impo tarafından yazılan gönderiler

Air Gunner Magazine dergisi için incelemeler yapan Nigel Allen Fx Royale 400 ceviz kundak için bir tanıtım videosu yapmış.Detaylı inceleme yazısı Aralık sayısında yayınlanacakmış. Silah için Fx'in "Amiral Gemisi" tabiri kullanılıyor bazı sitelerde.

Paintball işletmesi olması scuba tüp kullananlar için avantaj olabilir.Mutlaka kompresörleri vardır.Ömerli tarafıda çok güzel gerçi.Biz Klingon'lu ile butik bir buluşma ile siftahı yaptık.Katılımların artmasını bekliyoruz.

Hogo87'ye kesin katılıyorum.50-60 mt'den bırakın kola kutusunu pet şişe kapağını dürbün ayarınız tamamsa bütün pcp lerle her attığınızda vurursunuz.Pcp ler için başlangıç seviyesi kabul edilebilecek Benjamin Discovery ile ben bunu çok rahat yapıyorum.Hele yurtdışında av yapacaksanız av için gerekli mesafe zaten bundan fazla değil.Evanix'te alsanız Daystate'de alsanız işinizi görür.Av amaçlı kullanımda en önemli faktör tüfeğin ağırlığı ve ayakta atışlardaki tüfeğin dengesi olur.İmkanınız varsa almayı düşündüğünüz silahı mutlaka elinize alıp deneyin.Bu denge çok önemli.Bir de kim nederse desin hızdaki istikrar ve tetik kalitesi bu işin olmazsa olmazı.10 tane atsın sıkı atsın bence hiç geçerli değil.Bir süre sonra bir dolumda daha fazla atış yapmak istiyorsunuz..20 kalibre otomatik tüfeğim tek kurşun atarken çok teptiği için geçenlerde Baikal tek kırma aldım.7 gram tek kurşun atıyorum , pcp gibi tepme hiç yok ,havalı tüfekle avlayabileceğiniz hayvanlara atabilirsiniz.Hem hayvanında bir şansı olur böylece, isabet yerine güç arayanlara tavsiye ederim.
    Birde regülatör konusu açılmışken Ben Taylor ve mahdunları'nın sitesinde (BTAS) Air Arms S410'a uygulandığında 30 fpe yani 16 grain ile 920 fps hızda 60 atış vaad ediyor.Biraz bakındım ama kullanıcı yorumu bulamadım.Air Armsları pcp lerin Ford Mustang'i olarak kabul edersek bir de 30 fpe 60 atış müthiş bir şey olur sanırım.

Alıntı

Bu silahı satacağımı sanmıyorum, ama bu hobiye gönül vermiş biri olarak modlama konularında da çok enteresan gelişmeler yaşanacak, 150 lira gibi bir rakama tüm uyum adaptörleri ile regülatörünüzü YataGundan alıp kendiniz takacaksınız,

Bahsettiğiniz regülatör AA lar için mi , yoksa genel anlamda mı?

Maalesef İstanbul'da iki yakada oturanları bir araya getirme gibi bir problemde var.H.Sonu erken saatlerde trafik olmaz ama 50-60 km az yol değil tabi.Bi de aman Olimpiyat stadı demeyin bana , GS maçlarını orda oynarken yemin etmiştim oğlumun düğünü olsa Olimpiyat stadında gitmem diye. :)

Dün baktım haritaya , Ataşehir'de oturuyorum aslında bana çok yakın ama kullandığım bir yol olmadığı için neresi çıkaramadım.Büyük bir açıklık gibi ama etrafı çok yerleşimbölgesi.Arazinin yapısı nasıl bakabildiniz mi , ağaçlıksa kamufle olunabilinir.Ben geçen kış canım sıkıldığı zaman genelde Ömerli tarafına gidiyordum , kışın pek kimse olmuyor oralarda ama yol uzun tabi.Bayram sonrası bir hafta sonu keşif gezisi yapalım isterseniz.