sayhan18 adlı kullanıcının mesajları

Civcivlerinize çok üzüldüm. Sansar gece saat 00:00dan sonra ava çıkar, şehir kenarları gibi gürültüye yakın yerlerde bu zaman dilimi birazdaha ilerler sabah2-3- gibi falan. Kafasının sığdığı heryerden geçer, sese karşı çok hasastır, çokta korkak bir hayvandır. Çatı aralarında gezerken sesi tıp tıp diye gelir, sıçrayarak yürür, her adımı 1-1.5metre kadar olur ortalama, bu nedenle kediden kolaylıkla ayıra bilirsiniz. Duvara tırmanma kabiliyeti çok yüksektir, tahminimce 4metreye kadar pürüzlü düz duvara 2sn de çıkabilir. Genellikle girdiği kümesteki hayvanlardan en az 8-10 tanesini telef eder. Birkaçıylada karnını doyurup gider, eğer kümesten çıkartmaya imkanı varsa birtanede yanına alır:(
    Yapmanız gereken kümesin hertarafını iyice telörgüyle çevirmek ve hava kararmadan önce tavukları kümese sokmak. Sensörlü aydınlatma sistemleri işe yarayabilir belki, denendiğini hiç duymadım ama. Geçmişolsun nediyelim.

bence 12 lik bir fişeğin (numarası farketmez) ön kısmını açarak saçmalarını boşaltın, saçmanın yerine fiğ veyahut buğday koyun, sonra fişeği kapatarak 10m den bir tahtaya veyahut eşdeğer bir karton v.b. materyale hedef seçerek deneyin. tahribatı gördüğünüzde içinde saçma olsaydı öldürürmüydü öldürmez miydi, bir fikre sahip olacağınızdan eminim. ne fantezi ama ;şrofls;.

200 metrede üç atışın üçüylede kibrit kutusu gibi bir hedefi vuran varmı merak ediyorum,şahsen ben komutan olsam ve askerlerimden biri böyle bir atış yapsa onu hemen teskereye gönderirdim ;kihhik,

Küçüklüğümden beri silah kullanıyorum. Ben havalı ya yeni başladım.Yani pek tecrübem yok fakat sürekli araştırıyorum yeni yeni şeyler öğreniyorum.Bu palletleri şimdiyedek hiç görmedim ama resimlerine bakınca bana gamo hunter i hatırlattı biraz.güzele benziyo.zaten ingilizler güzel iş yaparlar.gülegüle kullanın inşallah.

Askerde buna benzer bir alet görmüştüm.G-3 piyade tüfeklerinin sıfırlamasında kullanılıyordu,gerçek ismi neydi bilmiyorum ama biz ona pointer diyorduk ;rofl.; .herneyse,bu bir lazer aparatıydı ve kurma kolunu çekip mermi yatağına sürüyorduk,bir kablo ile bataryaya bağlanıyordu ve tetiğin üzerine takılan birde çıtçıtlı düğmesi vardı,batarya da bir cırtcırtla dipçiğe monte ediliyordu.sadece deneme amaçlı birkaçkez tüfeğime takmıştım ama hiç sıfırlama sansım olmamıştı.sanırım bakımdan çıkan silahlar gibi nişan ayarı tamamen bozuk silahların sıfırlamasında kullanılıyordu,çümkü ilk sıfırlamada çok mermi harcandığı için tasarruf amaçlı olarak kullanılması çok güzel olur. ;avci;