Posts by erboga

  Cevabınız için teşekkür ederim ancak ilanda ki minimum yakınlaştırması 8x olan dürbünü 10 metreye sıfırlamak mümkün müdür onu merak ettim,paralaks ayarı 8x de 10 metreyi netleyebiliyorsa kullanabilirim çünkü.

  Bence mükemmel bir silah cricket 300 bar olması ile atış sayısı fazla, compact, hafif ve isabetli bir silah. Ben uzun süredir kullanıyorum.

  Genel olarak cok kullanisli bir silaha benziyor,sizin yasadiginiz herhangi bir sorun oluyor mu hic? Mesela 300 bar dolum icin daha yuksek bar tup mu kullaniyorsunuz? Yedek parca gerekse mesela en basitinden dolum ucu gibi kaybolabilecek seyler nasil temin edilebiliyor,bakim yada tamir icin usta bulabilirmiyiz?

  Herkese merhaba,uzun süredir pcp arayışındayım.Her yeni çıkan modelde acaba bu mu olsa diye araştırmaya çalışıyorum ama sanırım tüfek seçerken gözümüze güzel görünenden ziyade kendi kullanımımıza uygun olanı bulmamız lazım.Bu mantıkla görsel olarak beğendiğim Nova Stardan,tipini pek de sevmediğim Kral Nemesisi düşünmeye başlamıştım.


  -Genel olarak düşündüğümde ev dışında neredeyse hiç atış yapma fırsatım yok,en fazla camdan dışarı arka bahçemdeki boş araziye atış yapabiliyorum.

  -Bazen dışarıda atış yapmaya kalksam etraftan muhakkak çıkıntı yapan biri oluyor öyle zamanda arabanın içinden atış yaptığım oluyor.

  -Atış yapacağım maksimum mesafe 100 metreyi geçmiyor

  -Sessizlik ev içinde atış yaptığım için çok önemli,yerli modellerde moderatör taktığımızda ister istemez boyut uzuyor,kılıfa koyarken vs çıkarıp takmak gerekiyor.


  Cricket için en büyük sorun sanırım atış sayısı ve bolt kolu.Bolt koluna alışılır diye tahmin ediyorum,iş yerimin konumu itibariyle tüpü doldurtmak çok sorun değil atış sayısını pek önemsemedim oyüzden.


  Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama bu kullanım koşullarına compact ve dahili susturucusu olmasıyla Cricket bana uygun olur diye düşünüyorum.Gönül FX impact ister ama mali olarak bana uygun olmaz malesef.


  Siz genel olarak nasıl bilirsiniz Cricketi,kullananlar yada almak isteyip araştıranlar tecrübe ve bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

  Konuyu takip ediyorum Kral servisi açık ara öne geçiyor gibi gorunuyor.Hatsan Nova Star almayı düşünüyordum,hatta emindim nerdeyse ama hem yurtdışı incelemelerde hemde Alparslan hocamın incelemelerinde Kralların çok güzel grupmanlarını görüyorum.Servis bakımından Kral şuan Hatsandan iyi diyebilirmiyiz şuan,konuyu netleştireyim kendi açımdan :)

  Merhaba,bugün Alparslan beyin yeni sitesinde Kral'ın son atılımını gördüm.

  Fx'lerde olan sistemi sanıyorum ilk defa yerli firmamız deniyor ve Fx de olduğu gibi opsiyonel değil kutu içeriğine dahil ederek 3 farklı namluyu yanında gönderiyorlar.

  Aslına bakarsanız yeni pcplerde güçten dolayı 6.35 almak daha mantıklı ancak 5.5 pellet bulmak hem daha çok seçenek sunuyor hem de daha ekonomik olduğu için tercihimizi etkiliyor.Bunun yanısıra çok daha fantezi kaldığı için 4.5mm denemeyi düşünmedim bile şahsen ancak güç ayarlı bir tüfekte eğlencesine yapılan hedef atışlarında 4.5 namlu takılarak hava tasarrufu saglayıp keyfi arttırabilir.

  Böyle düşündüğümüzde 4.5 ekonomi,5.5 uzun mesafe,6.35 de tahribat açısından kullanışlı olur diye düşünüyorum.

  Nova Star almayı düşünürken tipini o kadar beğenmesem de mantıklı olması sebebiyle Kral aklımı çelme aşamasında :)

  250 bar olması da artıları arasında ve forumdaki son konularda teknik servis anlamında Kralın Hatsandan olumlu yorumlar almasıyla benım Nova Star sevdam sanırım başlamadan bitecek gibi.

  Ürünü bilmeyenler için temsili bir de fotoğraf ekleyerek konuyu renklendireyim.


  https://ibb.co/WxgnHnB


  [Blocked Image: https://i.hizliresim.com/EmomM9.jpg]
  Bu arada hiçbir markaya fanatikliğim yok,sadece kişisel düşüncelerimi paylaşarak fikir alışverişi yapmak amacı ile konuyu açtım..

  Kral puncher jumbo modelini görüntüsünü çok beğendiğim için almıştım ancak gerek 200 bar oluşu gerekse belkide benim ilk pcpm olması kaynaklı beceremediğim bişeyler yüzünden istikrarsız geldi ve sattım.uzun süredir hafifliği atış sayısı görüntüsü gibi sebeplerle Nova Starı araştırıyorum,piyasada pek fazla bulunmadığı gibi Alparslan beyin videosuna kadar dediğiniz gibi doğru düzgün kaynak yoktu,kaldı ki Alparslan beyin yaşadığı sorunlar nedeniyle en az inceleyebildiği tüfek de malesef Nova star oldu,diğer modellerde olduğu kadar detaylı ilgilenemediği için oradan da bir şanssızlık yaşadık.Şuan yaz başında almayı istediğim tüfek benim kapalı alan kullanım imkanlarım sebebiyle kısa namlu Nova Star olacak ancak,piyasada bulunmaması kafamı karıştırırken bir de sizin yaşadığınız teknik imkan problemleri Hatsana alternatif bakmak için düşündürdü açıkcası.Biz daha önce forumda hep ilgili bir satış sonrası olduğunu okuduk,sorun çözülebilcek olsa bile yeri geldiğinde değişim yaptıklarını hatırlıyorum.Hatsandaki en büyük avantaj olan satış sonrasında da işler kötüye gitmeye başladıysa ciddi ciddi alternatif aramakta fayda var malesef.

  Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam ederseniz benim durumumda olanlar için aydınlatıcı olacaktır..

  58 cm olan model belki sabilite konusunda daha iyi olabilir ancak susturucu takınca daha da uzadıgı için ben kısa versiyonu almayı planlıyorum.bullpup tipleri hiç sevmediğim için kısa ve isabetli bir tüfek olarak nova star gözdem şu aralar :)

  Supernova kullanmadım aslında bilgi vermem dogru değil ancak forumda malesef eski üstadlar ve hareketlilik yok oyüzden kendi arastırdığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.Supernova regulatorlu oldugu için belli bir hızda atmak için ayarlanmış bu sebeple ayar yapabilmeniz mümkün değil,o dediğiniz civata nova compactlarda var youtube videolarını izlemiştim.Sizin için belki regulatoru ayarlatmak çözüm olabilir ama teknik bilgim yok malesef bu konuda..