Warhead adlı kullanıcının mesajları

Türkiyede ithalatın başladığı yıllardan beri tüm avcıların hayalinde iyi bir yivli tüfek
    sahibi olabilmek yatar.Bir çok insan için bu bir hayaldir. Devletin tüfekleri ve mermilerini
    dünya fiyatlarının 4-5 katı fiyatlara satması,bunun üstüne yetmezmiş gibi.Akıl sınırlarını
    zorlayacak seviyede ruhsat ücreti talep etmesi,insanları ya hayal kurmaya yada yasa dışı yollara sevk etmektedir.
    klasik Türk devlet mantığı halkına güvenmemeyi adeta ilke edinmiştir.Toplumun % 3 ünü oluşturan suçlu ve art niyetli kişileri önlemek,
    kontrol altında tutmak ve bunların halkın ve devletin zararına işler yapmasını önlemek için konulmuş olan kanunlar toplumun
    Geri kalan % 97 lik bölümünü zan ve töhmet altında bırakıp, toplumu birbirinden korkan bireyler haline getirmek yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
    Halbuki devletin görevi halkını, mümkün olan en özgür ve yüksek refah düzeyindeki şartlarda yaşatmaktır.

Ancak her ne hikmetse, bizim seçtiğimiz milletvekilleri,seçilene kadar bizimle aynı
    Şeyleri düşünen, aynı hislerde olan insanlar İken, seçildikten sonra sanki başka bir dünyadan gelmiş yaratıklar gibi
    Davranıp içimizdeyken söyledikleri her şeyi unutup, kendisini seçip oraya gönderen insanlara karşı bir Büyüklük ve Halkı basit görme psikolojisine girmekteler.
    Bu ruh hali devletin her katında keskin bir şekilde kendini göstermektedir.Köyünüze gelen bir valiye
    ( oda ya bir açılış vardır,yada basının ilgi gösterdiği birşey olmuştur o yüzden ordadır)
    Arkadaşınız gibi davranabilirmisiniz?? Çeşmeyi açmaya gelmiş kaymakama komşunuzun oğlu samimiyetini gösterebilirmisiniz?? Hayır..! Çünkü devletin görevlileri halkla arasına görünmez bir çizgi çekmiştir ve sizden tereddütsüz saygı ve kesin itaat bekler,aksi durumda vay halinize.
    İŞTE DEVLETİN VATANDAŞINA KARŞI OLAN BU TUTUMU DOĞAL OLARAK SİLAH SAHİBİ OLMA İSTEĞİNİZDE'DE AYNI HEYBETİYLE KARŞINIZA DİKİLİR.
    DİYELİMKİ AVCISINIZ VE BİR YİVLİ AV TÜFEĞİ EDİNMEK İSTEDİNİZ.EĞER ORTA HALLİ BİR İNSANSANIZ VEYA DAR GELİRLİ İSENİZ BU ZATEN MÜMKÜN OLMAYACAKTIR. AMA ZAR ZOR İÇİNİZDEKİ YANGINA ENGEL OLAMADINIZ VE BU TÜFEĞİ HERNE OLURSA OLSUN ALMAYA KARAR VERDİNİZ.

ALMA İHTİMALLERİMİZE BİR BAKALIM.

1-KÖYLÜ İSEK DAMDAN 5 TANE İNEĞİ BİR TÜFEĞE FEDA EDİCEZ DEMEKTİR.
    2 İNEK YOKSA SULU TARLALARDAN 12 DÖNÜMÜNÜ FEDA EDİCEZ DEMEKTİR.
    3-KÖYDE DEĞİLİZ ORTA HALLİYİZ,O ZAMAN BU GÜNE KADAR BİRİKTİREBİLMİŞ İSEK, PARAMIZA BİR BAKICAZ. KESİN YETMEYECEK,EŞTEN DOSTTAN
    BORÇ ALICAZ .
    4-DİĞER İHTİMAL BANKADAN KREDİ ÇEKİCEZ(BUNU EVDEKİ HANIMLARA İZAH ETMEK İMKANSIZDIR).
    5-DAR GELİRLİ İSEK SADECE HAYAL KURMAKLA YETİNİCEZ VEYA ESKİ PÜSKÜ RUHSATSIZ BİR TÜFEĞE SAHİP OLMA YOLUNA GİDİCEZ.
    6-5. SEÇENEKLE TÜFEK SAHİBİ OLUNMUŞSA KORKUSU ZEVKİNE GALİP GELECEK BU SEFERDE KURTULMANIN YOLUNU ARIYCAZ VEYA,
    KORKUDAN DIŞARI ÇIKARAMAYIP EVİN İÇİNDE HAYALLER KURUP SİLİP,YAĞLAYIP YERİNE SAKLIYCAZ.
    7-HANIMIN KOLUNDAKİ KÖTÜ GÜN VE DÜĞÜNDEN KALMIŞSA(Kİ KESİN KALMAMIŞTIR)BİLEZİKLERİNİ BİNBİR TÜRLÜ NUMARAYLA ALIP BOZDURUCAZ ,
    ODA YETMEYECEK AKLA HAYALE GELMEYECEK YÖNTEMLERLE PARA TAMAMLIYCAZ.
    ŞİMDİ GELELİM NE KADAR PARA TAMAMLAMAMIZ GEREKTİĞİNE.PİYASADAN ORTA HALLİ ELİ YÜZÜ DÜZGÜN BİR TÜFEK ALMAYA KALKSAK ORTALAMA
    4000 $=6000 TL TÜFEK ALACAK PARA TAMAM,,,BUNUN ÜSTÜNE DÜRBÜN LAZIM ORTALAMA BİR DÜRBÜN 1200£=2400 TL.
    BU DÜRBÜNÜ TÜFEĞE BAĞLAYACAK BİR MONTAJ SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR.ORTALAMA 250£=500 TL.BUNA DEVLETİN LÜTFETTİĞİ
    MERMİLERDEN ALICAZ (AYNI MERMİYİ 2 DEFA ASLA BULAMAZSINIZ).200 ADET ALSANIZ ORTALAMA 2.5 $=500 $=750 TL.

BU TÜFEĞİ TAŞIMANIZ LAZIM, NİHAYETİNDE AVLANACAKSINIZ. TAŞIMA RUHSAT HARACI, doktor raporu,,
    KARAKOL ZORAKİ BAĞIŞI derken, TOPLAMDA YAKLAŞIK 3500 TL,
    MALİYEYE HARÇ VE ORMANA AVLANMA PULU BEDELİ YATIRACAKSINIZ Kİ BUDA YAKLAŞIK YILLIK 250 TL.
    ŞİMDİ BAKALIM NE KADAR HARCAMIŞIZ BİR DEMİR PARÇASINA

.
    250 AVLANMA HARCI VE MALİYE.
    6000 TL TÜFEK.
    2400 TL DÜRBÜN.
    500 TL DÜRBÜN AYAĞI.
    750 TL MERMİ.
    3500 TL RUHSAT HARCI VE DİĞER MASRAFLAR.

13400 TL YANİ YAKLAŞIK 8900 DOLAR.

DÜNYA KADAR PARA HARCADIK ,SIRA İŞİ BİR TÜFEĞE SAHİP OLABİLMEK ADINA.AMERİKA FİYATININ VE ŞARTLARININ TAM 10 KATINA.GERÇİ BİZ
    AMERİKALILARDAN ÇOK DAHA ZENGİN VE CÖMET OLDUĞUMUZDAN PEK FARKETMEZ ASLINDA..VATAN SAĞOLSUN
    PEKİ SAHİP OLABİLDİNİZMİ??? !! HAYIIIIIIIIIIIIRRR!! SADECE 5 YILLIĞINA DEVLET BABADAN KİRALADINIZ.
    13400 LİRA VERİP ALDIĞIMIZ TÜFEKLE AV YAPICAZ DEĞİLMİ,ÖYLE OLACAĞINI SANIYORSANIZ ALDANIYORSUNUZ.BÜTÜN BÜYÜK AVLAR ÜCRETE TABİ.
    HEMDE NE ÜCRET İNSANI ADETA KAÇAK AVA TEŞVİK EDEN RAKAMLAR...
    ODA KOTA SİZE ÇIKARSA.İŞTE ŞİMDİ YANDINIZ.BİR TEKE AVININ MALİYETİ DIŞARI GİDEN BİR AVCI İÇİN 5000 İLE 6000 LİRA SEVİYESİNİ,

BİR GEYİK AVI YAKLAŞIK 10.000 TL Yİ BULUR. YANİ TÜFEK ALMAKLA İŞ BİTMEDİ BİR TEKE İÇİN 2 İNEK DAHA FEDA ETMEMİZ LAZIM.
    VEYA 3 DÖNÜM DAHA TARLA SATICAZ.BUNLAR YOKSA YANDIK, ZATEN BÜTÜN OLANI BİTENİ TÜFEĞİ ALMAYA HARCAMIŞTIK.O ZAMAN DOMUZA GİDELİM BARİ.
    PEKİ DOMUZ BEDAVAMI ?? ASLA TAMAMEN YASAL OLMAK İSTİYORSAN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL DEVLET.ONU ASLA AŞAMAZSIN.BÜTÜN DOMUZ PROSEDÜRÜNÜ'DE YERİNE GETİRDİN DİYELİM.

PEKİ TELEVİZYONLARDA BAS BAS BAĞIRDIKLARI GİBİ,DAĞ TAŞ DOMUZ DOLU, SENDE GİDİP ONLARI HEMEN BULABİLECEĞİNİ Mİ SANIYORSUN.,
    YİNE OLMADI.BU ÜLKEDE ANLATTIKLARI GİBİ BİR AV BOLLUĞU OLMADIĞINDAN,BÜYÜK İHTİMAL GİTTİĞİN DOMUZ AVINDAN DA ELİN BOŞ DÖNECEKSİN.
    PEKİ BU İŞ NASIL OLACAK,GIRTLAĞA KADAR GİRDİK,ZAR ZOR BİR TÜFEK SAHİBİ OLDUK,AMA AVA GİDEMİYORUZ.EN RAHAT GİDECEĞİMİZ AV
    DOMUZ ONDADA BİR SÜRÜ İZİN,KÖYE PARA VS.PEKİ BU DURUMDA BU AVCI NE YAPACAK??GERÇEK CEVAP ŞU.KAÇAK AVA GİDECEK,TEKEYE DE,DOMUZADA,
    ARTIK NE DENK GELİRSE,, KAÇAK OLARAK AV YAPACAK..! NEDEN?? BU KADAR PARA HARCAYIP HERŞEYİNİ KİTABA UYDURMAYA ÇALIŞAN ADAM, NEDEN KAÇAK AVA BAŞLAR ??

Çünkü yasal tüfeği alabilmek adına sıfırı tüketmiştir ve avlanmak istemektedir.Bütün büyük avlarda paralı olduğundan,ondanda geçtik, sıralı olduğundan başka şansı kalmamıştır.
    .
    Burada yine devletin yanlış bir uygulaması vatandaşını zorunlu olarak yanlış yola sevketmiştir.Devletin av turizmi adı
    Altında yaptırdığı gerçek katliamdan kasasına giren bir kaç yüzbin dolara,veya birkaç milyon dolara ihtiyacımı vardır.
    Bizde bir söz vardır EVE LAZIM OLAN CAMİYE HARAMDIR DERLER.Burdada durum budur.Şu ana kadar kaç turizm acentası veya hangileri gerçekten vurdurduğu domuz sayısını rapor edip bedelini yatırmıştır??
    Veya kaç acenta vurdurduğu tekenin gerçek boynuz uzunluğunu belirtip ona göre bedel ödemiştir ??
    Gerçi yerli avcılar nedense bir türlü 90-100 çizgisini kolay kolay geçemez ama,yabancıların domuz avı çok daha vahimdir.

Yakında bu memlekette dişi domuzlar çiftleşecek sağlıklı erkek bulamayacaklar.Yemleme avı denilen insanlık ve Ahlak dışı yöntem yüzünden.
    Acentalar ve yerli avcılar domuzun resmen soyunu kurutmak için ellerinden gelen bütün çabayı göstermekteler.
    Türkiyede dehşet domuz popülasyonu var yalanı ile mümkün olan her yerde av yapmaktadırlar.Bizde hiçbir hayvanın sayısı olması Gereken seviyede değildir.
    ( istisnai durumlar var tabi ,2 ayak kategorisinde) Buda bizim bir su cenneti olduğumuz yalanı gibi işine gelenlerin ,daha rahat
    hareket etmek için uydurdukları yalandan başka birşey değildir.Örnek.Karaca avına giden avcıların büyük bölümü elleri boş dönüyor.( Almanyada yıllık vurulan karaca miktarı 800.000 ile 1.000.000)Nerde kum gibi av.??
    Tekeye gidenler adam gibi bir trofe bulamıyor.(veya bulanlar BOYNUZ boyunu eksik yazdırıyor),geyik yeni açıldı.
    Sürekli yeni rekorlar duymamız lazım
    Bir kaç iyi trofenin dışında olağanüstü birşey yok.Avlanan hayvanların geneli vasat.Zaten onun avıda kısıtlı sayıda.Belkide Türkiyede en şanslı av hayvanı geyik.
    Büyüklüğünden ve bulunması zor olduğundan kaçak avcılar pek rağbet etmezler.Korkusu çok fazladır.Olan garibim tekeye olur.
    YAPILMASI GEREKEN NEDİR BU DURUMDA.İLK İŞ DEVLET VATANDAŞININ KÖTÜ NİYETLİ VE SAHTEKAR OLMADIĞINA İNANMALIDIR.
    RUHSATLI SİLAH SAHİBİ OLAN VEYA OLMAK İSTEYEN İNSANIN KANUNA SAYGILI DEVLETİNE İNANAN BİREY OLDUĞUNU KABUL ETMELİDİR.
    BU İNSANIN SİLAH ALABİLMEK ADINA GEÇTİĞİ SINAVLARI BİR ÇOK MİLLETVEKİLİNİN HATTA BAŞBAKANIN ASLA GEÇEMEYECEĞİNİ İYİ BİLMELİDİR.
    BİR SÜRÜ BÜROKRASİYE VE MASRAFA KATLANMIŞ OLAN İNSAN APTAL DEĞİLDİR,SADECE YASADIŞI ŞEYLERDEN UZAK DURAN,DÜRÜST VATANDAŞTIR.
    BENİM İÇİN ATASÖZÜ NİTELİĞİNDE OLAN BİR SÖZ VARDIR.--DEVLET SİLAHLARI YASAKLARSA,YANLIZCA KANUNSUZLAR SİLAHLANIR..
    BİRÇOK İSTATİSTİK VE ARAŞTIRMA AÇIKLAMIŞTIR'Kİ İŞLENEN SUÇLARIN % 99 LUK BİR BÖLÜMÜ RUHSATSIZ SİLAHLARLA İŞLENMEKTEDİR.
    SİZ DÜRÜST VATANDAŞIN SİLAH SAHİBİ OLMASINI ENGELLERSENİZ,KANUNSUZLARA GÜN DOĞURMUŞ OLURSUNUZ..
    HER YERDE AVRUPA BİRLİĞİ DİYİP HAYATI ZEHİR EDEN HÜKÜMET BU KONUDA ALMAN SİSTEMİNİ PEK ALA TÜRKİYEDE UYGULAYABİLİR.
    KİMSENİN ŞİKAYET EDECEK HAKKIDA KALMAZ ,SORUNDA KALMAZ.SİSTEM KABACA RUHSAT ALMAK İSTEYEN İNSANLARIN ,TIPKI EHLİYET GİBİ UZUN SÜRELİ BİR KURSA GİTMESİNİ,
    HAYVAN ANATOMİSİNDEN,İLK YARDIMA VARANA KADAR BİRÇOK KONUDA ÇOK CİDDİ BİR EĞİTİMDEN GEÇMESİ ESASINA DAYANIR.
    ANCAK BU SİSTEM ŞU AN YAPILAN AVCI EĞİTİMİ KURSLARI GİBİ APTALCA VE LAKAYIT OLMAMALIDIR.BAŞLANGIÇTA BUNUN İÇİN BİR BEDEL ELBETTE ÖDENMELİDİR.
    ANCAK BUDA MANTIK VE ÖDENEBİLME SINIRLARI İÇİNDE OLMALIDIR.
    ANCAK BURDA TEMEL KURAL PARASI OLANIN DEĞİL,EĞİTİMİ OLANIN SİLAH SAHİBİ OLMASI ESASIDIR.
    ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM ,,TÜRKİYEDE ,,HER İŞTE OLDUĞU GİBİ BUNUNDA CILKI ÇIKARILMAMALI VE CİDDİYET SONUNA KADAR MUHAFAZA EDİLMELİDİR.
    BİR DİĞER ÖNEMLİ HUSUS ŞU AN MECLİSE GELMİŞ BULUNAN YENİ SİLAH KANUNDA MUTLAK VE MUTLAK YENİ AF TEKLİFİ OLMALIDIR.BU HEM BİRÇOK İNSANI
    TÖHMET ALTINDA KALMAKTAN KURTARACAK,HEM DEVLETİN GERÇEKTEN MİLYONLARCA DOLAR KAZANMASINI SAĞLAYACAK,HEMDE RUHSATSIZ TÜM
    SİLAHLARA YENİ KİMLİK KAZANDIRACAKTIR......

Alıntıdır...

Bu konu üzerine bende araştırmalar yapıyorum. Benim durumum sizinkine göre daha basit aslında. Evanix windycity tüfeğimde bulunan 400cc lik tüpü 500cc lik tüple değiştirmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonucu en ucuza maaledebileceğim yöntem yedek hava kaynağı olarak satılan luxfer tüplerden almak. Tabi gerekli diş ve gövde ölçülerinin tutması gerekmekte.

http://www.suurunleripazarlama…um-Tup-Vanali,PR-190.html

Kuşku duyduğunuz konuyu açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım !

Kuşkulandığım konu daha doğrusu kafamı karıştıran böyle güzel bir silahın satışının az olması (benim gördüğüm kadarıyla yanlışım varsa affedin) ve eşdeğeri sayılabilecek olan windycity lerin çok çabuk 2. ele düşmesi, bu durumların sonucu olarakta silahta bir sorunmu var kuşkusu ister istemez aklınıza geliyor. Zira ben bu silahın gelmesini dört gözle bekledim ve fiyatının yüksek olması sebebiyle riske girmek istemememdir durum.

Akınsenol bey silahınız hayırlı olsun bu arada kazasız belasız atışlar dilerim.

Benim Dan Wesson'da da güç ayar düğmesi yok. Ancak bu silahlarda güç ayar düğmesi olduğunu bilmiyordum. Üretici ASG firmasının kataloglarını ve silahın kullanma kılavuzunu tekrar inceledim, ama böyle bir ayar düğmesi göremedim. Olduğundan emin misiniz?

Kullanma kılavuzunda silahın diagramında görmüştüm sanırım horoz yayının hemen altında ben uygulamasını yaptım bizzat çokta iyi oldu bir metrik 4 vida ve somunla yapılabiliyor. Eğer gerçekten böyle bir ayar yoksa bile uygulamada silahın herhangi bir yerini bozmadan oldukça orjinal bir güç ayar sistemi yapılabiliyor. Kullanıcıların faydalanabilmesi açısından resmini yayınlıyorum.

[Resim Engellendi: http://img535.imageshack.us/img535/1729/dsc001770.jpg]

Berkman Bey sizin Dan Wessonda güç ayar vidası mevcutmudur. Türkiyede satılanlarda mevcut değil.

Benim de görüntü olarak çok beyendiğim bir silahtır Windy Citiy. Ama şahsen acelem yoksa o parayı o tüfeğe vermektense, 2.el bir AA-S410 alırdım. En azından kanıtlanmış bir silah.

Acelem yok Windycity zaten almam sadece monster la aynı tüfek olduğunu çok çabuk ikinci ele düşmesi nedeniyle bu seride olumsuz bir durummu olduğunu düşündüm. Zaten sanırım artık bütün yollar Fx Glad a çıkıyor. AA a gelince oldum olası sevemedim şu tüfeği nedendir bilmiyorum ama kanım bir türlü ısınmadı. AA alacağıma sanırım Falcon u tercih ederim tabi bu benim kişisel görüşüm tüfek kötüdür asla diyemem.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ayrıntılı arama kısmından MASTER kullanıcı adını aratın. çıkan sonuçlarda MONSTER ile ilgili bilgiler mevcuttur. Faydalı olacağına inanıyorum.

Evet o yorumları okumuştum ama ne varki şu an forumlarda Windy cityler sıfır ayarında satılıyor. Aşağı yukarı aynı silah olduğunu sayarsak kuşkulanmamak elde değil.

görüntüsünün glad a göre ( size göre ) daha hoş gözükmesi arazide atış istikrarının da glad dan öne çıkacağı anlamı taşımasın g;$i glad ı tek geçerim türkiye de satılan tüm pcp tüfekler arasında g;$i isabetlik,stabil atış sayısı,tetik hassasiyeti,namlusu vs vs :thumbup: 2ci el bir glad al derim g;$i

Yorumunuz için teşekkür ederim. Baştada söylediğim gibi glad kalite ve istikrar yönünde kendini kanıtlamış bir silah ona hiçbir şekilde lafım yok. Monster Türkiye piyasasına girmeden önce bile takipte olduğum ve performansını merak ettiğim bir silahtı. O yüzden ustalardan yorumlarını almak için bu başlığı açtım. Şu an için iki silahta benim bütçeyi bayaa zorlar ki 2. elde peşin parayla çok zor. Mustafa abimiz güzel bir taksitlendirme yaparsa inşallah benimde son noktayı koyabileceğim bir silahım olur.

Glad a lafım yok kalitesi herzaman ortada ama nedense Monster bana görüntü daha estetik geliyor. O yüzden bilgi almak istedim. Zira monster hakkında bilgi bulamazsam veya olumsuz yorumlar alırsam parayı riske atmadan bir glad düşünebilirim. Ah birde revo nun fiyatı glada biraz yakın olsa :love:

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir takip ettiğim fakat tatmin edici bir bilgiye rastlayamadığım Evanix'in Monster modeli hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
    Özelliklerini az çok biliyorum ama grupmanı, isabetliliği namlu kalitesi hakkında bilgim yok. Silahın fiyatına bakılırsa riske atılacak bir mebla değil ama estetiği görünümü ve tüp hacmi alınacaklar listesinden çıkaramadığım bir silah.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla...

Sayın Warhead,
    İmzanızda yazan Magnum Research Desert Eagle, www.co2airguns.net sitesinde ki incelemesinde gördüğüm kadarı ile co2 silahların en iyisi.
    Bilmem böyle bir silahtan sonra 5501 sizi ne kadar tatmin eder?
    Ben yukarıda blowback' li silahlar arasında en iyi gruplama ve namlu çıkış hızı derken desert i hesaba katmamıştım. Taktir edersiniz ki desert' e verilen para ile neredeyse 3 tane 5501 alınır. Yanlış anlaşılmaya meyil vermek istemem. Kanımca Elinizdeki silah 5501 ile karşılaştırılamayacak kadar iyi.

Uyarınız ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim "mebilgin" . Kullandığım silahın kabiliyetini biliyorum oldukçada menunum. Uzun süredir bir bb atan blow back silah istiyordum. Bu tanıma uyan cp99 compact modeli vardı fakat fiyatının yüksekliği nedeniyle almadım 2. ellerini bile 5501 in sıfır fiyatına satıyorlar. Sizin tanıtımınızdan sonra aradığım silahı bulduğumu farkettim. Biyerde kolleksiyon işi :thumbup:
    Tekrar teşekkür eder silahınızı kazasız belasız kullanmanızı dilerim.