faramirrohan adlı kullanıcının mesajları

internette 2. el walther 8x32x56 dürbün var,sadece mildot ayari zor dönüyormus,100 tl,degermi bu dürbüne bu fiyat, bilen arkadaslar yorum yaparsaniz sevinirim

vmaxx benden cok yasıycan,uzun uzun araştırıyordum,bende eski haberleri okudum,burda havalı silahla polisi bile yaralamıslar,bi genc kız arkadasını vurmuş kıskançlık yüzünden,aslında yabana atılacak gibi degil,ciddi olaylar,zaten 45 joule' un 50 metreden insan vücudundaki tahribatını düşünemiyorum,
    ya atıcılık kübünde kullanmalı yada penceresi olmayan kapalı bir alanda diyor forumda bir arkadas,dagda bayırda insanın olmadıgı yerde avcılar gibide kullanılabilir,biri yanlış ehliyet kullanmaktan 4000 euro para cezası ödemiş,güzel ülkem türkiyede herşey mümkün:)

burda kanunlar türkiye gibi hafif değil,internetten okudugum kadarıyla burda 7,5 joule kadar (185 m/s) serbest fakat 18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla.Öte yandan 7,5 joule üstü ki benim almak istedigim tarz için avcı ehliyeti gerekli ve bir atıcılık klübüne kayıt olmak gerekli,,bunun içinde ekstra masraf yapıyoruz,tabi ne gerek var diyemiyoruz çünkü bilenler bilir,burda kanun kanundur,cezalarda yüksektir
    öte yandan merak ediyorum fx in birçok modeli birbirinin benzeri gibi,cutlas,strom ve cyclone gibi,benzerlik derken teknik özellikleri,aynı gücteler aynı namlu ve namlu uzunlugu,güc kademesi v.b., gladiatorde bunların gelişmişi gibi,bu üç model bir dolumda 30 atış yapıyor max gücte,gladiator 100 atış

merak ediyorum airarms s510 da ne gibi yenilikler var 410 a nazaran?

ipden herhalde almanyadan oldugumu anladin raptor arkadasim,evet almanyadada yatagun gibi bir bayi firma var,bu soruları sordum size çünkü,o firmaya mail atıcam yakın zamanda, ve o firmanın ürün yelpazesinde daha fazla ve farklı fx modelleri var,glad bile 2 ayrı model 500 650 cc ,400 royal yeni tüfek oldugu için pek bilgi yok hakkında ama glad cyclone iyi tüfekler glad tabi öne çıkıyor,burda türkiyeden biraz daha zor temin etmek,ehliyet lazım öncelikle atıcılık ehliyeti,

daha önce kullanmadım,amacım avcılıkda degil sadece atıcılık, şu kısa zamanda gerek bizim forumlar gerek yabancı forumlardan bu konuda bilgi edindim,800 1000 fps evet yeterli olabilir ama dediğim gibi bu tüp hacmi ve bu kalitedeki tüfegin sınırlarını bilmek istiyorum,300 metreyi sideprensi aştı acaba 400 metreyide aynı gücte aşabilirmi,eger mümkünse bir havalı tüfek için büyük bir başarı olur,

teşekkürler cevabın için,cevabından anladığım kadarıyla gladiatorede böyle bir modifikasyon uygulanabilir,iyide olur aslında,böyle yüksek hava hacimli bir tüfegin pelet çıkış hızı ve enerjisi arttırılsa ve bunu 3 kademeli güc kolu ilede kontrol altına alsak güzel olur,

Öncelikle merhaba diyerek konuya başlamak fikirlerinize danışmak istiyorum,sizden 2 konuda bilgi almak istiyorum
    birincisi, forumda hatsan ve walther (dominator) tüfeklerinin hava tüplerinde çizikler ve yarıkların oldugunu okudum,bunlar fabrikasyon hatalar diye söylendi ve dikkat etmemiz tavsiye edildi,merak ettiğim aynı incelemeler fx ürünleri ve evanixler içinde yapıldımı

ikinci olarak merak ettigim büyük tüp hacmine sahip fx gladiatorun namlu çikiş hızını yada enerjisini airarms 410 da yapılan modifikasyon örnegindeki gibi 1000 fps -(50 fpe ) üzerine çıkarabilirmiyiz,bunun haricinde airarms s510 da s410 a nazaran ne gibi yenilikler var
    biraz fazla sordum ama enine boyuna incelemeden bu tüfeklere para vermeye gönlüm razı degil,cyclone royale glad arasında gidip geliyorum
    Saygılar

Mustafa Serdar Bey merak ediyorum,hiç fx royale 400 ü inceleme fırsatınız oldumu yada elinizde bi tanede olsa varmı,bu tüfek gerek tasarım gerekse fabrika verileri acısından cok hos gözüküyor,bi değerlendirip bu tüfek hakkında bizi bilgi sahibi yaparsanız sevinirim,bu arada namlusunun altında desteği yok,sanki en küçük bir aksilikte yamulcak gibi duruyor ama hoşta duruyor
    teşekkürler