bini69 adlı kullanıcının mesajları

Tekrar selamlar hakan bey,tetik köprüsü üzerindeki 2 vidayı sökün kundakla ana gövde ayrılır orada horozu iten yay var başka da yay yok zaten o yayı elinize alın onun ölçülerinde yay temin edin tabii ki daha yumuşak olanı takın deneyin.Benim elimde krono olmadığı için deldiği tahtalarla yetindim,eğer yumuşak olursa (ki benim ilk sefer öyle oldu bir dolumda 250 atış yaptı ama bir tahtayı ancak deldi)altına pul koyup deneyin.inanın çok memnun kalacaksınız,gamo promagnumla normalde istikrarlı atış yapamazken şimdi o pelletle çok zevkli atışlar yapabiliyorum.Ama o bahsettiğim lastiği takınca tahminen tüfek yüzde elli daha fa zla güç üretiyor bu da hafif pelletle şarjörü yerinden çıkarıyor tavsiye etmem.ben şu anda samyang 32gr pellet aldım onun kutusunun içinde bu lastiği saklıyorum yani güç lazım olunca kutuyu açıyorum lastiği takıyorum 32 gr pelleti koyuyorum sonra 9cm çam tahtayı deliyorum

O tüfeğin namlusu yukarıda iken iticinin şarjörü çevirmeme işini ise çok ince(kasetçalarların içinden çıkan)yayı kendimce oraya uydurarak her halukarda o iticiye basacak şekilde yerleştirdim şimdi tüfek 90 derece yukarı baksa bile mekanizma şarjörü kaçırmıyor

Bu arada regülatör masrafındanda kurtuluyorsunuz

Selamlar arkadaşım,silahın hayırlı olsun.Ben de bir eva ar6 kullanıcısıyım 1 ay oldu alalı,epey tecrübem oldu bu silah hakkında.Ama bu tecrübelerimi krono gibi detaylı ve teknik birşekilde taçlandıramıyorum çünkü imkanım bu kadar.

Şimdi gelelim silaha,bizim silahla bir el atış yapınca tekrar horozu çekip vaz geçerseniz horozo elle normale alıyorsunuz,tekrar atmaya niyetlenince de horozu tekrar çekiyorsunuz ,işte tam burada bir mermiyi atlıyorsunuz.Sizin başınıza gelen benimde başıma geldi farkettimki tüfek yere paralelken şarjörü çeviren tırnak iş yapıyor,ama ucunu yukarı az da olsa kaldırınca tırnak çalışıyor ama şarjörü çevirmiyor.Bu da şu demek oluyor üreten firma az önce bahsettiğim mermi atlatma durumunda tüfeğin ucunu havaya kaldırıp horozu çekersek şarjörün pozisyonu değişmiyor.Umarım anlatabilmişimdir

Şimdi yaptığım modifiyeye gelelim.Benim silah normal hali ile 5cm çam tahtayı bazen delip geçiyor bazende çıkışta kalıyor,silahın horoz yayını bir miktar yumuşattım(değişerek),şu anda 2 tane lambiri tahtayı(3cm)delip geçiyor.Şimdi bu modlama ile ne kazandım,

1:normalde 200bardan 70 bara kadar 50 atış yaparken şimdi 200 bardan 100 bara 85 atış yapıyorum

2:tüfeğin içine hiç dokunmadan gücünü horoza pratik olarak taktığım bağ lastiği ile normalden fazla güç alıyorum

Selamlar arkadaşlar,ben başka bir başlık açmak yerine buradan tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Dün benim ar6 yı söktüm,inceledim.İcra yayını biraz kurcaladım,daha yumuşak bir yay taktım,elde ettiğim sonuç 200bardan başlayarak tam tamına 230 atış.Bu atışların ilk 40 tanesi sunta da sadece 2mm iz yapıyor.Ama daha sonra 2cm suntayı delip geçiyor.Şimdi forumdaki ustalarımız kadar belki tecrübem,malzemem yok ama insanın aklına şu geliyor.

Bu silah üreticileri tüketiciyi hiç düşünmüyor,ben şimdiye kadarki atışlarımı gözümün önüne getiriyorum da 40 atışta pompala dur,halbuki amacımız sadece isabet.Yani her atışımız yıkıcı olmasada olur.

Şimdi toparlarsak,keşke bu KORE li kardeşlerimiz bu tüfeği düşünürken böyle bir imkan verselerdi de isteyince şöyle 600fps ile ,isteyince 1200fps ile atabilseydik.

Şimdi bu kanaate nereden vardın derseniz,bizim evanıx in yay teşkilatı bu işe çok uygun.Keşke o yayın tabanına vidalı,clik li,fabrikasyon bir şeyler yapılsaydı.Hani kabzenin altına denk geliyor oradan bir ayarı olsaydı.Ama yapmamışlar şimdi ben bu yeni silahıda bozmak istemiyorum.

Şimdi bana bu konuda müspet,menfi fikirlerinizi söylemenizi istiyorum,hepinize teşekkür ederim

Evet arkadaşlar tüfeği kullanıyorum ama elimdeki peletler tükenmek üzere,onun için yeni sipariş verdim sizinle paylaşmak istedim.1: air arms diabolo field plus (bu 5,52 ölçüsünde acaba hatamı ettik. 2:gamo pro hunter. 3:gamo ts 22. 4:h-n diabolo baracuda.5: tabiiki moderatör.

selamlar arkadaşlar.Silahı aldım kullandım heyecan şokunu yeni atlattım üzerimden.Silahı biraz anlatayım,isabet diğer silahıma göre muhteşem.tahribat ha keza öyle,ama bu sabah dayanamadım bir atış yaptım millet sesten uyandı şimdi sorunum susturucu bu konuda bana ne önerirsiniz.Birde nihai olarak tek bilemedin iki tip pellet kullanmak istiyorum tercihim ne olmalı.Birde susturucu işini ne kadar yapıyor yani sesi sıfırlıyormu?

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim iyi dileklerinize.Tüfek ar6 modeli benim için güç önemli.ama bu tüfek çift karakterli olduğu için yani gerektiğinde yarı güçte de kullanılabildiği için bunu seçtim.Şimdi siz değerli arkadaşlarıma sormak istediğim,amacıma uygun yani tahribatı yüksek pelletlerden hangilerini almalıyım.Elimde gamo serisi pelletler var onlar iş görürmü.Bana sakın 100 metrede 5 kuruşluk grup yapamazsın demeyin niyetim yok,magnumlarla 100m den 5lt lik yağ tenekesini tutturabilirmiyim.

Peki xccc arkadaşım senin tüfekle kaç atış yaptın bu atışlar sonunda hiç mi bir tarafı kopmadı.Birde namlu eğik olabilir diyorsunuz olabilir belki ama madem eğik hep aynı tarafa sapsın bir bi tarafa bir bi tarafa gidiyorsa namlu eğik değildir.Kullandığım mühimmat gamo expender gamo pro magnum gamo hunter ve ince mehmet tir.

Haksızlık olayına gelince sizden zaten fikir alıyorum yani değer yargılarınız benim için önemli.Yalnız siz hiçmi aldığınız birşeyden tiksinmediniz,üstelik ben paramı geri istemiyorum,değeri daha düşük model bile olsa isabetli ise ona razıyım diyorum,halenmi çok şey istiyorum.

Birde bu tüfekle bir dürbün dürbün ayağı ve stoper yolluyorsunuz ama ben bu dürbünü tek parça ayakla dahil 2 tane 5mm matkabın sapı ile şaseye çakmama rağmen çaktığım çelik pimleri eğiyor.Madem bu dürbün tutmayacak bana niye yolluyorsunuz.Müşterinin psikolojisini bozmak içinmi.Sonuçta dürbünün parasını ödemiyormuyuz.

Arkadaşlar benim amacım yerli üretimi baltalamak değil inanın en az sizin kadar hassasım bu konuya.Ama serzenişimi dikkate alın

Arkadaşlar ben hatsan düşmanı değilim,o kişilerle alıp veremediğim yok aksine Mutlu be ilgili bir insan,ama benim söylemek istediğim farklı.Hani severek bir şey alırsınız sonra umduğunuz gibi çıkmaz ve bu sorun herkes tarafından kabul edilmiştir ve o maldan artık irkilirsiniz ya öyle bir şey benimkisi.Ben bu tüfeği alın paramı bana geri verin demiyorum ama en azından değeri düşükte olsa bana isabetli bir tüfeğinizi yollayın veya farkını vereyim de at 44 alayım dedim.Yeterki attığını vursun tüfeğim.

Şimdi soruyorum hatsandan çok mu şey istiyorum

Şimdi bana inanmayanlara veya farklı düşünenlerede bir teklifim var 15 günlük tüfeğimi o diyenlere ucuza satarım,yani o kadar tiksindim

arkadaşlar bu foruma bende katkıda bulunmak istiyorum fakat yazdıklarım hakaret içermemesine rağmen siliniyor bu mesajımda silinirse hakkımı farklı yollardan arayacağım

sanki bu forum sitesini hatsan firması finanse ediyor.Etmiyorsa niye yazdıklarımı yayınlamıyorsunuz

Doğrudur arkadaşım biraz macera aradım yaptım o işi,Niye yaptın diye sormayın sadece deneme ve geliştirme için.ayrıca daha evvelki tüfeğim daha güçsüz norcia idi onu iyi çalışsın diye çok yağlardım ama dizelleme yapamazdı garibim,onda edindiğim tecrübeden dolayı bunun da pistonunu gresledim bolca,sonra kurtulmak için mazot döktümki bir an önce eritip 5-6 atış sonra dışarı atsın.Ama olmadı pistonun arkası da yağlı olduğu için yağı 1500 atışta bile bitmek bildedi

Selamlar arkadaşlar.Ben 15 gün önce aldığım torpedo hakkındaki nacizane fikirlerimi ve tecrübelerimi paylaşmak istedim(hep forumu sömürmekle olmuyor)

Silahla alakalı kapasitem de atölyem var sıfırdan söküp takabilecek ve birçok arızasını da yapabilecek durumdayım.

Şimdi gelelim silaha,silahı alır almaz 4. atıştakurma kolunun pimi koptu hemen söktüm 5mm lik matkap ucundan yeni bir pim yaptım,sonra devam ettim atışlara,ama dizelleme hiç bitmiyordu,ben içini daha erken temizlesin diye 4-5 damla mazot attım içine.Aman yarabbi o da ne tüfekten resmen alev çıkıyor.pelletler 6 metrede hedefe gidemiyor eriyor.Tabi bu şekilde 100-150 atış yaptım ama tüfeğin de bir tane sağlam pimi kalmadı.Ben tekrar tüfeği söktüm bütün pim deliklerini büyüterek kalın pimlerle topladım,tabi bu arada yay da eforme olmuştu ona bir şey yapamadım,tüfeği sildim topladım kupkuru vaziyette

Şimdi arkadaşlar bu tecrübe sonucunda tavsiyem,kesinlikle tüfeğin rodajını beklemeyin yeni tüfeği sökün temizleyin kurulayın ve toplayın o 1500 atış çilesini çekip bezmeyin

Dürbün olayına gelince 2 parça ayağa herşeyi denedim tutturamadım deforme oldu,sonra tek parça ayak aldım 20 tl olanlarından taktım,sağlam birşey tüm gücümle sıkmama rağmen baştan sona şeridi sıyırdı.dün gece sonunda çözümü buldum.Ayak geldiğinde basit bir teneke rulo yapılarak şeride gelecek şekilde pim niyetine kullanılmış tabi o sıyırmada bunu kırmış.Ben ise o deliği +şeritteki deliği 5mm matkapla deldim ama şeridi namluya kadar derin deldim,sonra ayaktaki delikten 5mm matkabın sapını (düz olan yerini)soktum sabitledim.Dün akşam 100-150 atış yaptım sorun bitmişti,görülen o ki ya yerinde duracak ya da şeridi koparacak.Ama şimdilik yapılanlar arasında en iyisi olduğuna garanti ederim.

Gel gelelim isabet konusuna,ben 1995 ten beri havalı kullanan biri olarak bir randuman alamadım taa ki yağdan arındırıp tüfeğin gücünü düşürene kadar.şimdi idare eder

Birde arkadaşlarıma bir tüyo vermek istiyorum.Tüfeğinizin contası bozulursa fabrikayı beklemeyin o sarı musluk contaları varya o contayı falçata ile yüzde otuz düzgün keserek inceltin işinizi görür hemde bedava

Neyse arkadaşlar biraz uzattım ama hep yıllardır sizi okudum,istedimki benim de bir katkım olsun