Posts by Kar98

  177cal kullanıyorum, hedef aticiligi için daha uygun, rüzgarı az ortamda çok keyifli, 3pompa ile moderatör şart bana kalırsa,

  çok dogru bekko. birde 50 metre ve uzat atışlar için senın pellet seçimin ne

  Ben jsb 5.52 13.43 grain ve hn field target trophy 5.53 kullanıyorum . Hw77 benim tüfek, bunları daha çok sevdi. Pellet yükleme sırasında etek tam oturmuyor namluya girerken eziliyorsa isabet bozulur. Eski mod99 tüfeğimde böyle bir sıkıntı yaşadım.Aklınızda olsun.

  Benimde elime hatsan striker 1000s im ulasti 5.5mm atis hizi cok iyi ama isabette cok sikintili yeni oldugundanmi bilmiyorum her zaman farkli yerlere atiyor bi turlu sifirlayamiyorum tufegi.Yardimci olursaniz sevinirim. jsb extact jumbo diabolo mermi var 15.89 grain.Tufek genellikle hep yukari atiyor.Ne fark sifirlasamda bir yolunu bulup yukari gidiyor.Tufek daha 100 atisi gormedi.

  500 tane atın, dizellemesi bitsin, kundak vidaları sıkı olsun kontrol etmek lazım, dürbün randımanı biraz zor yaylılarda,

  merhabalar. yılların mod 125 sniper ustası olarak bu tüfekte 44 çaplı dürbün kullanmanızı hatta direk dürbün kullanmanızı tavsiye etmem. 1x33, 1x35, 1x30 gibi red dot kullanmanızı tavsiye ederim. illa ki dürbün istiyorum derseniz de dampa ayak şart ve tüfeğin yayının rodajının tamamlanmış olması şart. sizin vortex olduğu için sadece dampa ayak ve 3x9x32 lik 32mm lik çapı olan dürbün kullanmanızı tavsiye ederim. daha büyük dürbünler genel de dayanamayıp ya camını kırıyor ya vidasını ya merceğini ya da ayarlarını bozuyor. tüfek güçlü bu yüzden oluşan sarsıntıdan dolayı dürbün katili olarak adlandırdığımız mod 125 modelleri dürbünü pek sevmez. ben uzun zaman gez göz arpacık kullandım. sonra elime küçük red dot geçti onu da sorunsuz uzun zamandır kullanıyorum. dampa ayak bulursam da 3x9x32 ve ya daha küçük çaplı dürbün kullanırım. iyi günler dilerim.

  reddot ile 60 mt ilerde soda şişesi, kırmızı noktanın ardında görünüyor mu? Pahalı reddotlara gerek var mı? Siz hangi hedeflere kaç mt atış yapıyorsunuz? Ayar bozma oluyor mu?

  Sf dürbün ffp arasındaki fark tam olarak nedir? Kim hangi ürünü tercih etmeli? Ortalama 100 mt civarındaki atış için hangi zoom aralıklı dürbün alınmalı fiyat performans olarak?

  Ha bu arada; ben tüfeğimi satışa çıkardım. (Ateşliye geçiş yapacağımdan) İlgilenenlere bildirmek isterim.

  hayırlı satışlar, Bende huğlu tek kırma var 12 cal, 30 - 40 yıllık vardır. Çok güzel tüfek , aile yadigarı sayılır.Yağladım duvara astım,

  Arkadaşlar merhaba, kral arms ın yeni modelleri ile önceki modeller arasında sadece kozmetik tüp hacmi basınç farkı gibi değişimler mi var? Yoksa namlu kalitesi tetik tertibatı vs konusunda iyileşme var mı? Teknik detayına kadar inceleyen hobidaşlar bilgi verirseniz sevinirim. Kazasız belasız keyifli atışlar dilerim.

  Merhaba arkadaşlar, 1 yıl önce sıfır almıştım ama hiç kullanmadım, kutusu kılıfı tam, mağaza ürünü gibi sıfırdır.ilgilenen arkadaşlara watsapp dan fotoğraf atarım. Short değil uzun modeldir, 1095 karbon çelik toplam uzunluğu 30.5 cm ,simsiyah taktik abd deniz komando teçhizatıdır. Made ın USA . Fiyat 500 tl 05425005099

  Hatsan süpernova ve predator modeli nasıl sizce

  kullanmadım ikisinde ama pcp ci arkadaşlar lw namlulu at44 ü çok sever, fiyat performans ürünü. Nova ağırmış ayakta atış kolu yoruyormuş. Masa üzerinden atış yapılacak ise sorun yok, arazide gezerim hem atarım ise kral pcp ler daha hafif olduğu için kolaylık sağlıyor. Bayide deneme yapın 10 dk tutun , sol kolunuz ağrıyacak mı, tüfek ergonomik mi? süpernova novanın regülatorlü modeli galiba, boyut nedeni ile arabaya sığması dert demişti bir arkadaş.

  ——


  Ben tüfeklere baktığımda fabrika verilerinden ne hızda attığını m/s . Süresine bakıyorum daha uzun daha isabet olasılığı bu özellikden anlamaya calışıyorum yanlışmı yapıyorum bilmiyorum . Pcp de hatsan bt/65 6.35 pelette 330 ms gibi hızda atıyor bunu yakalayam ve gecen tek hercules var. Diğer yandan namludan kurmalarda gene hatsan mod-125 sniper dikkatimi çekiyor 5.5 pellete 305 m/s. Gösteriyor namludan kurmalarda bunu gecebilen yok bu veriler elbet gerceği yansıtmaz ama diğerlerinin fabrika verisi baya düşşüken gercektete daha düşük olucağı kanısındayım.

  Yaylılar güç olarak pcp lerden düşük, ama güçlü olanlarda mevcut,imkan yaratıp tüfekleri görseniz atış yapabilseniz karar süreci daha sağlıklı olur. Kağıt üstünde yazanlardan ziyade fiiliyatta ne sonuç alacağınız önemli olan.

  Bence düşündüğünüz yerli pcp ve scuba vs teşkilatına harcayacağınız parayı kaliteli ithal yaylıya verin ilerde zarar etmez, evladiyelik olur. Tahribat için Diana, kurma kolaylıgı ve birazcık daha hassas atış için Weihrauch tavsiye ediyorum.460 magnum kurma zorluğu nedeniyle sattım. Hw 77 aldım gayet memnunum. Dürbün kullanmıyorum, gözümün sağlıklı gördüğü mesafe için hw 77 5.5 bana yetiyor, 60-70 mt atarım maksimum. Ama para çoktur alırım satarım zarar önemli değil derseniz hoşunuza ne gidiyorsa alın gitsin, ikinci el ilanlara bakın pcp ler aşağı yukarı kaça satılıyor takip edin, mukayese edersiniz...