trou6le adlı kullanıcının mesajları

Tüfek 2 şarjörle geliyor,şarjörün çok basit bir yapısı var uğraşılsa yaptırılabilir 2+1 fişek kapasitesi tüfek otomatik olmadığından fişekler tam güçle atıldığından avda yeterli diye düşünüyorum.Dürbün kanalı yok tüfekde o yüzden dürbün montajı için farklı yöntemler bulmak lazım.Şu an piyasada bu tüfekten kalmadığını da biliyorum isterseniz ithalatcı firma ile görüşün ne zaman geleceğini öğrenin...

Tepmesi pozeden fazla değildir,tek kursunla yapılacak avlar için uygun muhimmatla (federal truball tek kurşun vs.)200 mt isabetli atışlar yapabilirsiniz,antrenmanla bolt mekanizmaya alışıp seri atış yapabilirsiniz,çok sağlam,çok hafif,kullanmaktan keyif aldığım bir silah yalnız henüz av vurmak kısmet olmadı.
    Av fişeği kullanımında saçmaları çok toplu attığından ve saçma sayısı az olduğundan iyi nişan almanız lazım,eskiden 20 kalibre fişek bulmak imkansız kadar zormuş,şimdi giderek artan sayıda seçenek var...

bence bolt action bir tüfekle en iyi sonuç bek avında alınır hayvan poz verirken can alıcı bir noktaya atış yapılmalı yoksa sürek gibi avlarda hareketli hayvana yapılan atışlarda vursanız bile öldürücü olma ihtimali düşer,avcı içinde tehlikeli olabilir...

yivli kullananların mermilerine baktım hiçbirinde av mermisi görmedim hepside genelde birkaçtane sıktıklarından bahsettiler hayvan ölene kadar,sanıyorum av mermilerini bulmak daha güç,birde av mermilerinin uzun mesafede uçuşu düzgün değil...

gecen pazar ava amcanın biri tek kırma ile geldi tüfek tarihi eser gibiydi inceledim huglunun tek kırması,amca dedi ki "bu tüfek burda ki tüm tüfeklerden fazla domuz öldürmüştür"ordan şahitlerde çıktı onlarda "domuzun kafasına isabet ettiğinde patlayan kafa görmüşler" sanıyorum otomatik olmayan tüfeklerde kursunun etkisi aşırı oluyor...

Pazar günü avda av bayiisi bir arkadas vardı tüfeklerden bahsederken baikalı methettim ,baikal türkiyenin tüfeği değil dedi neden dedim soğuk iklim için yapılmış dedi hayvanı deler geçer dedi ne alaka anlamadım gerçi :)

Sevgili fadirali o tamami firansiz mali olarak tanidiginiz verney-carron %100 armsan uretimi olup burada namlu uzerine verney-carron made in france soguk dovmesi vurularak fransaya armsan tarafindan ihrac edilmektedir.Bugun ilker agayla birlikte ARMSAN firmasinin misafiriydik.Sagolsunlar firma sahipleri her turlu konuda (fiyatlar haric) misafir perverliklerini esirgemediler.Ozellikle verney-carron dan sonra mossberg otomatiklerinde ARMSAN tarafindan uretildigini gormekten inanilmaz bir gurur duydugumu soylemeliyim.Lutfen yanlis anlasilmasin burada fason bir parcanin veya aksamin uretiminden bahsetmiyorum.Armsan bitmis urun olarak mossberg ve verney-carron un uretimini yapmakta.Ancak ne yaziktirki Armsanin uzerine mossberg veya verney-carron damgasi vurdugu bir silahi yurt icine satmasi yasak.Ama bazi parasi bol alicilar sirf uzerinde bu markalar yazili diye 3-4 misli fiyata yurt disindan bu silahlari alip ureticinin %10 veya max%15 kazandigi yerde yurtdisina %300 kar verebiliyorlar.Isin en guzel ve sevindirici tarafiysa urun kalitesinin gerek mosberg gerek verney gerekse armsan icin ayni olmasi.Fabrikanin 2.sinif veya farkli bir uretim kalitesi veya yurt icine farkli yurt disina farkli bir kalite standardi yok.Uretim bandindan cikan bir silahin hangi markayla satilacagini kimse bilmiyor.Gercekten marka ne olursa olsun kalite 1.sinif hatta yeni yapilan easy loading sistemi ve bazi dokum parcalarin yeni uretim serisinde dolu malzemeden islenerek yapilmasiyla kalite 1. sinifida zorlayip Lux sinifin kapisini calar hale gelmis.Gercekten isciligiyle ,malzeme kalitesiyle herseyden onemlisi servis ve yedek parca konusunda ulasilabilirligiyle Armsan yabanci marka duskunlerine parmak isirtabilecek bir alternatif.Kullanilan malzeme konusunda ve kalite standardi konusunda ziyaret sonrasi aklimda hic bir soru isareti kalmadigini ancak
    fiyat konusunda firmanin esnekliginin yok denecek kadar az oldugunu belirtmeliyim.Yine de kendilerinden eger forumdan bir kac arkadas birlesirsek kucukte olsa bir indirim sozu aldim.Ayrica firmaya 4 numara kundakli 20 cal ciftnamlu ozel birde siparis vermeyide unutmadik.Simdiden sahibine hayirli ugurlu olsun diyorum.Bu konuda talebi olabilecek arkadaslarin P.M den bana ulasmasini ve her turlu konuda bana yazabileceklerini soylemekle yetiniyorum .Toplantinin fotograflarini yakinda yayinliyacagim.
    Saglicakla kalin.
    M.Akif NAZLI

Özel mesaj atmıştım cevap vermediniz,sanırım gözden kaçtı,toplu olarak alım yapılacaksa ve özel bir fiyat alabiliyorsak bende sizle alırım armsan otomatik...

Yap programını, tarihi vs... ayarla, hafta sonuna tekamül etsin, cuma akşamdan gelelim, cumartesi pazar av ve pazar akşamı dönüş, otel konaklama vs... organizasyon sana ait, bize otel oda ücretlerini vs.. bildir.

Hakikaten bu tip organizasyonlar yapsak.?

rastgele kardeşim inşaallah tüfegi alıyım bizde gideriz hatta davet edersen geliriz

Ben domuz avına ilk kez katıldım ve yeni tanıştım grupla,çok sıcak ortam en önemlisi de bilinçliler yeni başlayacaklar için sanırım tecrübeli avcılarla beraber olmak mühim o da bu ortamda var,katılmak isteyenler olursa organize edebiliriz...

Bende yasak oldugunu biliyorum ancak taşıma ruhsatlarını gördüm...Bolt action silahlarla domuz avı yapmak çok tehlikeli bence,seri atış yapabilen silahlar yasak olmamalı,avustralyada da yasaklanmış otomatik yivliler ama devlet fazlasıyla parasını verip toplamış silahları bizde adam almış silahı 3 ay sonra yasaklanmış,ne kullabilir ne satabilir,büyük haksızlık bence...

pazar günü domuz avında elimiz boş döndük köpek getiren olmadıgı icin aksama kadar domuz göremedik bir tek ben 1 azılı gördüm hazırlıksız oldugumdan atamadım geçip gitti,yalnız muhabbet harikaydı,ben ilk kez katılıyorum 15 kişilik grupta 10 tane yivli vardı özellikle browning bar mark II ve HK olmak üzere 2 tüfeğe bayıldım...

Yarın için bir organizyasyon yaptım 15 kişilik bir grupla, domuz avına gidiyorum...Geçen hafta gidememiştim 30 tane domuz vurmuşlar...Bende yeni tüfeğim Toz'u ilk kez avda deneyeceğim...

Uğur TOZ benim silah evet,tozla av dışında da takılıyorum biliyorsun yani hedef atışında da keyifle kullanıyorum,beraber atışa gittiğimizde hatırlarsan kısa sürede oldukça fazla fişek yakmıştın yarı otomatik tüfeklerle atışa kaptırdınmı kendini keseye zarar veriyor ...Toz'da atış yaptıgım hedefte daha fazla tahribat oluyor bu da bence çok tatminkar bir durum.safirin takılma sorunu kesin çözülürse home defence silahı olarak kullanılabilir,pekala pompalıya alternatif olabilir