raceolog adlı kullanıcının mesajları

Tüfekteki kırık bölgeye bir şey diyemeyeceğim, hakikaten kargoda olabilir ancak arızalı vanayı size bu forum yoluyla satan kişinin burada açıklanması taraftarıyım (eğer kendisi ile sonradan telafi yolunda bir anlaşmanız olduysa buna gerek yok ama isim vermeden onu da burada paylaşmanız faydalı olur)

kendisi istanbuldan birini bana yönlendirdi yönlendirdiği arkadaş bana yeni bakımı yapılmış vana gönderdi tabi boşuna kargo ödemiş oldum aynı şekilde silahı gönderirkende tekrar kargo ödedim gelecek tekrar kargo ödeyeceğim :D

Arkadaş ın bilerek yaptığını düşünmüyorum yoksa hiç çekinmeden yazardım inanın, tüp konusunda yardımcıda oldu sayılır istanbuldan bi arkadaşı bana yönlendirdi yeni vana yolladılar falan fakat tek garibime giden mesela e sigara forumunda bizim sattığımız bir ikinci el üründe olurda bir sıkıntı çıkarsa hemen geri iade almayı teklif ediyoruz tek garibime giden arkadaşın hiç böyle bir talep te bulunmadığı oldu çok ta dert değil ama etikte değil desteğiniz için teşekkür ederim

neyse yeni tüfeğimin gelmesine kaldı 2 gün :D o zamana kadarda bizim emektar yaylı stoeger le takılıcaz bü gün kundak ve moderatörünü boyayıp üzerine kayı boyu simgesi götürk bayrağı falan yapıcam

Hepinize teşekkür ederim çok şükür av marketin söylemine göre tüfeğim salı günü yrnilenecekmiş geldiğinde bir kaç pellet atıp kendime gelmeye çalışıcam :) birde istanbuldan olan iyelerin toplandığı bir whatsapp grubu vs bir grup varmı

Av bayii yardimci olmak istemiş o yönden güzel. Hobi başlangıcında böyle tatsızlıklar olması kötü tabi.
    Simdi arkadaş kim yaklaşımı ne bilmiyorum.
    Yanliz tufugegin arkasindaki pim kirik deyip ne ifade etmek istediginizi anlamadim ama acaba kargolama esnasında kırılmış olabilirmi?. Ben bir hobi severin ateslemeyen silahi bilgilendirmeden gondercegine kanaat getirmiyorum ama kesinlikle olmaz demiyorum. Tüp vanasi bozuk olayina bir sey diyemeyeceğim. Bence yaşadığınız problemi aldiginiz arkadaşla kesinlikle paylasin. Beraber bir çözüm yolu bulmaya çalışın
    İnşallah tufeginiz gelince keyifle kullanabilirsiniz.

Ben kendisiyle konuştum zaten bunun bilinçli olmadığına inanıyorum bende ki zaten o yüzden isim vermedim. Pim dediğimde tüpün arkasındaki çıkıntı mekanizmanın tüpün üzerinde vurduğu çıkıntı. İnşallah hemen çözülürde fikrim değişmeden başlarım. Yıllarca legal illegal otomobil sporlarıyla ilgilendim 3 senedirde e sigarayla eğleniyordum yarışlardan svazgeçtiğim den beri ben en çok heyecanlandıran hobi bu oldu

Merhaba arkadaşlar abiler tahmini olarak bir aydır bu hobiye merak saldım fakat üst üste gelen aksilikler sebebi ile başlamadan bitirme noktasına geldim. Bu arada konuyu inşallah doğru yere açmışımdır.

Bundan bir kaç ay önce arkadaşlarımın ısrarı üzerine tabanca ve tüfeklerin olduğu bir fuara gittim. Arkadaşlarımın hepsi kenedilerine 12 ve 20 cal. taktik tüfeği baktı oarada gözüme pcp tüfekler ilişti ve biraz bilgi aldım. Birde pcp lerden oluşan bir poligon gördüm ve bir kaç atıştan sonra tav oldum :D Neyse biraz araştırma yaptıktan sonra bana giriş için hitap ettiğini düşündüğüm kral puncher breaker s modelini beğendim ve formda ismini vermeyeceğim bir arkadaştan ikinci el olarak aldım. Tüfeğin yanında bir adet 4-14 40 dürbün bir adet scuba tüp ve kıvır zıvır lazım olan şeyleri aldım. Neyse tüfek geldi ve büyük bir heyecanla tüpü doldurmaya gittim birde pellet falan aldım fakat tüp itfaiyede dolmadı bende haliyle itfaiyecilere veryansın yaptım. Bşka bir itfaiye birimine gittim ordada aynı şey başıma geldi meğerse tüpün vanası arızalıymış neyse olabilir dedim. Bu tüp olayı hallolana kadar hemde yedekte durması için bir hill mk4 pompa aldım ve eve geldim başladım tüfeğe hava basmaya 200 bar doldu ve bir tane havaya bile olsa atayım artık yeter dedim veeeeeee aynı hüsran dejavu yaşadım, tüfeğin tüpünün arkasındaki pim ne hikmetse kırık ve silah ateşlemedi. O anda hissettiğim duyguyu size klavye üzerinde arif edemem. Ertesi günü faturanın kesildiği av malzemeleri dükkanını aradım ve sağ olsunlar çok yardımcı oldular kendilerine gönderdim silahımı "merak etme kardeşim gerekirse sıfırıyla değişim yaptırırız üzme kendini" dediler. Sonuç olarak bıraksammı acaba başlamadan diye düşünür oldum. Bir ay önce aldığım silah ve ekipmanlarımın tam olmasına ramen tek bir pellet bile atamamış olmamın üzüntüsünü sizlerle paylaşmak istedim . ;grin; Bu arada istanbulda bu işle uğraşan fazla insan yok heralde.

Merhaba arkadaşlar. Bu işe yeni gönül verdim ve ortamın biraz yabancısıyım. Uzun zamandır hobi olarak legal illegal otomobil yarışlarıyla uğraştım fakat evlilik yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Biraz araştırdıktan sonra fiyat performans olarak bana hitap ettiğini düşündüğüm kral puncher breaker s aldım 300 barlık scuma tüp ve gerekli ekipmanları aldım. Şimdi merak ettiğim konuya gelelim. Yakın bir dostum uzun yıllardır hatta benim yaşım kadar dalma ve su hayvanları avlıyor ve bana eski scubalarının olduğunu söyledi. Benim aldığım tüp 300 bar genelde gördükleriminde hepsi 300 bar fakat arkadaşımdaki tüpler 235 barmış bu tüpleri kullanabilirmiyim testleri yapıldıktan sonra şimdiden teşekkür ederim.

Tüfek alma durumunuz varsa satıcı ile görüşüp revizyon olan modelmi diye öğrenin aksi taktirde revizyon isteyen bir model elinize ulaşırsa boşuna kargo, fabrika, bekleme vs dertleriyle uğraşmak durumunda kalirsiniz.
    Benim bildiğim en belirgin fiziksel değişim namlu boyu ve namlu ucundaki 1/2 UNF diş moderator için.

Tüfek alıcam süpernova ile pitbull arasında kaldım ama kafamda deli sorular oluştu