turgayttt adlı kullanıcının mesajları

kadir kopardın beni kardeşim allah uzun omurler versin :)

kesinlikle cok guzel ve faydalı bir paylaşım teşekkurler.
    bu konuyla ilgili bir soru var dalış tuplerini bizim gibi farklı amaclarla kullanan lar için olusabilen bir risk .

benim tupleri dolduran hem eski bir dalış hocası hem dalış okulu sahibi konuya cok sahip bir abimiz dediki siz bu tupleri yuksek basınc ile eger uzun sure yani tam dolu olarak 1 ay ve daha fazla zaman tutuyorsanız tuplerinizin test suresi beş yıldan birkaç aya kadar düşer yani riskli bir durum bu dedi . yani tupleri dolu tutmak pek tavsiye edilmiyormuş.

estetik olarak guzel bir calisma ve basarisi ortada bu merminin yapilisi yutube de yillardir var ve turkiyede de bir cok insan denedi yapti atti benzer sekillerde farkli seylerle ben icini doldurmustum , guclu silahlarla atamazdik silahin icinde patlardi dizelleme gibi olurdu
    ama biraz yavas silahlarda super olurdu.bu sistem daha mantikli guclu silahlarla atmaya musait kimyasal ne kullandiniz merak ettim.
    yemin ederim 1987 de duvarlarda ne sesler cikartirdim mersinde universite ogrencisi iken pelletlerin icini doldururdum ben oyuncak tabanca mermilerindeki kimyasallarla ve super patlardi ve patladigi yerde bir ates cikarirdi hele gece atislari super oluyordu...
    yani cook once yapildi ben den once de yapanlar vardi onu da biliyorum ahmet abimiz vardi super bir adam dir o cikardi bunu bize.,,

bunlar ulkemize gelsin , 1 ay icinde tum havali silahlar yivli gibi muamele gormeye baslayacak , cunku alim gucu olan bazi cahiller mahallede av yapmaya kalkacaklar ve kazalar baslayacak sonra devlet uyanacak ve durrrr diyecekkk insallah cok getirmezler ve bilincli insanlara satarlar yoksa vay halimize...

selam , ben de antalya dan turgay sulu.. biz daha once birkac aktivite yaptik ancak kadir kardesimizin de dedigi gibi hepimiz turizm ciyiz ve sezondan dolayi cok yogunuz kemer de bir arkadasimiz var akinsenol nick li , yine turizm le ugrasan hasan hawk kardesimiz bir de oas osman abimiz var sitede arada bir bulusup atislar testler yapiyoruz,
    bu arada benim de yillarca bilgisayar konusun da isletmem vardi ve internet cafe de ,,, ayni zamanda turkiye sampiyonasi motocross ve enduro yarislarinda uzun sure yaristim yarislar organize ettim , klupler kurduk son birkac yildir ara verdim hobby cok olunca zaman ve nakit yetismiyo malesef,,,
    msn im turgayttt@hotmail.com eklerseniz gorusuruz,,

bence , de artikil tam ortali olmayabilir yani dikey ve yatay olarak tam degilse bu sorun ortaya cikar,
    ayrica.

tufek te, namlu ile durbun kizak hatti duzgun degildir; bu durum da diyelim 1 mm nin onda biri kadar kizak sol bakiyor , siz 20 metre de sifirladiniz o noktaya kadar, mermi yolu ile durbun gorus yolu kesismeden gelecek yani mermi , 20 metre ye kadar sag vurur 20m de hedefe vurur, sonra hep sol artarak cogalan bir yol izler namlu nun egri olmasi gerekmez bu durumun olusmasi icin namlu ile bakis hatti nin ayni duzlemde olmamasi da bu sonucu verir,

ayrica kullandigin pellet le hic bir sonuc bekleme , once bir jsb yapimi fx yada airarms sacmalarda durumu degerlendir derim ondan sonra , en onemli konu hafif bile olsa ruzgari mutlaka hesaba kat mutlaka ,
    normalde 20 metre de sifirladin ve hafif ruzgar var sag dan sola esiyorsa , 75 metre de sol vurmasi gerekir oraya sifirlarsan da 20 metre de yine sag vurmasi gerekir , cunku ruzgar a ragmen yaptigin sifirlama ile 75 metre deki sapma ile 25 teki haliyle ayni olmayacaktir ve sag vuracaktir,

umarim aciklama cok karisik olmamistirr,

Bir soru daha soucam. Okumuştum bi yerde ama şimdi hatırlamıyorum nereden bulacağımı bu konuyu.
    Soru: 10 mt ye sıfırlı bir dürbünle uzak mesafe atışı için, her+ 10 mt (hesap kolaylığı açısından 10 m) dürbündeki UP klik lerinden kaç tane çevirmam gerek? aradığım cevap, örneğin 100 metre için 38 klik, 150 metre için 49 vs. dürbüne not alıcam da. yardımcı olur musunuz?

malesef bir cevabi yok :( her durbune , her silaha , her sacmaya , gore degisir ustelik de hic stabil deger cikmaz ama kendi silahinin ve durbununun verilerini girersen bunu hesaplayabilecegin programlar var ,
    chairgun pro , ve brc , ikisinide hawke optics in sitesinden indirebilirsin ucretsiz bir program...

bugun denedim , malesef denge iyi olmadi yani isabet e negatif etkisi oldu bir de coook uzun bir silah oldu hicbir kilifa sigmadi :) bir cok deneme yaptim ve takmamanin daha faydali olduguna kanaat getirdim ,
    yine de denemis olduk bir de crono ile hiz degerlerine bakicam onu da yazarim burada ,, osman abi gelmek lazim bi ara valla ozledik sohbetini,,,

bugun s 410 u daha sessiz hale getirmek icin bir aparat yaptirdim ve bende ki weirauch marka moderator u taktim super bisey oldu yarin gidip testlerini yapmayi dusunuyorum crono yarin yok ama isabetle ilgili cevaplar alabilirim ,ses i denedim mukemmel neredeyse cekic sesinden baska hicbir ses yok o da en dusuk gucteki sesten bile az en yuksekte ,,, goruntusu de fena olmadi,...

[Resim Engellendi: http://s8b.directupload.net/images/100314/temp/4viredvk.jpg]