıp kalkan bir milletten böyle ucuz ve kalitesiz silahlar nasıl çıkıyor onu anlamıyorum...

Sevgiler,

Gördüğünüz gibi gene "mükemmel bir taklit"... Yahu biz ne zaman mühimmatı da nev-i şahsına münhasır bir silah üreteceğiz acaba? Biz gibi bir millet ve tamamen kendine has tasarımı olan bir silah... Hayal mi? En azından silah konusunda artık kopyalayan değil "kopyalanan" olmak gerekmez mi? Yazık... Birde marifetmiş gibi bunu böyle duyuruyoruz... X(
    Sevgiler,

bende gelmeye çalışacağım sn. mrmataracı... gerçi silahım yok ama en azından sizlerle tanışıp sohbet etmek için geleceğim... bir nevi "bedava danışmanlık" almak için yani :) sizlerin önerisini de dikkate alarak ucuz yollu bir başlangıç silahı edinirim diye düşünüyorum...

sevgiler,

Vay canına... Sn. İmpo, hayretler içindeyim, fabrikasyon bir çalışmayı elle yapmışsınız... Elinize sağlık... Çok güzel olmuş, size "yeni" tüfeğinizle neşeli atışlar dilerim.
    Sevgiler,

ve bir şeyi de teyit ettim kemik tutkalı öncelikli tercih edilir ama bu balık tutkalı kullanılamaz demek değilmiş

sn. muhendisbey, bunu nereden teyid ettiniz acaba? osmanlı yayları yapımı hakkında bir kaynak mı buldunuz?

sevgiler,

Şöyle şarjörlü bir silah olsun demek istemiş, özel bir anlamı yok. ;kihhik,

anlamıştım mustafa bey... ;,;- ;,;- ;,;- ben sadece yazan arkadaş nasıl bir açıklama getirecek diye sormuştum... bu mesajı yazarken, şimdi bile gözümün içine bakıyor; Lütfen siyasi, dinsel, ırksal ve genel ahlaka aykırı mesaj yazmayın, Türkçe yazım kurallarına itina gösterin. yazısı da... buna rağmen o yazıyı nasıl yazdı anlayamadım...

güzel Türkçemizi lütfen güzel kullanalım arkadaşlar, ya da kullanmayalım mümkünse...

sevgiler,

co2 lı versıyonu var mı
    sole sarsorlu bolt action co2 lı 4.5mm yada 5.5 mm bıseyler uretılse keske yenı baslayanlar yada tuple,pompayla ugrasmak ıstemeyenler ıcın

afedersiniz, ben bu hobide yeniyim de, bahsettiğiniz "sole sarsor" nedir acaba... biraz bilgi vermeniz mümkün mü?

sevgiler,

İmkansız diye birşey yoktur. Fakat hatsan özellikle 95 sas da çok itinalı çalışmış. Patenti kendine ait olduğu için sarsıntı azaltıcı isabetli atış gibi özellikleri diyer hatsan yaylılarından çok daha iyi. Gücü arttıracam diye bu özellikleri kapbetmek mantıksızlık olur ki 305 m/s de düşük bir atış değildir. Bence öncelikle attığını vurmak önemlidir.

+1

305 m./s. bir supersonic hızdır, yani ses hızından daha hizlıdır... bence supersonic speed bir tüfeği az daha supersonic yapacağım diye ne macera aramaya ne de tüfeğin isabetliliğini, tepmesini ve sessizliğini riske atmaya gerek vardır... bir subsonic tüfek olsa bu arayışınızı makul karşılayabilirdim ama değil, zaten sesten hızlı...

sevgiler,

hayırlı olsun sn. rainmanxx... görüntü olarak çok dehşetli ve yakışıklı... silaha da çok yakışmış... performans olarak da değerlendirmeleri resim desteğiyle sizden bekliyoruz... neşeli atışlar...

sevgiler,