8100dy adlı kullanıcının mesajları

Kadir abi rastgele,rapala mı daha iyi yoksa silikon mu? Bildiğim kadarıyla kullanılan renk ve tür kullanılan bölgeye göre farklılık gösteriyor,sen ne tür ve hangi renkte yalancı kullanıyorsun? Yöntemlerini burada paylaşırsan sevinirim abi :) Alanyada pek rapala önermiyorlar ama,bende rapalaya başlayacağım...Teşekkürler

[quote='8100dy','index.php?page=Thread&postID=173716#post173716']kadir abi bayadır levrek yakalayamıyorum şu yöntemi bana da anlatırmısın? Teşekkürler:)

ooo uzun iş 8o basit yöntemini anlatayım,3mt lik kamış,misinanın ucuna 25gramlık yumurta top,2mt 25lik beden ucuna 65mm lik sırtı yeşil karnı beyaz ragot bağla atçek yap,tutamaz isen kendini denize at :P yarım kilodan aşağısını salacağına inanıyımmı 8o
    [quote='html_cod','index.php?page=Thread&postID=173719#post173719']Allah bol bereketli avlar nasip etsin ...

At çek anladım,bende bu işe girmeyi planlıyordum,peki yakalanma yüzdesi nasıl? :)

Askerde girdiğim bir tatbikatta Mke tanıtım için standa bahsedilen modellerden getirmişti,silah karakteristik olarak G3 ile aynı sadece şarjör kapasitesi düşük ve seri atış modu yok.Aynı şekilde mp5 inde av için kullanılan,namlusu uzatılmış versiyonuda mevcut,o da aynı mp5 :) sadece namlu uzatılmış ama bence çok yakışmamış Mp5'e,silahlarda kullanılan malzeme ve işçilik hiç kaliteli değildi,Fakat incelediğim modeller dediğim gibi tanıtım amaçlı yaplımış stand silahlarıydı.

Parçaların listesini yazarmısınız? Ayrıca size maliyeti ne oldu? Tüfekte tıkanma problemleri mevcuttu,bunları nasıl giderdiniz?

Tatbikatta inceleme fırsatı buldum Borayı,silah güzel fakat çok ağır nedenini sorduğumda geri tepmeyi dengelemek için ağır yapıldığını söylediler,benim incelediğimin üstünde 8-32x56 dürbün vardı.Silah güzel fakat silahın bolt mekanizması daha kaliteli yapılabilir....

Babamda Beretta 81 f var yaklaşık 10 senedir kullanıcıs,çok mermiler yaktı bu silahla banamısın demedi,sorsanız yine aynısından alır :) Bende elime aldığımda biraz küçük gibi geldi fakat taşımaya tam ideal kesinlikle taşımak için size tavsiye edebileceğim bir silah.Kabzesi küçük,daha 10 senede 1 kere bile tutukluk yapmamıştır.7.65 olması evet sesi az fakat sinek gibi uçar,arı gibi sokar :D

Güle güle kullanın,kazasız belasız atışlar.Bende durumum iyi olunca aynı markanın s10 bolt modelinden almayı düşünüyorum fakat askerlikte var :) şubatta,belki gitmeden önce nasip olabilir.Bizlerle tüfek hakkında tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Slm,arkadaşlarım ve üstadlar elimdeki Crosman 1077 marka tüfeğimin gaz kaçırma problemi var ve güvenebileceğim sorunu tam çözecek bir teknik servis olması benim için daha iyi olur,Yatagunda teknik servis açılacakdı sanırım acaba mevcut mu? Teşekkürler

Bahsettiğim saçma küt burunlu bir saçma değil,aksine sivri uçlu :) şişeyi deler geçer sanırım,küt uçlu saçmaları ben crosman 1077 marka havalı silahımda kullanıyorum,tahribat açısından çok verimli değiller fakat isabetlilikleri tatmin edici,Formumuzda okuduğum kadarıyla uzun mesafelerde küt (match) saçmalarda sapmalar oluyormuş,fakat ben genelde 20-40 mtr. arası atış yaptığımdan fark edemedim.Size tavsiyem bir kutu Gamo Expander saçma aılp aynı mesafeden,aynı hedefe bu saçma ile atış yapmanız,farkı bizlerede söylersiniz :)

Atışlarınızı Gamo Expander saçma ile yaparsanız şişeyi sanırım deler :) size tavsiye edebilirim,tahribatı gerçekten çok iyi fakat mesafe konusunda tüfeği kullanan arkadaşların ve üstadların yorumları daha açıklayıcı olabilir...

Bunları alabilecek gücümüzün olduğuna ve hatta daha iyilerini üretebileceğimize inanıyorum tabii bu sadece bizim inanmamızla değil bunu başarabilecek siyasetcilere,eğitimcilere,girişimcilere ihtiyacı var bu ülkenin.Değilse ordumuzda zaten bu sayılan silahların ve hatta daha iyilerinin olduğuna inanıyorum ama yaygın değildir ayrı mesele istese ordu tedarik edebilir....

Arkadaşlar Türkiyede satılan Gamo pelletlerin hepside Adanada üretiliyor, bazıların iyi bazılarının kötü olması kalite kontrolün kötülüğünden kaynaklı, sahte olan sadece üzerinde yazan "Made in Spain" yazısı, yani adanadaki distribütörünün üretimi bunların hepside ve yurt dışına da gönderiyorlar.

Mustafa abi zaten sahtelerin üstünde incelediğim kadarıyla Made in Spain yazmıyor, ''Print 8... (seri no)'' yazıyor..