andre adlı kullanıcının mesajları

İlk defa böyle estetik bir tek kırma gördüm gerçekten göze çok hoş geliyor.Bende huğlu tek var çok yakıcı bir tüfek.Fakat bu kadar güzel dizayn edilmemiş.Güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Sevgili arkadaşım aynı konu forumda birkaç dile getirildi ama ben yinede senin için tekrarlayayım.Tetiğin olduğu yerde 2 adet ayar vidası var.biri tetiğin kavrama mesafesini diğeri hafifliği için fakat gelki bir işe yarasın benim tavsiyem pek uğraşma hiçbir işe yaramıyor bir nevi süs olarak koyulmuş 2 adet sahte ayar vidası.

Değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.Gerçekten altın değerinde bilgiler vermişsiniz.ilk grup denememde dikkate alıp uygulayacağım.Atışlarımı sabit destek alarak yapmıyorum oturmuş pozisyonda dizlerime dayayarak yapıyorum haliyle biraz titreme oluyor.Malüm günde 2 paket sigara tüketiyorum, buda fazlasıyla nefes kontrolünü etkiliyor. :)) tekrardan teşekkür ediyorum.

Genel olarak 3 9 32 lere bakıyorum küçük derken bu uygunmudur bide 3 9 32-40 larda geniş marka seçenekleri var hangisi uygun olur onada karar veremedim.optima,tasco,barska,bsa var bu çapta ve fiyatlarda hangisini veyahut hangilerini uygun görürsünüz.

Herkeze merhaba malüm 95 sas tüfeğim var şimdiye kadar reddot kullandım dampa ve dürbün almak istiyorum dürbüne 100 tl ve altı bütçe ayırabildim hangi markalarda veyahut özellikte(mercek,yakınlaştırma) bir dürbün önerirsiniz yardımcı olursanız sevineceğim, hayırlı günler diliyorum.

Herkeze selamlar

Siyaset bana göre olan birşey değil ve şunuda biliyorum ki burası siyasetin yeride değil, fakat bazı konularda konuşmak malüm siyaset üzerinden geçiyor ve değinmedende edinilmiyor.Tekrardan özür dileyerek konuya girmek istiyorum burada ki söylemiş olacağim sözler naciz fikirlerimdir.Biliyorum ki siz sadece burada okurlar için bir kitap tavsiyesinde bulunmuşsunuz.Ben elif şafağın bu kitabını okumadım,okumamda niye diyeceksiniz...Baba ve pic romanını eğer okuduysanız kitapta Türklerden ''kasap'' şeklinde bahsediliyor, tabikide bu bir roman bunu diyende bir roman kahramanı, fakat Yüce milletimizin ve devletimizin bu denli hassas olduğu bir mevzu üzerinde böyle bir betimleme yapmak gafın ötesine geçiyor ve yakışıksız bir hal alıyor. roman kahramanınıda elif şafağın kendi düşüncelerinden (ki bu çok olağan birşeydir) filizlendiğini düşünüyorum.Bence ermeni meselesinde Asil Türk milletinin soykırımcı olduğunu söylemeyi geçtim ima etmek veyahut satır arasına sıkıştırarak sükse yapmaya çalışmak talihsizliğin ötesinde hıyanete eşdeğerdir.Tüm bunlardan dolayıdır ki tüm bu yakışıksızlıkların yanına elif şafağı okuyarak bir yakışıksızlığıda ben vucuda getirmek istemiyorum.Türk milletinin evlatları olaraktan bu hassasiyeti gözardı etmeyeceğimizi umuyorum
    Herkese olabildiğince ve olabildiğimce saygılarımla Allaha emanet olunuz

aynı tüfek ve reddottan bendede var ilk aldığımda sıfırlamaya çalıştım olmadı kırmızı noktayı ortalayıp atış yapmak zor oluyor.Ben değişik birşey denedim ve ve sonuç olarakta güzel.ilk önce asetatlı siyah renkte bir kalem aldım.ve reddotun ön camının tam merkezine fazla büyük olmamak kaydıyla bir nokta koydum bu kalemle yani göz antremanları sonucu yapacağım merkezi bulma işini böylece kolaylaştırdım ve sonra reddotu sıfırlamaya başladım.Reddotu sıfırlarken atışlarını desteksiz yapma bence.sıfırladıktan sonra ön camdaki siyah nokta ve kırmızı noktayı aynı hizaya getir ve hedefine atış yap işte böyle pek anlatamadım ama belki yardımcı olmuşumdur.

Reddotlar hakkında en küçük bilgi ve deneyim sahibi olmayan birisi bile bunu farkedebilir bence çok haklısınız ev içersinde atış yapıyorum reddotu sıfırladım 8 mt mesafede bile kırmızı nokta çapı 2.5 3 cm lik hedefimin tamamını kaplıyor ve atış çok zor oluyor.Tabi benim reddot kullanma sebebim malüm tüfeğin yanıında gelen hediye olması.Ama uzun mesafe atışları için kesinlikle orta yollu bir dürbün şart.Verdiğiniz değerli bilgi için de ayrıyettten çok teşşekkür ederim.

gerçekten önerileriniz ve değerlenirmeleriniz için teşekkür ediyorum fakat bugün tüfeğe red dotu taktım ve sıfırladım sonuç bundan yüzde yüz verimli yani guruplar bu mesafeden git gide küçülüyor diyebilirim.herkese iyi atışlar diliyorum sağlıcakla kalın

arkadaşlar bugün silahı tam olarak sıfırlamayı becerebildim en sonunda :)) kısa mesafede 10 mt gibi felaket sonuç veriyor diyebilirim ancak uzun mesafe için biraz bekleyip müsait bir yer bulmam gerekecek bulunca sizlere uzun mesafe sonuçlarınıda yollarım herkeze iyi atışlar

Öncelikle buradan beni aydınlatan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. fakat birşey beni üzdü benim açtığım bir başlık altında yanlış anlaşılma sonucu oluşan kırgınlıklar.Bu kırgınlık veyahut tartışmalar benim farkında olmadığım bir sebepten ötürü olduysa herkezden özür diliyorum.herkese iyi atışlar diliyorum Allaha emanet olunuz.Görüşmek dileğiyle...