yakari1907 adlı kullanıcının mesajları

normal havalı tüfeklerde hava depolayıp daha sonra o havayı pcp mantığıyla mermiyi fırlatmada kullanabilirmiyiz?
    Dün arkadaşım bi fikir sundu bende sizinle paylaşmak istedim havalı tüfeklerde tüfeği kurduktan sonra tüfekte bulunan ikinci bir tetik ile yayı bırakıp basınçlı bir tüp ve cekvalf vasıtasıyla yayın paleti itmekte kullandığı havayı dopolamak fikri,depolanan basınçlı hava ikinci tetik vasıtasıyla paleti fırlatmakta kullanılabilirmi yani birinci tetik havayı depolamak ikincisi ise depolanan havayı pcp mantığıyla paleti itmekte kullanmak.saçma olabilir ama yinede görüşlerinizi bekliyorum.

arkadaşlar merhabalar bende 1 sene önce aldığım hatsan üretimi olduğunu sandığım optima marka bir havalı tüfek var tüfek gerçekten çok güçlü ama güç ile beraber atış hassasiyetide malesef olumsuz yönde etkileniyor tüfeğin üzerinde dampa ayak ve taskonun 56E dürbünü var ama halen istediğim isabette atamıyorum.şöylebir düşüncem var piyasada satılan yaylardan yani benim tüfekteki yaydan daha yumuşak bir yay taksam darbeyi 100 de 30 gibi azaltsam sizce daha isabetli atışlar yapabilirmiyim.