Posts by Avsezonu

Bu nedir böyle ya?Bütün kanunlar normal namuslu insanların karşısına zorluk olarak çıkarılmış.

Yasal prosedür böyle. Ben uğraşamam dersen ya risk alırsın yada Türkiye’den alırsın

Çakı , Bıçak, Dürbün, Teleskop, Zıpkın v.b. )(İçişleri Bakanlığının 19.04.1999 tarih ve 00062 Sayılı Genelgesine Göre)
    01-İl Emniyet Müdürlüğüne hitaben yazılmış ve Ruhsat İşlemleri Şube Müdürlüğüne havale edilmiş, şirket yetkilisi yada şahsın

imzaladığı ithal edilecek ürünün ne amaçla ithal edeceğine dair detaylı bilgilerin açıklandığı dilekçe

02-İthal edilecek malzemenin Proforma fatura aslı

03-Proforma faturanın yeminli bürodan yapılmış Türkçe tercümesi

04-İthal edilecek malzemenin orijinal katalogu.

05-İthalatçı şirket ise şirkete ait ıslak mühürlü (noter tastikli) imza sirküsü ile Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi, şahıs ise karakol tastikli ikamet ebglesi ile nüfus ucüzdanı fotokopiside evraka eklenecektir.

Evraklarını tamamlayıp Patlayıcı Büro Amirliğine teslim edilen şirket yada şahısların evrakları, Valiliğimizin görüşü ile birlikte İthal izni almaları için İçişleri Bakanlığına yazılarak gönderilir.

Not:evraklar 1 takım asıl, 1 takımda fotokopi olacaktır.

fatih sen nasıl gümrükten geçirdin ben hala anlamadım. 1 defa senin gibi takıldı. ankara emg den yazı istediler. tabiki çıkarttıramadım ve geri yolladık ürünü.

keşke vergisini ödeyip verseler.onada razıyım.

Egm ye dilekçe yazdım onla beraber gümrüğe gittim öyle aldım . En garantisi dilekçeni almadan önce yaz ithal etme iznini al sonra siparişi ver gelince de o belgeyle ürünü alırsın. Satıcıya düsük fatura yazdırmaya felan çalışmayın . Derdini memurlara anlatmak daha büyük sıkıntı. Hesap yaparken de vergiyi de düşünerek siparişinizi verin. Ayrıca emniyet personeli biri varsa çevrenizden almanız biraz daha kolay olur . Atanın kırmızı bullpup tüfeğinin çıkmasını bekliyorum . Onda kullanmak için discovery 5-30x56 ffp dürbününü alacam. Tabiki Çin’den yasal yollarla

Ucuza çinden dürbün alma dönemi bitti . Egm ye dilekçe yazın gerekli izinleri alın sonrasında ithal edin . Vergisini de ödeyip gümrükten alın. Verginin %20 25 olacağını da düşünerek siparişi verin.

yaylılar dizel motora benzer havayı sıkıştırıp gönderirler sıkışmış havada ısındığı için namluda silindirde patlayacak yanacak ne varsa yakar öyle çıkar

ciddi güç elde edilir.

nalu içi dizellemeler çok sorun çıkartmaz ancak silindirin içindekiler sorun doğurur.

Aklıma şimdi yıllar önce mod 125 sniper da yaptıgım birsey aklıma geldi. Pistona tüfek yağı damlatmıştım ne bazlı olduğunu bilmiyorum. İnce Mehmetleri de özel karışımla yağlamıştım . Bu nasıl bi ses namludan çıkan ateş de cabası ☺️ Birzamandan sonra namlu sallanmaya başlamıştı ☺️ Emir hocam sizin karışımı merak ettim açıkçası

modfiyeden kasıt nedir hocam

Mekanizmanın kaydığı raya uç kısımları yani üst Kızağa temas eden yerlerine oring atabilirsiniz . Onun dışında dürbüne de lastik tarzı birsey sarmak şart . Ama tüfeğiniz ve kullanacağınız dürbün nedir burda en önemli şey o

bilgi için teşekkürler. ne kadar bir vergi çıkmıştı. emniyetten uygunluk yazısı diye bahsediliyor. bu belgeyi almak zor mu birde neye göre bu belge talep ediliyor emniyetten maliyeti var mı. dürbünün internet sayfasınımı gösteriyoruz. faturasını mı. emniyet ne gibi evraklar istiyor. tüm bu sorulara net bir cevap bulamıyorum. ülkede fiyatlar almış başını gitmiş. seçim öncesi siparişi geçmek istiyorum. gümrükte takılma ihtimali oldukça yüksek diyorlar. kafalarına göre vergi çıkarttıkları da forumlarda var. bu riske girme taraftarıyım bakalım şansımız varmı

Gerçek tutar üstünden vergi %20 emniyete yazı yazıp cevabı geldikten sonra almak bence daha mantıklı ithal edebilirsiniz diye bir yazı gelir o kagıtla gümrüğe gider vergisini ödeyip alırsınız .

soyleyenler acaba acemi kullanicilar mi ? Ben sistemini cok mantikli buluyorum aslinda.

Bullseye kopyası bir ayak orjinali bile cok iyi işini yapmamaktadır . Ama kullanılmak sorunda kalınırsa ufak modifiyeler yapılabilir

Protectörün cok da verimli çalışmadığını söylüyorlar. Piyasadaki en iyi tercih halen yatagun ve dm60. Ayrıca cok sarsıntılı bir tüfekte kaliteli bir dürbün kullanmıyorsanız yapacak cok da birsey yok ayarı ister istemez bozuluyor

Enteresandır moderatörler her zaman grupman anlamında başarılı olmayabilir.Airstripperin başarılı olabilmesi sanırım biraz pelletin namluyu terk etme zamanında -namlu uzunluğunun ve gücün etkisi var- senkronizasyon sorunu olup olmamasıyla alakalı, yani aynı moderatör gibi grupman açısından her zaman başarılı olmayabilir. Ama kesin olan bir şey var iyi moderatör her zaman sesi keser.

Moderatörün iyi tasarlanmasıyla unf dişlerin iyi açılmasıyla alakalı birsey yoksa moderatör fazla havayı emer ve türbülansı Her şekilde

Airstipper pelleti iten havanın namlu çıkış anında oluşturduğu türbülansı azaltır Buda pelletin yola daha istikrarlı çıkmasını sağlar . Aynı görevi iyi bir moderatör de görür. Sesi kesmenin yanında hava türbülansını azaltır. Bundan dolayıdır ki moderatör takılarak yapılan atışlar da gruplanman biraz daha düzenli olmaktadır. Ama bu noktaya gelene kadar bir sürü etken pelletin dinamiğini bozup isabetsiz atışlar yapmamıza sebep olmaktadır .