Posts by balaban44

çok teşekkür ederim.Artık kararımı verdim sadece fuarı bekliyorum.bir bakacağım yeni silahlar nasıl ne yaptılar.daha sonra kral nemesisi alacağım.paylaşımlarınız için çok sağolun.

Ben 4.5 namluyu hiç kullanmadım, 5.5 ile tüfeğe alışma evresini geçirdim ve son olarak 6.35te aktif kullanmaya devam ediyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim sonuçta hobi olduğu için 5.5 ve 6.35 arası tercih tamamen size kalmış eğer pelletleri daha uyguna getireyim derseniz 5.5 ile devam edebilirsiniz sonuçta 6.35ler de biraz pahalı, yani 2 namludan da zevk alırsınız 2side sizi tatmin edecektir. Ben şuan 6.35i değiştirmeyi düşünmüyorum elimde ki pelletler bitince 5.5 pelletleri atmak için takabilirim :) Nemesis'i tercih nedenim 3 farklı namlu olmasıydı ilk pcp tüfeğim olarak aldım çok da memnunum. Sökerken kurma kolunda küçük bir vidasını kaybettim servisini aradım servis bana kurma kolunu komple set olarak ve yanında kaybettiğim vidadan 3 tane yedek olarak göndermişti. Wrangler typhoon moderatörle kullanıyorum ayrıca onu da belirteyim çok da güzel ses kesiyor. Yani 3 farklı tüfek kullanıyormuş gibi de düşünebilirsiniz :) Ateşli tüfeklerden pcpye geçiş yaptığımı da belirteyim profesyonel değilim kendimce hobi yapıyorum, Yine sormak istediğiniz nokta varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Çok teşekkür ederim.hatsan airmax ta karar kılmıştım ama nemesis olacak gibi.sadece regülatör olayını düşünüyorum.acaba nemesiste regülatör olmaması çok problem oluyor mu.

Aktif olarak kullanıyorum nemes modelini, namlu değişiminden sonra sıfırlama gerekiyor, hatta farklı grainlerde kullanırken bile sıfırlama tutmama şansı yüksek hafif ve ağır pellet seçimleri, namlu değişimi için ben her seferinde dürbünü söküyorum çünkü dürbün konumlandırdığım yere söküm vidası denk geliyor. Çok zor bişe gibi gözünüzde büyütmeyin bu işlem toplasanız 3 dkk sürüyor. 2 vida söküp takıyorsunuz. Güç ayar düğmesi ayarını şimdiye kadar 2 kere kullandım desem yeridir hafif pelletlerde tüfek güçlü geldiği için düşürme ihtiyacı geliyor. Yenilerinde regülatör yok, bence gerek de yok, 80mt'de boş kovanı vurabiliyorum benim için yeterli geliyor(tercih meselesi tabi). ilk başlarda 5.5 ile uzun süre kullandıktan sonra 6.35 namluyu taktım ve değiştirme ihtiyacı duymuyorum. Tam güç 250bar'dan 130 bar'a kadar 12 şarjör atmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Çok teşekkür ederim tamda kafamdakileri cevaplamışsınız.Nemesis kullanan birinin yazması çok iyi oldu.size bir sorum daha olacak muhtamelen hiç 4.5 namluyu takmadınız buna ihtiyacınız da yok.5.5 namlu mu iyi yoksa 6.35 mi.yani gerek varmı 5.5 namluya.6.35 her türlu yetiyor mu.yani sabit namlu 6.35 olan alınsa daha mantıklı olmaz mı.yada 5.5 alınsa.siz hangi kalibreden memnun kaldınız.

Ben de breaker var 4.5 ve 6.35 namlu. Aynı sistem işte nemesis ile. Namlu değiştiriyorsun. Namluyu söktüğün anda hangi silah olursa olsun yerine geri taksanda namluyu sıfırlama değişir, tabiki yeniden sıfırlama yapman gerekli biri 18 20 grain atıyor diğeri 25 30 grain en az.dürbünü düzgün montaj yaptığın taktirde fazla uğraşmasın özellikle iyi dürbünleri taretleri numaralıdır.heleki sıfırlama sehpası yada tüfeği sabitleyebileceğin bir yer varsa 2 3 atışta sıfırlarsın geri silahı

Teşekkür ederim.peki kral monarch, nemesis, ve hatsan airmax sence en mantıklısı hangisi olur.

Arkadaşlar Nemesis kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi.kafama en çok takılan şey şu 5.5 ile 6.35 namlu değiştiği zaman dürbündeki sıfırlama yenilenmesi mi gerekiyor, yada sıfırlama çok zor olur mu.her defasında dürbün sıfırlamaya ihtiyaç var mı.namlu değişiminde her defasında dürbünü de çıkarmak gerekiyor mu.yada güç ayar düğmesinden ayar yaparsak dürbün sıfırlamaya gerek var mı.bir de bu modelin yeni çıkanlarında yada yeni çıkacaklarında regülatör var mı.şimdiden teşekkürler.

Yaylı silahlarda çift tepme olur.ama igt hava sıkıştırmalılarda tek yönlü tepme oluyor sanırsam.evet hayalimiz ateşli yivli silah ama şartları ağır.ama bu spor sonraları bana daha eğlenceli geldi.

1500 daha koy yivli tüfek dürbünü al abi
    komprasör yada tüp derdin olmaz ;)

Yivli tüfeğe takılan dürbünü bile bozar bu yaylılar.yaylıda çift yönlü tepme var ondan dolayı dürbün dayanmıyor.hem türkiyede vergiler falan çok fazla yivli alınmaz ki.hem aldık diyelim ne avlıyacağız.yine bizi kurtarsa kurtarsa pcp kurtarır.Allah tan yerli markalarımız var yoksa öyle anca video izler iç çekeriz.

Yaylıya 150 liralık dürbün takılması normal.1500 tl lik dürbünü nasıl tskalım yaylıya.pcp en iyisi ama komprasör olayını çözemek gerek.bu hobi özveri istiyor.video için teşekkürler.

effecto kurma kolunu değiştirmeli bence.ve dipcik bullpup seçeneğinide koymalı.yani namlusu alman kalitesinde olan bullpup regülatörlü 250 bar 6.35 namlu boyu58.5.olan bir silah neden yapmazlar

Turkiyede uretilen malzeme kalitesi en iyi pcplerden biri olduğu için effectoyu tercih ettim.

Bende effecto alacaktım ama bullpup dipcik olmadığndan dolayı vazgeçtim.sonra sonra hatsan airmax ta karar kıldım.5 kiloya yakın bir silah.daha güçlü bir silah düşündüm.hatsan herkül bully alayım dedim onda da regülatör yok.beklemedeyim halen.birde komprasör olayı durduruyor beni.el pompasyla folacak gibi değil bu pcp ler.

Airmax düz model. Regsiz. 800 TL.

Evanix 1500 tl 4 5 aylık

Evanix nasıl bir silah eğer sizi meşgul etmeyecekse biraz bahsedebilirmisiniz.stabil atış sayısı nedir.güçlü bir silah mı.servis olayı varmı.el pompasıyla doluyormu.grupmanı nasıl.birde yanında diğer malzemeleri satmayı düşünüyormusunuz.yani set halinde.fotoğrafı varmı

dediklerinize katılıyorum.lw ama nasıl lw.o zaman kralın son namlularını takip etmek gerekiyor.zaten eski namlularda da çok şikayet eden yok.yorumunuz için teşekkürler.