Turkishhunter adlı kullanıcının mesajları

3x9x40 hawke dürbünle İlk kez 100 metreden sonra yaptığım atışlarda attığım pelletler hedefe değilde daha yakına düşüyor yani tüfeği hedef noktasının ilerisine gelecek şekilde yukarıya kaldırıp atarsam uzak mesafede ancak o şekilde vurabiliyorum ya da hedefin yakınına atabiliyorum. Bu durumun tüfek güç ayarı, pelletin ağırlığı ve atış mesafesinden kaynaklı ve düşme denilen bir durum olduğunu öğrendim ve tüfeğin gücünü artırmak için Hatsana göndermem tavsiye edildi. Peki kendim tüfeğin gücünü manuel olarak arttırabilir miyim?

Yeni aldigim Hatsan predator pcp ile bir tam kutu pellet attıktan sonra basınç 100 bara düşünce, birlikte aldığım Hatsan pompa ile doldurmak istedim ancak herşeyi doğru yapmama rağmen dolum yapmak mümkün olmadı. Dolum ucunu Tüfeğe bağlamadan boşta iken denediğimde iken ses çıkmıyor (nedense ilk hareket çok zor oluyor sanki zamklanmis gibi ayrıca yukarı çekince hava geliyor aşağı basınca degil) ama tüfeğe takınca gürültülü tıslama sesleri geldiği gibi elli bara çıkan gösterge hava basmayı bırakınca düşüyor, sifirlaniyor; sonuç tüfeğin tüpü dolmuyor sebebi ne olabilir? ilk kez pcp ve pompa kullanıyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. İnşallah servislik değildir.