volkan adlı kullanıcının mesajları

Hız artışı tesiride arttırıyor sanırım . Ben 4.5 cal kullandım deliciligi inanılmazdı isabet yetersizdi ama 5.5 de agırlık daha faazla ve hız daha düşük oldugundan daha isabetli olabilir. Deneyen yok galiba

Uzun zamandır ben plastik ceketli 5.5 cal olanları beklemekteyim. Tabi talebimizi reel duruma getirmek için ön ödemeli bir kampanya yaparsanız .Büyükbir talep olucagı şüphe götürmez
    Şahsen yurd dışından bu tarz alışverişlerden daima cekinmişimdir . Yatagun ekibine olan güvenimle ğözüm kapalı bu kampanyaya dahil olabilirim.

Ben uzun zaman önce senin aradıgın gibi bir pellet tasarımıyla ugraşmıştım . Konik celik uc imal etmek gercekten cok zor atmaya kıyamazsın zaten. Kendi pelletini imal etmek istersen bi tarif verebilirim .çelik uc yerine nalburlarda satılan kücük çelik duvar civileri var .Tablo çivisi diye ararsan daha rahat bulursun . Daha sonra iki demir parcasını frezeye baglayıp tam merkezinden civinin capı kadar bir delik acarsın .Açılan delik civinin yannız ucunun 5 milimetresi kursun dökülücek alandan dışarı cıkacak kadar ayarlanmalıdır. Bu işlem bittiginde tüfeginin capı kadar bir matkap ucunu alıp istedigin derinlige göre bileylemelisin. Matkap ucu ne kadar cok bilenir ise döküm isleminden sonra pellet in etekleri okadar uzun olur . Eger ağar bir pellet istersen daha önceden frezeye silah capından 1mm kücük matkapla kalıba civinin girmesi icin actıgın deligi merkezleyerek girmelisin sonra silahının capı kadar olan matkap ucunu baglayıp bileylenen son noktaya kadar kalıp delinir . bu islemler son rasında kalıp döküm işlemine hazırdır . döküm işleminde kullanılcak malzeme olarak önerim lehim ve kurşunu %50 aranlarında karıştırmandır . Bu namluda pelletin daha hızlı gitmesini saglıyor lehim oranı ne kadar artarsa pellet okadar hafif ve sert oluyor.Sürtünmeside okadar azalıyor .Kalıba döküm işleminde ilk olarak celik civi kalıbın icinde acılan delige atılır . Çivinin üzerine yaptıgın karışımı dökersen pellet hazırdır .Tahrip güçünü maksimuma cırmak icin ölcüleri ayarlama işlemi sana kalmış ben kalıp yaparken daima 3 ölcü calışırım degişik derinliklerde sanada tavsiye ederim eger lehim bulamazsan sadece kurşunda iş görüyor .Cok güzel dengeli pelletler ortaya cıkıyor . Silahın güclü ise tavsiyem agır pelletler yapman kısa mesafede cok etkili oluyor. ;tese;kkur