baykus adlı kullanıcının mesajları

Bence çok iyi yapmısın eline saglık. Bir şahinin kekligi avlamasına varım ama bir karganın bir felak (gök kargası) kekligin yumurtasını sonra palaz zamanı bir alay yavrusunu saniyede talan etmelerne dayananıyorum. Durum böyle olunca kara yılan glada görev düsüyor

Hosgeldiniz. Alternatif silahlarla ve avı zorlastırarak yapılan avlara bende çok sıcak bakıyorum. Tabıkı benım tek sartım hayvanın yaralı gıtmemesı ve uzun süre acı çekmemesidir.

Hemserim sana av yasak anladınmı gece avyasak tabanca yasak belgenyok yasak vergini vermedin yasak. Önce avcı ol kursuna git dersini çalıs av tüfegi av vergini ve daha sonra ücretsiz dagıtılan bir kitapçık ve harita var onları al oku tamam. Benden bukadar san nekadar anlarsan

Arkadaşım hem diyosunki sabaha kadar ruhunu teslim etti ki bence bu dogrudur elindeki tabanca ancak 3aylık yavru domuzu o mesafeden etkili olabilir. Madem hedef atıcısısın ozaman canlıya deneme bir diyer konu yaptıgın suç teskiletmektedir. Memeli hayvanlarin avı suan yasak birde evrakların yok kurs belgen yok derken servet ceza ödetirler sana haberin olsun. Bırak hayvan yoluna gidiyo gitsin g;$i

Lütfen arkadaşlar hayvanlarında can taşıdıgını unutmayalım acı çektirmeden en kısa sekilde sonlandıralım. Hayvanı sabaha kadar ölüme terk etmek benim kanımca çok yazık atıcagın 2tl lik mermi ile ızdırabına son verseydin keşki.

Domuz ları eyer tarladan kovmaksa amacın berberlerden topladıgın saç kıllarını ince kadın çorabına koyup tarlanın veya arazinin çevresine dagıt. Bir diyer yontem piknik tüpüyle kurulan düzenek sayesinde zaman ayarlı ses yaparsın bunun aparatları hazır olarar satılmaktadır bu sekildede tarlanda uzaklastıra bilirsin. Avını yapacaksan ne sekilde yaparsan yap en önemlisi rüzgarın istikametidir yani domuzun gelis yonunden esmesı lazım. Diger önemli konuda ses tüfegin emliyetinin açılırken çıkardıgı sesi bile çok rahat duyabilir ve kaçar. Eyerki mutlak bir hareket yapacak isen emliyeti açmak nişan almak veya kımıldamak gibi durumları nezaman domuz hareket ediyor veya ses çıkarıyo birseyler yiyiyor onunla beraber hareket yapmak sarttır. Özellikle gece tufek atınca domuz oldugu yere yıkılmadıysa anında sessiz olup gidiş istikametini veya düştügünü anlaya bilirsin. Fakat gece yaralı domuzun peşine gitmek dogru deyildir.Domuzun kendini görmeden sese veya gölgeye heyecanlanıp tüfek atmak en olmadık kazalara sebep olabilir.Orada başka bir avcı bir evcil hayvan veya hiç ummadıgın şey çıkabilir. Emliyet domuz avının olmazsa olmazıdır Rasgele.

İste simdi yandın atısa gitsen doyamazsın eve dönüsün zor olur. Gidemesen atışa buseferde akşam yatamazsım uykun kaçar. Kazasız belasız hayırlı günlerde kullanın :thumbup: dogru seçim

Dolum isi Marmariste cok kolay hem dalgıç okulu tanıdıklarım çok hemde aynı zamanda tekne işleriyle ugraştıgım için elime ufak bir dalgıç kompresörü geçti tüplerimi kendim dolduruyorum. Bir diğer konu dün USA da nikko 10-50x60 dürbün siparis ettim ve Mustafa beye pazartesı tüfegimi göndereceğim biraz daha güçlendirecek ve ikisi birleşince umarım çok güzel olacak. Daha önceki atıslarım 120m civarı ve soda şiselerine yapıyordum. Şişeleride salonda biriktirdigim için kolay oluyor. Benim atış eksikligim var ve gurup çalısması yapmam lazım acil bir şekilde.

Evet spor salonum var. Protein hiçbir zaman beslenme yerine geçmez ama beslenme açıgını kapatmak için bence çok iyi bir takviyedir ve dogaldır. Hafta sonunda Antalyada Türkiye vücut gelistirme sampiyonası var 9 tanede ögrencimi götürüyorum buların 2 tanesi biri zorlayacaklar insallah.Eğer protein tozları dogal olmasa idi testlerden bu çocuklar dopinkli çıkarlardı. Aslında benim enbüyük merakım av ve havalı silahlar şimdi bosverelimde sporu FXlerden konusalım. Ben aldıgımdan beridir imkan bulupta tüfeğimin keyfini çıkaramadım ona yanarım. Forumdaki sohbetleri devamlı takip ediyorum ve çok seyler ögreniyorum tecrübeli arkadaşlar sayesinde sagolsunlar.

Mugla yazsada yasadıgım yer Marmaristir. Evet resimdeki benim ama en iyi formum bu değil. Geçensene Hollandada 6 ay kadar kalmıstım fakat sıkıldım ve geri dönüs yaptım inanın orada iken FX leri gördüm ve benim aklımı aldı, şimdi Mustafa beyin sayesinde sahip oldum kendisine basarısından dolatı tebrik ve sonsuz tesekkürlerimi sunarim. :D