Avsezonu adlı kullanıcının mesajları

Canımm ülkem ve akıl almaz kanunları :))

Tamam da kuru sıkı taşımadaki amaç nedir ? Silah savunma veya saldırı amaçlı kullanılan araçlardır. Peki ya kuru sıkıdaki amaç nedir ? Adam kuru sıkı tabancasıyla artistlik yapsa kolluk kuvveti de adamı vursa kim suçlu ? Ayrıca kuru sıkı tabancayı üstünde taşımak yasaktır.

Metecim sende biliyorsun ki optik merkezlere yapılmadan sıfırlanan bir dürbün de her mesafede ayarı bozulacaktır. Optik merkezleme için de en geçerli yöntem ayna yöntemidir . Bu yöntemi anlatsan herkes için daha yararlı olabilirdi sanki . İyi calışmalar

Hocam, pellet hızını etkiledi mi bu işlem?

Gücü etkiler çünkü çekiç tüpe daha az vuruyor . Tasarruf artırıyor ama daha fazla pellet atıyorsun . Güçte azalma olmasın diyorsanız. Çekiç yayını sertleştirin veya yayın içine pellet yolun böylece güç düşmez

yaylılar dizel motora benzer havayı sıkıştırıp gönderirler sıkışmış havada ısındığı için namluda silindirde patlayacak yanacak ne varsa yakar öyle çıkar

ciddi güç elde edilir.

nalu içi dizellemeler çok sorun çıkartmaz ancak silindirin içindekiler sorun doğurur.

Aklıma şimdi yıllar önce mod 125 sniper da yaptıgım birsey aklıma geldi. Pistona tüfek yağı damlatmıştım ne bazlı olduğunu bilmiyorum. İnce Mehmetleri de özel karışımla yağlamıştım . Bu nasıl bi ses namludan çıkan ateş de cabası ☺️ Birzamandan sonra namlu sallanmaya başlamıştı ☺️ Emir hocam sizin karışımı merak ettim açıkçası

modfiyeden kasıt nedir hocam

Mekanizmanın kaydığı raya uç kısımları yani üst Kızağa temas eden yerlerine oring atabilirsiniz . Onun dışında dürbüne de lastik tarzı birsey sarmak şart . Ama tüfeğiniz ve kullanacağınız dürbün nedir burda en önemli şey o

soyleyenler acaba acemi kullanicilar mi ? Ben sistemini cok mantikli buluyorum aslinda.

Bullseye kopyası bir ayak orjinali bile cok iyi işini yapmamaktadır . Ama kullanılmak sorunda kalınırsa ufak modifiyeler yapılabilir

Protectörün cok da verimli çalışmadığını söylüyorlar. Piyasadaki en iyi tercih halen yatagun ve dm60. Ayrıca cok sarsıntılı bir tüfekte kaliteli bir dürbün kullanmıyorsanız yapacak cok da birsey yok ayarı ister istemez bozuluyor

Enteresandır moderatörler her zaman grupman anlamında başarılı olmayabilir.Airstripperin başarılı olabilmesi sanırım biraz pelletin namluyu terk etme zamanında -namlu uzunluğunun ve gücün etkisi var- senkronizasyon sorunu olup olmamasıyla alakalı, yani aynı moderatör gibi grupman açısından her zaman başarılı olmayabilir. Ama kesin olan bir şey var iyi moderatör her zaman sesi keser.

Moderatörün iyi tasarlanmasıyla unf dişlerin iyi açılmasıyla alakalı birsey yoksa moderatör fazla havayı emer ve türbülansı Her şekilde

Airstipper pelleti iten havanın namlu çıkış anında oluşturduğu türbülansı azaltır Buda pelletin yola daha istikrarlı çıkmasını sağlar . Aynı görevi iyi bir moderatör de görür. Sesi kesmenin yanında hava türbülansını azaltır. Bundan dolayıdır ki moderatör takılarak yapılan atışlar da gruplanman biraz daha düzenli olmaktadır. Ama bu noktaya gelene kadar bir sürü etken pelletin dinamiğini bozup isabetsiz atışlar yapmamıza sebep olmaktadır .

ayrıca pcp de transfer portundan çıkan gaz hacmi namlu hacmiyle uyumlu olmalıdır. fazla kısa 30 cm gibi namlularda gelen gazın tamamını kullanamazsınız. gazın yarısı boşa gider ayrıca airstripper ınız yoksa bu gaz fazlası pelletin dengesinin kaybetmesine neden olur.

çok uzun olursa da namluyu tam dolduramaz ve pellet maksimum hızına namlunun içinde bir yerlerde gelir. önunde daha yol olduğundan namlu ucunda maalesef ulaşabileceği son süratte olmaz.

verdiğiniz gaz miktarının pelletin namluyu terk ettiği anda onu en yüksek süratine ulaştırması gerekir ki tüm gücünü verimli kullansın.

kullanacağınız pellete göre namlu boyunun ve gaz miktarınız uyumlu olmalı . namluya gereğinden fazla verilen gaz miktarı boşa giden hava + daha fazla türbilans = dengesiz pellet anlamına gelir.

Hocam yine döktürdünüz masallah Engin bilgi ve tecrübeleri aktardığınız için teşekkür ederiz . Anladığım kadarıyla pcp de dengeyi iyi kurmuş kendini kanıtlamış bir tüfek seçmek en mantıklısı . Yerli sanayimiz de bu yönde çok iyi sekil de ilerliyor . İnsallah daystate airarms kalitesinde tüfekleri biz kullanıcılara sunacaklar ☺️

Hocam değerli bilgiler için teşekkür ederim peki bu durum pcpler de nasıl olmalı 850-900 fpsler de atabilmek için doğru namlu boyu nedir ?