76mka adlı kullanıcının mesajları

Yarın Pazar Metehan, nasip olursa yarın bir şeyler üzerinde dener çekerim, balkondaki 2,5 cm lik tahtadan yapılma kürsüye sıktım BT ile matkaba gerek yok, matkap gibi düzgün ve temiz bir delik açtı, yarın bir iki tane de suya ya da elyaf yastığa sıkayım da namludan çıktıktan sonraki halini fotoğraflayayım.

Togay Bey, aynen arkadaşın dediği gibi, farklı grainler 25-27-30, farklı çaplar 5,48- 5,54 - 5,56 vb aynı kutuda denemeye yetecek kadar paket yapsanız, şu peletlerin arasına koyduğunuz süngerlerle dahi ayırsanız sorun olmayacaktır, insanlar kendilerine yarayan ürünü kolaylıkla belirleyecek ve rahatlıkla siparişlerini vereceklerdir. Bizi böylesi yakışıklı peletlerle buluşturduğunuz için tekrar teşekkürler. Kolay gelsin, Allah utandırmasın.

Namluya ince memet lerin ortadan halkalı olanları gibi biraz zorlayarak giriyor, sanırım bu da ortalama 100 mermide bir namlu içi oringi değişimi gerektirecek. Keşke aynı şehirde olsaydık benim tüfeklerin (AT 44 ile BT 65) ikisini size verirdim, ne kadar kaldıklarının önemi yok, üzerine rahat rahat çalışırdınız.

Bugün şavkları deneme imkanı buldum, Sonuçlar şöyle:
    Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle
    Hedef kağıtlarım bitti. Sonuçlar tatmin edici olmayınca AT 44 ü elime aldım JSB ler ileaynı kutunun üzerine içki şişesi kapağı dizdim ve 1 TL büyüklüğündeki bu kapakların beşini beş atışta indirdim. Tüfeklerin ikisinin de atış öncesi namlu oringlerini değiştirmiştim. Aynı tüfek JSB ile 1 TL grupman verirken, şavklarla AT 44 deki grupmanda en uzak düşen iki peletin arası birinci kağıtta 11 cm, ikinci kağıtta 14,5 cm oldu. BT ise birinci kağıtta ilk iki mermi hedefe değerken sonraki üç mermi hiç değmediği için ölçemedim, İkinci kağıtta ise net 15 cm sonuç verdi. Ama işin doğrusu umrumda değil. Bize özel üretim yapmaya varıncaya kadar yardımcı olacağına söz veren bir üreticimiz var. Bugünden itibaren markalara özel denemeler yapacaklarından ve AT lere özel, BT lere özel, Daystate lere özel üretimler yapacaklarından şüphem yok. O bize her türlü yardımcı olacağının sözünü verince biz de ona her türlü destek olacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Emeğinizi için çok çok TEŞEKKÜRLER.

Bugün şavkları deneme imkanı buldum, Sonuçlar şöyle:

Hedef kağıtlarım bitti. Sonuçlar tatmin edici olmayınca AT 44 ü elime aldım JSB ler ileaynı kutunun üzerine içki şişesi kapağı dizdim ve 1 TL büyüklüğündeki bu kapakların beşini beş atışta indirdim. Tüfeklerin ikisinin de atış öncesi namlu oringlerini değiştirmiştim. Aynı tüfek JSB ile 1 TL grupman verirken, şavklarla AT 44 deki grupmanda en uzak düşen iki peletin arası birinci kağıtta 11 cm, ikinci kağıtta 14,5 cm oldu. BT ise birinci kağıtta ilk iki mermi hedefe değerken sonraki üç mermi hiç değmediği için ölçemedim, İkinci kağıtta ise net 15 cm sonuç verdi. Ama işin doğrusu umrumda değil. Bize özel üretim yapmaya varıncaya kadar yardımcı olacağına söz veren bir üreticimiz var. Bugünden itibaren markalara özel denemeler yapacaklarından ve AT lere özel, BT lere özel, Daystate lere özel üretimler yapacaklarından şüphem yok. O bize her türlü yardımcı olacağının sözünü verince biz de ona her türlü destek olacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Emeğinizi için çok çok TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşlar iş yoğunluğundan elime geçen buletlerimi deneme imkanı bulamadım, Sadece balkondaki tahta kürsüye iki tane sıktım, matkap kullanmaya gerek yok:)) 25 grainlerle grupman veya uzak mesafe denemesi yapan yok mu, paylaşın lütfen merakla bekliyoruz.

1-Dün sizin İBAN numaranıza 70 TL yatırarak 5 kutu sipariş vermiştim, adres bilgilerimi de size mesaj olarak atmıştım, şimdi bu durumda ne olacak? Gönderim direk fabrikadan oluyorsa onlar benim sipariş verdiğimi nasıl bilecekler?
    2-İsminize tıkladığımızda gelen yeni pencerede görünecek şekilde tlf numaranızı yazsanız, insanlar size daha kolay ulaşabilseler nasıl olur?
    3-Size bir kaç defa mesaj yazdım, hiç birine cevap alamadım, mesajlarım ulaşmıyor mu acaba, benim gönderilerde sorun mu var?

Son bir hatırlatma, Togay Bey umarım bir kargo şirketiyle anlaşma yapar da kargo noktasında alıcılarını mağdur etmez. Anlaşma olduğu zaman müşteri parayı yatırırken kargo parasını da yatırır, Togay Bey kendisi kargoyu ödeyerek yollar böylece kargo yarı fiyata gelir. Aksi halde Togay Bey'in anlaşması olsa bile bunun indirimi bizlere yansımıyor. Ancak anlaşmayı yapan kiiş kendisi kargoyu öderse indirim geçerli oluyor. Tşk.ler.

Eline ulaşan ve kullanan var mı, bilgi paylaşımı yapın lütfen, bir de ısrarla çaplar ve grainler sorulduğu halde tüm mesajları okudum cevabı göremedim, Togay Bey bilgi verirse çok iyi olacak.

Zetax Hocam'a,
    bu Raptorların hiç bir işe yaramadığını, ama çok sert olduklarını tespit edince (daha önce bununla ilgili bir paylaşım yapmıştım, oraya bakacak olursan Raptorlar teflon tavaya saplanıp kalmış, delememişti, ancak kendilerinde de bozulma yoktu) bunların ağırlıklarının arttırılması halinde iyi iş çıkaracaklarını fark ettim. Önce silikon tabancasıyla içlerini silikon doldurdum. Ağırlıklarında bir artış oldu, üstelik yirmi metrede yaptığımız atışlarda öyle çok aşırı göze batacak bir sapma da olmuyordu. Ancak kurşun eritip içini doldurunca ağırlık ciddi oranda değişti, 20 metrede 5-30 cm dağılım yaptığını tespit ettik.

Uğur'cum bu video benim BT almamı sağlayan videoydu. Mahalleye doğalgaz gelince pek çok mutfak tüpü boşa çıktı. Tüpü köye götürdüğümde vanasını sonuna kadar açtım, açık vaziyette epey kaldı, daha sonra 15 metreden 190 bar ile bir tane 30 grain ince memet yolladım, güzel bir çukur bıraktı ancak delmedi, ardından bir tane 27 grain ince memet yolladım, o da güzel bir iz bıraktı ama delmedi, derken Gamo TS 22 gönderdim bir tane, en derin izi o bıraktı, sanırım çatlamasına bir şey kalmamıştı. son olarak da Gamo Raptor var ya altın renkli olan. Onlar yapı olarak çok sert, ama çok hafif, bir tane de ondan yolladım, sekerek yanıma kadar geri geldi. Peletin yapısının bozulmadığını görünce önceki sıktığımız peletlerin kurşun atıklarını eski bir kaşıkta erittik, Gamo Raptor'un iç boşluğuna döktük, ağırlığı resmen en az % 60-70 arttı. Onunla bir tane daha sıktım. Bu son Raptor da TS 22 kadar derin bir iz bıraktı, ama delemedi, Biz bunların hepsini kaydettik, tek tek kameraya göstere göstere kaydettik, ancak kameranın hafıza kartını bilgisayara taktığımızda antivirüs programı İngilizce bir uyarı mesajı vermiş, bizimkiler de onaylamışlar dosyaları bir güzel silmiş. Geldiğimde ne kadar uğraştıksa da olmadı. Videolar gitti.

Öncelikle tüfeğin hayırlı olsun. Bir iki küçük hatırlatma yapayım müsaade edersen. Öncelikle BT 65 ciddi hava tüketen bir tüfek. Dolayısıyla bir scuba şart. Scuba tüfeğe bağlı olarak atış yaparsan aynı zamanda regülatör görevi yapacağı için atışların stabil ve zevkli olacaktır. Scuba olmadığı zaman aşırı hava tüketir, Belli bir mesafede tüfeğini sıfırlamak isterken hızlı bir şekilde hava miktarı azalır. dünya kadar atış yaparsın ama bir türlü tüfeği sıfırlayamazsın. bu da seni tüfeğinden soğutur. BT için pompa akıl karı değil. Bir kaç lira daha fazla para verip scuba takımı yapmalısın. BT nin tükettiği havayı görünce ne demek istediğimi zaten anlayacaksın. Benim tüfekte moderatör kesinlikle istikrarı sağlıyor. Moderatör takılıyken ortaya çıkan grupman ile moderatör yokken çıkan grupman arasında uçurum var. Sanırım namlu çıkış hızının fazlalığından kaynaklı. Aşırı gücü yiyen pelet namludan çıkarken havanın basıncıyla yönünü kaybediyor. Ancak moderatör varken peleti iten bu hava, moderetörün içindeki hava odacıklarında yok edildiğinden peletin namludan daha istikrarlı çıkmasını sağlıyor. Arapların meşhur bir sözü vardır: el-Mucerreb la yucerreb -Tecrübe edilmiş şey yeniden tecrübe edilmez, diye. Bu tüfeğin en sevdiği mühimmat 30 grain İnce Memet bulet, O yüzden tüfeğime uygun peleti bulacağım diye dünya kadar para harcama. Ben Norica, JSB, Gamo, Atef, HN daha aklıma gelmeyen bir dünya deneme yaptım, ciddi paralar harcadım. Son karar İnce Memet. Uzak yakın her türlü atışta kullanıyorum, kal sağlıcakla...

Herkese Elazığ'dan selam ve sevgiyle merhabalar,
    Akşam Ahmet Kardeşim beni aradı, "Ağbi sitede böyle bir tartışma var okudun mu diye" şimdi girdim tüm yazılanları okudum. Geçmişte bu mesafe konusunda yaptıkları yorumlarla beni yalancı durumuna koyan arkadaşlar olmuştu. O tarihte de aynı şeyi yazmıştım. Yine yazayım. Bu sitede kimseye uzun mesafe atıyor diye ödül verilmiyor. Bu bir hobi, insanlar gidip farklı şeyler deniyor silahlarıyla, kendilerini tatmin eden bir durum söz konusu olduğunda bunu çekiyor ve bizlerle paylaşıyor. Biz de izlerken oradaymış gibi mutlu oluyoruz. Ben şahsen kendimi o tetiğin arkasında hayal ediyorum. Üstelik sitede biri birini şahsen tanıyanların sayısı az. Yani mesafeyi fazla yazmakla kimin eline ne geçecek? Arkadaşın biri de yivli çaplarını sayarak tiye almış. Keşke kaldırmasaydım da sana yivliyle yaptığım atışları izlettirseydim. Senin o yazdığın mesafelere atış yapmış ve üç kamerayla çekmiştik. Ancak kalbimin sağından (sol meme üstünden) girip köprücük kemiğimi de yanında hatıra olarak götüren kurşun kazasından sonra aile baskısıyla tüm silahlarımı satmış, videoları da silmiştim. Kısaca şunu diyeyim, bu konuda kalbi mutmain olmayan arkadaşlar buyursun Elazığ'a gelsinler, seve seve onları misafir ederiz. Gider birlikte bir piknik yaparız, mesafeyi onların yanında ölçer iddia ettiğimiz mesafelerde atışlar yapar, yaptırır, kendi kameralarıyla çekme imkanı sunarız. Sonra da uğurlarız. Hem bir değişiklik olur, şehrimizi görmüş olurlar, hem de farklı makinelerle atış imkanı bulurlar. Sağlıcakla kalın.

Orada masanın üstünde 9 mm mermi kutularının iç plastiklerinden görünüyor, ama kendisi ortada yok:)) Manzaranız, elinizdeki Samyang, ortam tam düşman çatlatmaya yönelik, Not: Biz dostuz ve mutlu olduk, Allah muhabbetinizi arttırsın. Kullanma imkanı bulamadığım bir tüfek şu Samyang, çok da merak ediyorum, hangi peletle dizginler, kaç metreye kadar atış yapabilirim diye, şöyle bir 400-450 nasip olur mu? Hayırlısı doktora tez çalışmam için bütün yazı Süleymaniye kütüphanesinde geçirmek için İstanbul'a geleceğim kendi arabamla, bu arada tüm atış ve dalış teşkilatımı da yanıma alacağım. Umarım oradan arkadaşlarla irtibata geçme ve atış yapma, Samyang kullanma imkanım da olur. Emeğinize sağlık. Kendimizi o güzel ortamda hissettirdiğiniz için.

Az önce yeni bir konu açtım BT 300 metrede diye,bugün bu atışları yaptıktan sonra buletlerimiz tükendi, 18 grain JSB, 15 grain JSB ve TS 22 ile aynı mesafeye birer şarjör (10 ar mermi) gönderdim, JSB 15 grainler ile bir tane bile isabet kaydetmedim. JSB 18 grainlerden üç isabet, yedisinin de biraz ileri, biraz geri nereye düştüğünü gördüm. TS 22 lerle ne ben ne de Muhammed ( oda dürbünle bakıyordu) 9 mermiyi hiç göremedik, sadece bir tanenin düştüğü yeri görebildik. bu TS 22 ler garabet bir pelet, sanırım yakın mesafe delici olsun diye üretilmiş.

Bekliyorum Ahmet Bey, siz yeter ki gelin, ateşliye de epey bir mermi stokladım, bugün dampa ayak siparişi vereyim, diğer dürbün ayakları dayanmıyor, tüfeğin kasası dürbün ayaklarını kesti, hafta içi siparişlerim elimde olur inşallah, hafta sonu hem ateşli, hem havalı ortaya karışık bir çekim yapar paylaşırız.

Turgut Bey, acaba mermi alması gereken hıza mı ulaşamadı düşüncesiyle bu videoyu çektikten sonra yaklaşık altı yedi adım daha uzaklaşarak iki mermi daha yolladım, onlar hedefe değip, iz bıraktıktan sonra sekerek bir iki metre bize doğru gelip yere düştüler. Raptorlar sert olduğundan kurşun gibi parçalanmıyor, içine doğru basılıyor fakat en ufak bir parçalanma söz konusu değil, bu da sekme tehlikesi doğuruyor. bu sertlikte biraz da ağır olsa, şöyle bir 20-22 grain civarı delip geçmeyeceği şey olmaz. Yarın şeffaf silikon veya lehim eritip içini doldurma ve ağırlığını arttırma, sonucu görme gibi bir düşüncem vardı, ancak sınavda görev çıktı, umarım gençlerden biri dener, çekim yapıp bizi de aydınlatır.