ilkertozluklu adlı kullanıcının mesajları

Tek kırmaların fiyatı ortada aslında. Yaklaşık 125/250 YTL arası.

Ruhsatı olmayan bir tüfeği satmak iyi fikir değil diye düşünüyorum. O tüfek bir olaya karışır falan çapraz sorgudur şudur budur iş sizin kapınıza dayanır. Temizleyip saklamak iyi bir fikir. En iyisi ise bence hurdaya verip yok etmek.(ruhsatsız olduğundan dolayı)

Bir arkadaşın tüfeğinde küçük dürbünlerden birini sıfırlamaya kalktık.

KÜçük bir havalıydı markası yoktu. 1 saat uğraşıp pes ettik. Bence zoomlu bir dürbün alın.

Yine kayarsa tek parça yada dampa ayak sipariş eder memnun kalırsınız. Yoksa tüfekten soğutur adamı dandik malzemeler.

Konu açıldığından beri zaman geçti ama ben hatırlatmak istedim.

Yatagunda olmayan herşeyi adı burada yasaklı yerden alıyorum. Kaçıncı koli fişek oldu bilmiyorum.

Ben yatagunu desteklemek istiyorum. Hatta çok miktarda 9mm. tek kurşun harcıyorum. Bunlarıda yatagundan almak isterim.

Yatagunda bütçesi yüksek insanlar için çok ürün var ama sınırlı bütçeyle bu hobiye devam edenler daha kalabalık bir grup. Bunun dikkate alınmasını istiyorum.

Ufaktan bir video. Yayınlamak üzere çekmemiştim.

Tüfeğin sesi videodaki kadar az değil bu arada..Birkaç atışta kulak çınlatabiliyor.

Eşiyle atışa gidemeyenler nazar değdirmesin lütfen ;şrofls;.

Uzun mesafe hedef atışı yapmadım daha. Malum ürün yeni geçti elime ve saçmalı fişekler yarın elimde olacak.
    Mermi 5 metre yakından geçerken müthiş vınlıyor. 300m/sn. den hızlı gibi. Yinede sallamadan emin olmak için
    uzun mesafe hedef atışı yapmak gerekir. Ben gücünün 9mm. tabancadan az olacağını sanmıyorum.

İsabet olarak namludaki gez ve arpacık çok düzgün işlenmiş yada yerine konmuş.
    İş atıcıda bence, birde kurşunların kalitesinde. 20 metreden soda şişesi her atışta tuzbuz oldu şimdilik.(32 adım saydım)

Daha uzun mesafelere de attım. Dozerle toprak alınmış kalan yer düz duvar gibiydi. 50 metreden(daha önce ölçmüştüm)
    attığınız noktadaki tahribatı ve kalkan tozu görebiliyorsunuz. Uzun mesafelerden vuramadığım şişeler oldu(50 fişeğim vardı ve bitti) 12 cal le dağıttım bende :) Tek kurşun olmazsa 32gr 6 numarayı gönderdim :)

Bendekinin tek sorunu dediğim gibi gezin geniş olması. Onada çözüm buldum bile ama
    bizimki ellettirmiyor tüfeğini temizlik dışında.
    İsabeti çok iyi. Tek kurşunun namludan çıkışına bakılırsa saçmalarında iyi olcağını düşünüyorum.
    Pazartesi gelirse deniycem bakalım. Modifiye olarak tek istediğim şey horozun yandan kurulması olurdu.
    Çakmaklı eski tüfekler gibi. Zorlanmadan kibarca kurulurdu böylece.

Birde benim tüfeğin yanında 6mm. aparatı geldi. Onu namluya takınca 6mm. de atıyor:)

Sn. TUKA yazınızı görmemiştim. İLk silah merakım başladığında yaşadığım sorunlar geldi aklıma.
    Sizin yazıya çok güldüm şimdi ;lol;;lol;#hims

Aynı kalibreden kendime de alıcam bir tane. Belki set marka alırım. Değişiklik olsun. Birimiz diğerini geçerse nişancılıkta bahane buluruz ;şrofls;.

Bütün iyi temenniler için teşekkürlerimi sunuyorum bu arada..

İkimizde çalışıyoruz.Pazar günü beraber vakit geçirmek istiyo kadın kısmı haklı olarak :)
    Bu işi bu kadar kolay çözmüş olmama ben bile şaşırdım açıkçası ;şrofls;.
    Nasıl vurdum ama şişeleri deyişini bir görseydiniz ;rofl.;
    Gelecek vaadeden bir atıcı kazandırdım camiaya. Sıra 1.5 yaşındaki kızımda az daha büyüsün ;rofl.;

Herkese selamlar. .
    İnternette yaptığım arama sonucu 105 YTL ye bulduğum İnterpres derya tek kırmayı sipariş ettim.
    Babamın rahatsızlığı nedeni ile satın alma belgesi çıkarmadım ama ilk fırsatta bir gün izin alıp ruhsatlı hale getiricem.
    Tüfek internette göründüğünden çok daha şok duruyor. Namlusu şoklu. Horozun kurulmasıyla çalışıyor. Namluda gez ve arpacık var.
    Tepme sıfır sesi çok az düzeyde.
    Tüfeği eşime aldım.Benim 71 namlu otomatik ona çok ağır geliyordu. Şimdi yeni fişekler ne zaman gelicek diye sabırsızlanıyor :D Çok hafif ve tetiği yumuşak. Beklentilerimin çok üzerinde kalitesiyle beni memnun etti.
    Atış yapmak inanın çok zevkli. Şimdilik sadece tek kurşun attım. İlk paket olan 50 taneyi tek başıma attım :) :)
    Sonra eşimi götürüp süprizimi yaptım. ÇOOOK sevindi :D
    Namluyu kırdığınızda fişeği bir miktar yukarı çıkarıyor ve kolayca alabiliyorsunuz ama bunun için önce yağlama ve temizlik yaptım.
    5.5 yivli tüfek harbisiyle namluyu temizleyince şıkır şıkır krom ortaya çıktı.
    Tüfeğin tek kusuru bence gezi çok geniş. İsabet için alışmak gerekiyor. Tek kurşun gerçekten çok güçlü.
    Boş kola kutusunu delerken sarsmıyor bile kutuyu.Çatı kiremitini anında 2 parçaya böldü.
    Sektği zaman uzun bir süre vızıltıyı duyabiliyorsunuz.
    Fİşekler elime geçince onlarla ilgili bilgi vericem. Ve fotoğraf yükliycem.
    Ufak ve şık bir tüfek.1.92 boyuma rağman kullanırken çok güzel uyum sağladık. Her bünyeye gidiyor :) Fişeklerinin ucuzluğu nedeniyle atış yapmak için ideal.

Aslında 200 barlık tüpe uyacak şekilde modifiye edilebilir tabancalar diye düşünüyorum.
    içindeki hassas parçalar tornada imal edilir.200 m/sn 5,5mm herkesi memnun eder herhalde.
    Bu işten anlayan ve imkanı olan insenların elinde bunlardan vardır. En azından bende olurdu :)