garanti24 adlı kullanıcının mesajları

Ben tüm polis teşkilatı için bir şey yazmadım, sadece yaşadığım bir olayı anlattım, bunu tüm polislere adfedemeyiz. Fakat her ne konuda olursa olsun haksızlığa dayanamıyorum. Makamı mevkii ne olursa olsun alttan alamam. Benimde yapım bu. Öyle şeyler yazıyorsunuz ki sanki ben polise hakaret etmişim bağırıp çağırmışım, kesinlikle öyle bişey olmadı,

Daha nasıl davranayım anlamadım ki, zaten içeri nasıl girdiğimi ve nasıl hitap ettiğimi belirttim, zaten müdür yardımcısı bu konuda haklı olduğumu ve onun adına üzgün olduğunu bana belirtti, ben şikayet etmezsem siz şikayet etmezseniz bu devran böyle gider, neyse bence çok uzadı konu tartışmaya gerek yok herkes bildiği yoldan devam etsin

Neyse arkadaşlar tartışmaya gerek yok, ben sadece basımdan geçen bir olayı anlattım, birde başka bir yerlere şikayet edebilirmiyim diye sormuştum. Fakat şuna emin olun başka bir yerde bu tip bir davranışla karşılaşmış olsaydım kesin birbirimize girerdik o kişiyle, bu tip bir yaklaşımı asla kabul edemem ve alttan alamam, o arkadaşa hala öfkem geçmiş değil

Birde şu açıdan bakalım isterseniz. Ruhsat şubede görevli memur arkadaşlar mesleği uğruna, ki sırf şubede bulunduklarından dahi olsa, hayati riskle ve sürekli gerilim halinde çalışmaktalar. Onların psikolojini anlayarak ve şahsa degilde uniformaya ve üstün taşıdığı bayrağa saygı olarak, bir adım geride ve bazen alttan almayı becerebiliseniz, göreceksiniz işiniz daha kolay gerçekleşecek.

dediğiniz gibi bakamıyorum maalesef, gayet kibar bir şekilde odanın kapısını çaldım ve merhaba kolay gelsin diyerek içeri girdim, kibarca satın alma belgesi çıktımı diye sordum ve 13 yaşında oğlum ile birlikte gitmiştim, çocuğumun yanında ve benden oldukça genç birisinin çocuk azarlar gibi konuşmasını kabul edemem. Sonuçta ben hizmet satın alan birisiyim o arkadaşta hizmet veren kısım, düşünsenize bir mağazadan alışveriş yapacaksınız ve tezgahtar sizi azarlayacak bunu kabul edebilirmisiniz? onun yerinde çalışmak isteyen binlerce genç var ha sinirleri bozulduysa ve bu işi yapmak istemiyorsa istifa eder bırakır, kimse onu bu işi yapmaya zorlamıyor, zaten o üniformaya saygım olmasa farklı davranırdım

Bu silahı denemiş birisi değilim fakat bir kaç forumda silahı baya övmüş kullanıcıları, sadece taktik görünümünden dolayı videoyu ekledim, başka markalarında bu tarz tüfekleri vardır mutlaka, zaten firmada çok kurumsal bir firma değil galiba, fakat kullanıcıları çok memnun, birde size özel tüfek yapabiliyor,

bende bir hevesle şarjörlü tüfek aldım, daha ilk atışta fişek sıkıştı, her iki tüfek fabrikaya gönderildi, görüntü gerçekten insanın hoşuna gidiyor fakat asıl işlevi olan fişek atmayı başaramıyor, boş fişek takılıyor yada fişek dikiyor yani namluya süremiyor, ruhsata işlendiği içinde artık geri de veremiyoruz, kısacası pişman oldum, bana sorarsanız şarjörlü tüfekten uzak durun, taktik modelli olan otomatik tüfek bakın yani alttan doldurmalı olanlardan, şarjörlü tüfekler fişek seçiyor diğerleri ise hepsini atabiliyor, youtube ta bir sürü markanın videoları var hepside suçu fişeğe atıyor, aşağıdaki tüfeği inceleyin hemde yarı fiyatı,

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bursa Osmangazi ilçesi yivsiz tüfek ruhsatı için 14 Ağustos günü başvurumu yapmıştım, emniyet sitesinde en geç 3 iş günü bitmesi gerektiği yazmasına rağmen 8 iş gününde ancak alabildim, tüm evrakları yarım günde bitirmiştim, birde bana ara ara gel büroya sor dediler, Cuma günü gidip bir sorayım dedim gitmez olaydım, çocuğumun yanında fırçayı yedik, neymiş polis memuru görevdeymiş te işler çok yoğunmuşta birde el kol hareketleri, sanki 80li yıllardaki zamanda imişiz gibi, bende siz dediniz ya ara ara uğrayıp sor diyen ve ben nereden bileyim sizin göreve gittiğinizi dedim, tabi bu sözlerimden sonra ipler iyice gerildi, sert bir tonla bayramdan sonra gel dedi, o sinirle bende doğru emniyet müdür yardımcısına giderek şikayet ettim, birde bimer e yazımızda yazdım, başka şikayet edebileceğim makam varmı arkadaşlar. Bu nasıl bir yaklaşım anlamış değilim sonuçta ben bir vatandaşım ve sonuçta hizmet satın alan birisiyim, acaba bu zihniyet dışarıda bir mağazada alış veriş yapmak istese ve aynı hareket ve sözlere maruz kalsa ne yapardı merak ediyorum, bugün ruhsatı almaya gittiğimde sanki orada hiç yokmuşum gibi davrandı aynı küçük bir çocuk gibi

2. el olarak aldığım mod 85 sniper tüfeğin namlu ucundaki arpacık mevcut değil, nasıl temin edebilirim, hatsana mail attım fakat geri dönmediler, fatura tarihi 14.6.2016