y@k@moz adlı kullanıcının mesajları

21 mayısta servise gönderdiğim tüfeğim bugün elime ulaştı.piston contasi,oring falan değiştirilmis.ama yayı değişmemis. genel bakımları yapılmış,sağolsunlar,yalnız tüfek geldikten sonra bir kaç deneme atışı yaptık. Tüfekte tepme olayı farkedilir derecede azalmış nedense artık. Mod125 ile beraber arkadaşın mod 75 ini de göndermistik.maşallah onun değişmeyen bir kundak birde namlu kalmış:) sıfır gibi geldi silah.simdi dampa bulup dürbün takmak istiyorum,

Evet söylediğiniz gibi hiç bir yerde bulamadım.contayı biraz düzelterek tekrar montajını yaptık.Yay ucu ağırlığınıda çıkardık açmışken.Hava kaçağını %50 düşürdük ama hala kaçırıyor.Zaten şüphelenmiştim tüfeğin gücü baya düşmüştü.Ben yaydandır diye düşünmüştüm ama değilmiş.Hatsan firmasına mail gönderdim.Gelen cevaba göre göndereceğim tüfeği.
    sizlere de selam ve saygılar.

Merhabalar
    Bugün tüfeği söktük genel bakım için pistonun ucundaki plastik conta hasar görmüş.bu yüzden piston hava kaçırıyor.o ucundaki plastik contayı nereden bulabiliriz acaba bilgisi olan var mı?biraz araştırdım diananın falan buldum ama mod 125in contasını bulamadım.

fikirleriniz için teşekkürler.ne yapalım dürbünsüz kullanacaz artık.silahı sarsıntısı ve ağırlığı dışında çok beğendim aslında.alırken winchester 1000sb ile hatsan arasnda kalmıştım bunu tercih ettim yorumlardaki yoğun övgülerden dolayı.. neyse..biraz kullanayım üzerinde dürbün durabilen bi silah alırım artık. :(

forumu biraz incelerseniz sorularınıza yanıtı kendiniz daha iyi bulabilirsiniz.
    dampa ayak ile ilgili yüzlerce açıklama ve dürbün tavsiyeleri var.

ewt baktım şimdi ama dürbünü bu tüfeğin üzerinde durdurabilen göremedim.dampa ayakta çare değil diyorlar.peki aldığım tüfekte dürbün yerinde tırtıklar var.birde bi arkadaş somunun üzerine bir somun daha sıktım demiş.acaba işe yararmı.

arkadaşlar 1 hafta önce hatsan mod 125 aldım.şimdi bir tane dürbün almak istiyorum.biraz araştırdım ama herhangi birisine karar veremedim.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,hangi marka dürbün tavsiye edersiniz havalı tüfeğe uygun olarak.menzili zaten belli...orta halli bir dürbün almak istiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...