mrvaran adlı kullanıcının mesajları

silah bakımdan geldikten sonra 16 greini 740 fps atıyor ve ilk ve son atış arası eksi artı 30 fps fark oluyor ,regulator ayarı varmı varsa nereden ve nasıl yapılıyor, forumda oncekı konularda bunlar belirtilmiş, faklı bilgisi olanlar varsa ve paylaşırlarsa şimdiden teşekkur ederim, birde bütün hw 100 lerde yay dizilimi bu şekilde midir?(())(())(())(()) farklı olan var mıdır?yay dediğim regülator içindeki pullardır, herkese saygılarımla...

değerli arkadaşlar, bir süre önce hw 100 de isabetle ilgili sorun yaşadığımı sizlerle paylaşmıştım,bu konu ile ilgili bana, gerçekten yardımcı olmaya çalışan bütün hobidaşlara teşekkur ediyorum,özelliklede bu silahı kullanıyor olan ve buna bağlı olarak da, bana göre çok hassas bilgilere sahip olan, bu bilgileri benimle paylaşan TheNightHawk ,murat beye,arhavili arkadaşım rahmi beye ve turan beye ayrıca teşekkür ediyorum. tüfekdeki sorun hava tupundeki oringin sizdırıyor olmasıymış ,bügün 140 metrede jsb 14.3 grein paletle yaptığim atışlarda 34 adet soda şişesi patlattım ve tufekte herhangi bir sorunun kalmadığını boylece anlamış oldum.

değerli arkadaşlar,ben bu konuyu açarken silahın 1 yıl önce alındığını belirtip son zamanlarda isabetle ilgili sorun yaşadığımı vurguladım,yani 15-20 gun öncesine kadar böyle bir sorun yaşamadım.ben bunu belirtmişken ve forum arkadaşlarımında bana bununla ilgili bilgi paylaşımları olurken,tuka beyin ortaya attığı bir bilgi inanmamama rağmen beni araştırma yapmaya yöneltti,elimde bulunan hw100,diana54airkıg,cfx royal gibi silahların namlusuna palet koyup ,tuka bey gibi atmaya çalıştım, palet hiç birinde yerinden bile kıpırdamadı , kaldiki ben hw ile ilgıli son zamanlarda sıkıntı yaşadığımı soylememe rağmen sanki silah alındığı gunden beri problemliymiş gibi gösterip bunuda subjektif verilere dayandırmak hw yi aşağilamak değilse ne demektir.

sayın tuka benim ve hiç bir hw 100 kullanıcısının işine yaramayacak bir bilgi paylaşımında bulunmuşsunuz, bu paylaşımın sebebini anlayamadım...

susturucunun içi normal gozukuyor kontrol ettik ama bu şekilde atış yapmadık. verdiğiniz bilgilerle bendeki soru işaretlerinin büyük kısmı azaldı bunun için size minnettarım, siz geçen yıl hw100 un regrator bakımını yapmış ve yayınlamıştınız ,burdaki oring olçuleri butun hw lerde geçerli ölçü mudur ve bu oringlerin kalitelisini nasıl temin edebiliriz, vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,krono olçumleri vermişsiniz buna göre benim tufeğim 190 bar ile 90 bar arası 40 cıvarı atış yapıyor,ilk aldığimda ise bu değerler sizin veriler ile aynı gibiydi bu fark nereden geliyor olabilir ve bu fark hedef tutmada değişkenlik yaratabilir mi .

durbunum sabit zum,namlu numarası yandan okunuyor,regrator orıngi arızalı mı bilmiyorum,kontrolu nasıl yapılıyor. hw 100 fabrika ayarıyla regrator devredeyken kaç atış yapılıyor,cevaplarınız için şimdiden teşekkurler

1 yıl önce sıfır olarak aldığim hw 100 de son zamanlarda isabet sorunu yaşamaya başladım,70-80 metrede yaptığim atışlar hedefin bazen sağına bazende soluna gidiyor,kullandığim palet 16gr jsb ilk aldığımda herhangi bir problemi yoktu,bununla ilgili fikir sahibi arkadaşlardan yardım ve yorum bekliyorum