erboga adlı kullanıcının mesajları

  İlginiz için teşekkür ederim hocam. Kurlar arttıkca projeler hayal olmaya başlıyor ama Cricketi takaslayıp bir impact macerasına başlarsam eğer sanırım tekrar rahatsız edebilirim. :)

  Cenk bey satmadan önce bir konu açsanız,yapılan modifiyelerden bahsetseniz.Yeni plenum sistemi anlatsanız bize nasıl sevaba girersiniz anlatamam :) Bazen Impactlere özeniyorum,yurt dışında yeni sistemleri görüyorum hele ki son m3 versiyonu çıkmış 3 regülatörlü falan ama dil eksikliğinden anlayamıyorum tamamını.Normal versiyona plenum eklemeler gibi ayrıntılı bir çalışma yapabilirseniz harika olur.


  Hayırlı Satışlar..

  İlginize tesekkür ederim.Tüfek elime geçtiğinde bu şekildeydi,dürbün de boşta durduğu için eşleştirmek istedim.Dürbün ayağı yıprandığı için raya oldukça zor oturuyor ve tam da düz durmuyor aslına bakarsanız.Stoper alıp ray üzerine vidayabilirim ama oraya uygun bir ray bulabilirsem dürbünü monte ederken de kolaylık olur.

  Mod 85 sniper daha önce kullanmadım,muhtemelen orda bir parça varmış ama sökülmüş.İzleri belli oluyor şu şekilde;


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/v5u8Qz.jpg]


  Dürbün ayakları da deforme olduğundan raya oturtmak pek sağlıklı değil;


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/IZrcbv.jpg]

  Herkese merhaba,Mod 85 üzerine elime geçen ilginç bir dürbünü monte etmek istiyorum ancak tüfek üzerindeki kanala zar zor tutturabilsem bile hiç sağlıklı sonuç vermiyor.


  Gamo cfx'imde tüfek üzerinde sabitlenmiş ray gibi bir parça bulabilmem mümkün müdür? Tavsiyelerinizi rica ediyorum..


  Gamo da ki parça bu şekilde,hatsanda satılık böyle bir parçaya ulaşamadım;


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/pNUKTJ.jpg]


  Sorunun kaynağı :)


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/WOLsO5.jpg]


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/ihzXrA.jpg]


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/VEc06f.jpg]


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/h6dQUQ.jpg]

  Merhaba,maske güvenlik uzun suredir kapalı o yüzden soramadım.


  Enes gaz da 40 liraya doldurdu cuma günü,300 bar bendeki tüp 6lt tam basmışlardır sanırım fakat 280 gibi gördüm tüfeğe dolum yaparken ama biraz da benim hatam 320-330 basın ki net 300 olsun elimizde demeyi unuttum. Bir dahaki sefere özellikle hatırlatacağım..

  Merhaba,yeni aldığım tüfeğimle birlikte ihtiyacımı karşılamak üzere arayıştaydım.


  Evime yakın olduğu için aşağıda adresini vereceğim yeri buldum,çok da yardımcı oldular sağolsunlar.


  Evin karşısında Drager yetkili bayisi olmasına rağmen fiyatı sebebiyle burayı tercih ettim,bir sorun yaşamadım.


  İhtiyacı olan hobidaşlarım için tavsiye edebilirim.Karantina günlerinde evi müsait olanlar için hava sarfiyatı fazla olacaktır :)


  Not:Hiçbir kişisel çıkarım yoktur,ne benim kim olduğumu bilirler ne de başka bir şey.Sadece faydalı olur düşüncesiyle paylaşmaktayım.  ENES Gaz


  Başkent Orta Anadolu San.Sit.1447 Sk. No:28-30 İvogsan

  0312 395 60 34

  0312 395 60 34


  http://www.enesgaz.com.tr/iletisim.html


  0312 395 60 340312 395 60 340312 395 60 34

  Sumatraların forumda ilk konusulmaya başladındıgı zamanları hatırlıyorum,muazzam gücü ve lever action sistemi ile beraber görseli herkesin dikkatini çekmişti.Steyr kullananan mükemmeliyetçi abilerimiz bile gücü sebebiyle isabetsiz denmesine rağmen denemek için fırsat kolladığını hatırlıyorum:)


  Bence alıcı için ek bir şart olmalı,bu tüfeğin bizden iyi bir incelemesini grupmanını tahribatını test eden olmadı sanıyorum.Alıcı bize güzel videolar,fotoğraflar çeksin lütfen.


  Şimdiden hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın..

  Gücü ve ayar imkanları sebebiyle çok kullanışlı bir tüfek,ayar vidasının dönerken çıkardığı klik sesinden bile ne kadar kaliteli olduğu anlaşılıyor.

  Yüksek bar avantajı,kısa ve güçlü olması sebebiyle cricket almayı düşünüyorum kendim için ama imkanlar dahilinde bu her açıdan çok daha gelişmiş bir tüfek.Daha çok video çekeceğinizi tahmin ediyorum,hatta vakit ayırabilirseniz Alparslan Şen hocamız gibi bol grupmanlı chrono testli bir inceleme yapabilirseniz hem bizim açımızdan hem de yurt dışındaki kullanıcılar açısından çok faydali olacaktır.

  İyi günlerde kullanın..

  Bence mükemmel bir silah cricket 300 bar olması ile atış sayısı fazla, compact, hafif ve isabetli bir silah. Ben uzun süredir kullanıyorum.

  Genel olarak cok kullanisli bir silaha benziyor,sizin yasadiginiz herhangi bir sorun oluyor mu hic? Mesela 300 bar dolum icin daha yuksek bar tup mu kullaniyorsunuz? Yedek parca gerekse mesela en basitinden dolum ucu gibi kaybolabilecek seyler nasil temin edilebiliyor,bakim yada tamir icin usta bulabilirmiyiz?

  Herkese merhaba,uzun süredir pcp arayışındayım.Her yeni çıkan modelde acaba bu mu olsa diye araştırmaya çalışıyorum ama sanırım tüfek seçerken gözümüze güzel görünenden ziyade kendi kullanımımıza uygun olanı bulmamız lazım.Bu mantıkla görsel olarak beğendiğim Nova Stardan,tipini pek de sevmediğim Kral Nemesisi düşünmeye başlamıştım.


  -Genel olarak düşündüğümde ev dışında neredeyse hiç atış yapma fırsatım yok,en fazla camdan dışarı arka bahçemdeki boş araziye atış yapabiliyorum.

  -Bazen dışarıda atış yapmaya kalksam etraftan muhakkak çıkıntı yapan biri oluyor öyle zamanda arabanın içinden atış yaptığım oluyor.

  -Atış yapacağım maksimum mesafe 100 metreyi geçmiyor

  -Sessizlik ev içinde atış yaptığım için çok önemli,yerli modellerde moderatör taktığımızda ister istemez boyut uzuyor,kılıfa koyarken vs çıkarıp takmak gerekiyor.


  Cricket için en büyük sorun sanırım atış sayısı ve bolt kolu.Bolt koluna alışılır diye tahmin ediyorum,iş yerimin konumu itibariyle tüpü doldurtmak çok sorun değil atış sayısını pek önemsemedim oyüzden.


  Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama bu kullanım koşullarına compact ve dahili susturucusu olmasıyla Cricket bana uygun olur diye düşünüyorum.Gönül FX impact ister ama mali olarak bana uygun olmaz malesef.


  Siz genel olarak nasıl bilirsiniz Cricketi,kullananlar yada almak isteyip araştıranlar tecrübe ve bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

  Konuyu takip ediyorum Kral servisi açık ara öne geçiyor gibi gorunuyor.Hatsan Nova Star almayı düşünüyordum,hatta emindim nerdeyse ama hem yurtdışı incelemelerde hemde Alparslan hocamın incelemelerinde Kralların çok güzel grupmanlarını görüyorum.Servis bakımından Kral şuan Hatsandan iyi diyebilirmiyiz şuan,konuyu netleştireyim kendi açımdan :)

  Merhaba,bugün Alparslan beyin yeni sitesinde Kral'ın son atılımını gördüm.

  Fx'lerde olan sistemi sanıyorum ilk defa yerli firmamız deniyor ve Fx de olduğu gibi opsiyonel değil kutu içeriğine dahil ederek 3 farklı namluyu yanında gönderiyorlar.

  Aslına bakarsanız yeni pcplerde güçten dolayı 6.35 almak daha mantıklı ancak 5.5 pellet bulmak hem daha çok seçenek sunuyor hem de daha ekonomik olduğu için tercihimizi etkiliyor.Bunun yanısıra çok daha fantezi kaldığı için 4.5mm denemeyi düşünmedim bile şahsen ancak güç ayarlı bir tüfekte eğlencesine yapılan hedef atışlarında 4.5 namlu takılarak hava tasarrufu saglayıp keyfi arttırabilir.

  Böyle düşündüğümüzde 4.5 ekonomi,5.5 uzun mesafe,6.35 de tahribat açısından kullanışlı olur diye düşünüyorum.

  Nova Star almayı düşünürken tipini o kadar beğenmesem de mantıklı olması sebebiyle Kral aklımı çelme aşamasında :)

  250 bar olması da artıları arasında ve forumdaki son konularda teknik servis anlamında Kralın Hatsandan olumlu yorumlar almasıyla benım Nova Star sevdam sanırım başlamadan bitecek gibi.

  Ürünü bilmeyenler için temsili bir de fotoğraf ekleyerek konuyu renklendireyim.


  https://ibb.co/WxgnHnB


  [Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/EmomM9.jpg]
  Bu arada hiçbir markaya fanatikliğim yok,sadece kişisel düşüncelerimi paylaşarak fikir alışverişi yapmak amacı ile konuyu açtım..

  Kral puncher jumbo modelini görüntüsünü çok beğendiğim için almıştım ancak gerek 200 bar oluşu gerekse belkide benim ilk pcpm olması kaynaklı beceremediğim bişeyler yüzünden istikrarsız geldi ve sattım.uzun süredir hafifliği atış sayısı görüntüsü gibi sebeplerle Nova Starı araştırıyorum,piyasada pek fazla bulunmadığı gibi Alparslan beyin videosuna kadar dediğiniz gibi doğru düzgün kaynak yoktu,kaldı ki Alparslan beyin yaşadığı sorunlar nedeniyle en az inceleyebildiği tüfek de malesef Nova star oldu,diğer modellerde olduğu kadar detaylı ilgilenemediği için oradan da bir şanssızlık yaşadık.Şuan yaz başında almayı istediğim tüfek benim kapalı alan kullanım imkanlarım sebebiyle kısa namlu Nova Star olacak ancak,piyasada bulunmaması kafamı karıştırırken bir de sizin yaşadığınız teknik imkan problemleri Hatsana alternatif bakmak için düşündürdü açıkcası.Biz daha önce forumda hep ilgili bir satış sonrası olduğunu okuduk,sorun çözülebilcek olsa bile yeri geldiğinde değişim yaptıklarını hatırlıyorum.Hatsandaki en büyük avantaj olan satış sonrasında da işler kötüye gitmeye başladıysa ciddi ciddi alternatif aramakta fayda var malesef.

  Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam ederseniz benim durumumda olanlar için aydınlatıcı olacaktır..